OyunHaberler

Ocak 2023 Xbox Game Pass Oyunları Neler Olacak?

Xbox Game gelecek oyunlar

Xbox Game Pass oyunları oyun sektörünün her ay merak edilen ve aranan konularından birisidir. Çünkü Microsoft, Game Pass’te bulunan oyunlara her ay yeni eklemeler yapıyor. Haliyle oyuncular da oynayabilecekleri yeni oyunları önceden bilmek istiyorlar. Yeni bir yıla gireceğimiz için Ocak 2023 Xbox Game Pass oyunları da diğer aylara göre daha çok merak ediliyor. Bu yazımızda bundan ötürü Ocak 2023’te Xbox Game Pass’e gelecek oyunları listeleyeceğiz.

Ocak 2023’te Game Pass’e Hangi Oyunlar Geliyor?

Microsoft zaten yeni bir seneye geçildiği için, o sene içinde Game Pass’e gelecek birçok oyun için açıklamalar yapıyor. Bunların arasında doğal olarak Ocak 2023 Xbox Game Pass oyunları da yer almaktadır. Tarihleriyle birlikte açıklanan Ocak 2023 Xbox Game Pass oyunları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Persona 3 Portable
  • Persona 4 Golden
  • Monster Hunter Rise
  • Age of Empires 2 Definitive Edition
  • Roboquest

Yukarıda tarihleriyle birlikte açıklandığını söylesek de listede yer alan sadece Roboquest’in henüz çıkacağı tarih bilinmiyor. Bunun haricinde aşağıda, bilmeyenler için gelecek oyunlarla alakalı bilgileri bulabilirsiniz.

Persona 3 Portable (19 Ocak)

Persona 3 Portable
Persona 3 Portable

Ocak 2023 XboxGame Pass oyunları arasında yer alan ilk oyun, Persona serisinin üçüncü oyunudur. Aslen PlayStation için çıkan oyun günümüzde farklı platformlarda da oynayabilir. Genel olarak oyuncular tarafından beğenilen bir oyun olarak görülür. Ayrıca seriye aşina olan oyuncular için hikaye, önceki oyunlardan tanıdık öğeler içermektedir. Bilmeyenler için de oyunun hikayesini kısa bir şekilde aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

Oyunda genç bir birey olarak çocukluğumuzu yaşadığımız şehre geri dönüyoruz. Karakterimiz, dönmesinden kısa bir süre sonra “Shadow” adı verilen kurbanlarının zihinlerinden beslenen yaratıkların saldırısına uğruyor. Tam bu esnada yaratıkları yenmemizin tek yolu olan Persona’mız yani Orpheus da uyanmış oluyor. Daha sonra fark ediyoruz ki bu yeteneğimiz okulumuzdaki başka öğrencilerde de bulunmakta.

Persona 4 Golden (19 Ocak)

Persona 4 Golden
Persona 4 Golden

Playstation 2 için çıkan Persona 4 oyununun karakterler ve grafikler anlamında geliştirilmiş bir versiyonu olan Persona 4 Golden, yine serinin sevilen oyunlarından birisidir. Tüm zamanların en büyük oyunlarından biri olarak kabul edilen oyun eleştirmenler tarafından hala olumlu eleştiriler almaya devam ediyor. 2020 yılında PC sürümü çıkan oyunun anime ve manga uyarlamaları da yapıldı.

Oyun, kurgusal bir Japon kasabası olan Inaba’da geçiyor. Karakterimiz kasabaya yerleştikten sonra ortaya çıkan gizemli ölümlerle alakalı gerçekleri keşfettikçe bir önceki oyunda olduğu gibi Persona’sını uyandırıyor. Yine “Shadow” adı verilen yaratıklarla savaşarak TV Dünyası içinde hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Bu şekilde cinayetlerin arkasındaki sır perdesi de aydınlanıyor.

Monster Hunter Rise (20 Ocak)

Monster Hunter Rise
Monster Hunter Rise

Ocak 2023 XboxGame Pass oyunları arasında yer alan Monster Hunter Rise, 2021 yılında Capcom tarafından yapılan bir aksiyon rol yapma oyunudur. İlk çıktığında Nintendo Switch için oynanabilir olsa da 2022 senesi başında PC’de oynanabilir bir sürümü de piyasaya sürüldü. Yine bir seri olan Monster Hunter oyunlarının Monster Hunter Worlds’ten sonra çıkmış olan oyunudur. Worlds oyunu ile olan benzerliklerinin de bu açıdan oldukça fazla olduğu söylenebilir.

Her ne kadar benzer olsa da Monster Hunter Rise, bir önceki oyunun mekaniklerinin gelişmiş bir versiyonu olduğu için oyuncular ve eleştirmenler tarafından beğenildi. Serinin en çok satan ikinci oyunu olması da bu durumu doğrular niteliktedir.

Age Of Empires 2 Definitive Edition (31 Ocak)

Age Of Empires 2 Definitive Edition
Age Of Empires 2 Definitive Edition

Age of Empires serisi strateji sever birçok oyuncu için oldukça tanıdık bir seri. Bu serinin ikinci oyunu da bu oyunculardan çoğu için serinin en iyisi olarak kabul ediliyor. Şimdi hem yeni oyuncular hem de daha önce tadına bakmış deneyimli oyuncular için oyun kumandaları için optimize edilmiş bir şekilde karşımıza gelecek. Game Pass yanında normal Xbox oyuncuları için de oynanabilir olacak.

Age of Empires 2 Definitive Edition sizlere, 200 saatten fazla sürecek bir tarihi hikaye oynanışı sunuyor. 1.000 yıllık insanlık tarihini, 35 farklı medeniyetin gözünden yaşayabilmek ve keyfini çıkarabilmek için oldukça mantıklı bir seçenektir. Beğenirseniz, yakın zamanda çıkmış serinin son oyunu Age of Empires IV’e de oynayabileceğiniz uygun cihazlardan göz atabilirsiniz.

Roboquest

Roboquest
Roboquest

Yukarıda da söylediğimiz gibi Ocak 2023 Xbox Game Pass oyunları arasında henüz tarihi olmayan tek oyun Roboquest’tir. Tek oyunculu ya da bir arkadaşınızla Co-op şeklinde oynanabilen Roboquest, Roguelite mekaniğine sahip hızlı temposuyla dikkat çeken bir FPS oyunu olarak da tanımlanabilir. Rastegele oluşturulan haritalarda koşarak düşmanlarla savaşmak ve bir yandan da kampınızı geliştirmekle uğraşmak istiyorsanız Roboquest tam olarak size göre.

Roboquest tatmin edici bir oynanış sunsa da çıkalı henüz bir sene bile olmadığı için geliştirilebilecek birçok alana sahip. Bu yüzden tek oyunculu yerine arkadaşlarla eğlenceli bir oynanış için tercih edilmesi daha muhtemeldir. Her halükârda Xbox Game Pass’e geldiği zaman mutlaka denenmesi gereken bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Aralık ayında yayınlanacak ya da yayından kalkacak olan oyunlara dair detaylar için Aralık 2022 Xbox Yayınlanacak ve Yayından Kaldırılacak Oyunlar yazımıza göz atın.

Sıkça Sorulan Sorular

Ocak 2023 Xbox Game Pass Oyunları Ne Kadar Süre Oynanabilir Olacak?

Xbox’ın kaldırılacak şeklinde yapacağı bir açıklamaya kadar Game Pass içinde bulunan oyunları istediğiniz kadar oynayabilirsiniz.

Xbox Game Pass Oyunlarını Nasıl Oynayabilirim?

Herhangi bir Xbox cihazına sahipseniz o cihaza uygun olan Game Pass oyunlarını dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Diğer Aylarda Çıkacak Xbox Game Pass Oyunlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Her ay sonuna doğru Microsoft bir sonraki ay için gelecek Game Pass oyunlarını açıklamaktadır. Ancak Ocak 2023 Xbox Game Pass oyunları haricinde 2023 senesinde çıkacak Xbox Game Pass oyunlarından bazılarını şu yazımızda görebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir