Sinema

Kenja No Mago 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak? 

Kenja No Mago 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Kenja No Mago 2. sezon ne zaman?” sorusunun cevabını, dizinin hayranları uzun süredir merakla bekliyor. 2015 yılında Tsuyoshi Yoshioka tarafından çizilen fantastik Japon hafif roman serisi, 2019 yılının Nisan- Haziran ayları arasında anime dizisine uyarlanarak izleyicilerin beğenisine sunuldu. AT-X, ABC, Tokyo MX kanallarında yayınlanan seri, macera dolu bir hikayeyi anlatmıştı. 

Kenja No Mago Konusu

Kenja No Mago 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak? 
Kenja No Mago, son yılların sevilen animeleri arasında yer alıyor.

Kenja No Mago, İngilizce adıyla Wise Man’s Grandchild’ın sevenleri 2. sezonu heyecanla bekliyor. “Bilge Adamın Torunu” anlamına gelen Kenja No Mago, kaza sırasında ölen genç adamın reenkarnasyonla birlikte küçük bir bebeğe dönüşmesini anlatır. Hikaye tüm dünyanın tanıdığı Magi adlı bir adamın bebeği evlat edinmesi ve ismini Shin koymasıyla başlar. Önemli özelliklere sahip olarak dedesini hayretlere düşüren Shin, geçmiş hayatındaki bilgileri de kullanarak toplumu değiştirecek büyüler icat eder.  

Magi, değişik özellikleri yüzünden torunu olarak gördüğü Shin’in toplum içerisine karışmasını istemez. Bu yüzden Shin 15 yaşına geldiğinde büyük dedesi Magi ‘’Sana sağduyulu olmayı öğretemedim.’’ der.

Shin’in gizem dolu maceralarını anlatan ve anime tutkunlarının keyifle izlediği serinin devamı ne zaman çıkacağı hakkında yetkililerden net bir açıklama yapılmadı. Ancak fazla gelir getirmediği için 2. sezonun çekilmeyeceği hakkında söylentiler var.

Ao Haru Ride 2. sezon ne zaman çıkacak? Cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kenja No Mago Benzeri Anime Diziler 

Kenja No Mago 2. sezonun ne zaman çıkacağı hakkında herhangi açıklama yapılmadığı için izleyiciler, benzer anime dizisi arayışına girdi. Hikayesi ve macera dolu bölümleri ile ilgi çeken Kenja No Mago anime dizisinin benzerleri şunlardır: 

  • The Rising of the Shield Hero: İlk sezonu 25 bölüm olarak izleyicilere sunulmuştur. Aynı zamanda seyirci sayısını en çok çoğaltan anime dizisi özelliği taşımaktadır. İhanete uğrayan ana karakterin paralel dünyadaki maceralarını anlatır. 
  • Saga of Tanya the Evil: Japonya’nın başarılı ve acımasız iş insanlarından biri olan Tanya’nın trafik kazasında ölerek küçük kız çocuğu bedeninde yeniden dirilmesini anlatan anime dizisidir. 
  • No Game No Life: İki kardeşin oyunlar ve kumarlarla ilgili yeni dünyada kendi imparatorluklarını kurmasını anlatan fantastik bir hikayedir. 

Bilge Adamın Torunu dizisinin 2. sezonun onaylandığına dair açıklama yapılmadığı için benzer diziler izleyerek anime özlemini giderebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kenja No Mago Dizisinin Her Bölümü Kaç Dakikadır?

Kenja No Mago adlı dizinin ilk sezonu, toplamda 12 bölümden oluşur. Sevenlerinin keyifli zaman geçirmesini sağlayan Japon serisinin her bölümü, ortalama 27-30 dakika sürmektedir.

Kenja No Mago Kitaptan Uyarlama Bir Dizi Mi?

2015 yılında ortaya çıkan web roman serisiyle ilgili, anime dizisi olacağı 2017’de sevenleri ile paylaşıldı. Kenja No Mago, romandan uyarlanma bir anime dizisi özelliği taşır.

Kenja No Mago Karakterleri Kimlerdir?

Macera dolu hikayesiyle izleyicilerini ekrana kitleyen fantastik anime dizisinin karakter listesinde; Shin Wolford, Merlin Walford, Melinda Bowen, Maria von Messina, August von Earlshide bulunmaktadır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir