Sinema

Kengan Ashura 3. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Kengan Ashura 3. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Çok sevilen manga serisi olan Kengan Ashura’nın anime dizisi oldukça ilgi gördü. 2. Sezonu final yapan dizinin izleyicileri “Kengan Ashura 3. sezon ne zaman?” sorusunu merak etmeye başladı. 31 Ekim 2019 tarihinde son bölümü yayınlanan dizi için “Kengan Ashura 3. sezon gelecek mi?” konusu izleyicilerde merak uyandırdı. Dizinin yeni sezonunun 2021’de yayınlanması bekleniyordu fakat gecikme yaşandı. Yapım ekibinden henüz 3. sezon için resmi bir açıklama gelmiş değil.

Kengan Ashura Konusu Nedir?

Kengan Ashura 3. Sezon Ne Zaman Çıkacak?
Kengan Ashura konusuyla izleyicilerin beğenisini kazanmıştı.

Kengan Ashura Netflix üzerinden yayınlanan bir anime dizisidir. Kengan Ashura, varlıklı iş adamlarının arasında olan dövüş turnuvalarını konu alır. Dizinin ana karakteri olan Tokita “Ashura” Ohma bir dövüşçüdür ve ünlü bir iş adamı olan Nogi Hideki tarafından turnuvaya katılmak için tutulur. Bu turnuvada Nogi Hideki’yi temsil eder ve iyi bir performans sergiler. Ohma’nın geçmişiyle ilgili bazı bilinmezlikler de turnuva boyunca çözülmeye başlar. 

Kengan Ashura’nın konusu sadece Manga serisi olarak değil anime dizisi olarak da fazlasıyla ilgi gördü.  Kengan Ashura imdb puanı 8/10 olan dizi anime severlerin onayından geçti. Siz de eğer diziyi henüz izlemediyseniz ve dövüş-gizem konularına ilgi duyuyorsanız animeye bir göz atmanızda fayda var.

Demon Slayer 5. sezon ne zaman çıkacak? Cevabı yazımızda!

Sıkça Sorulan Sorular

Kengan Ashura Kaç Cilt?

18 Nisan 2012 yılında ilk mangası basılan seri toplamda 27 ciltten oluşuyor. 9 Ağustos 2018 tarihinde ise manganın son cilti yayınlandı. Bunun ardından yazar, devam serisi olarak “Kengan Omega” adında yeni bir seri piyasaya sürdü. 17 Ocak 2019 tarihinde piyasaya sürülen bu serinin henüz 10 cilti yayınlandı ve güncel olarak devam ediyor.

Kengan Ashura Devam Edecek mi?

Kengan Ashura’nın manga serisi sona erdi fakat devam serisi olan Kengan Omega hala sürüyor. 31 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanan anime dizisi ise 2 sezondan oluşuyor fakat izleyiciler 3.sezonun kesin olarak geleceğini düşünüyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da 3. sezonun yayınlanacağı ve son sezon olacağı tahmin ediliyor.

Kengan Ashura Ohma Öldü mü?

Kengan Ashura’nın ana karakteri olan Tokita “Ashura” Ohma’nın yaşayıp yaşamadığı izleyiciler tarafından büyük bir merak konusu oldu. Ohma Tokita turnuva sırasında Edward Wu ile yaptığı savaşta bilincini kaybetti ve izleyicilere “Ohma öldü mü?” diye düşündürdü. 3. sezonu beklenen dizide henüz Ohma’nın ölümüyle ilgili bir bilgi yayınlanmadı.

 

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir