Sinema

My Hero Academia 7. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

my hero academia 7. sezon çıkacak mı

Anime severler tarafından ilgiyle takip edilen ve sıklıkla sorulan My Hero Academia 7. sezon ne zaman çıkacak? sorusunun cevabı, izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Kohei Horikoshi’nin hayata geçirdiği süper kahraman temalı manga serisi, 2014 yılından beri Weekly Shōnen Jump dergisinde okuyucusuyla buluşuyor. 

My Hero Academia 7. Sezon Gelecek Mi?

My Hero Academia 7. Sezon Ne Zaman Çıkacak?
My Hero Academia son yılların en sevilen animelerinden biri olmayı başardı.

My Hero Academia anime uyarlaması, son dönemin en popüler yapımlarından biri durumuna geldi. Seri, konusuyla seyircileri ekrana kilitlemeyi başardı.  Manga, insanların süper güçlere sahip olmasının fazlasıyla normal kabul edildiği bir dünyayı anlatıyor. Ancak burada doğan Izuku Midoriya’nın, herhangi süper gücü yoktur. Dizi, süper gücü olsun isteyen Midoriya’nın yaşadığı anlara odaklanır. 

Liberation War ve Black Hero arc kapsamında geliştirilen, 6. sezonuyla birlikte büyük beğeni toplayan animeyle ilgili yaşanan gelişmeler ışığında izleyiciler, “My Hero Academia 7. sezon ne zaman çıkacak?” sorusunu merak etmeye başladı. Kohei ’nin orijinal mangasına odaklanan 6. sezon, 70 bölümü kapsayan ve yedi tankobon cildinden ortaya çıkmıştı. Animenin sıkı takipçilerine, 7. sezonda da benzer bir olay örgüsünün sunulacağı müjdesi verilmişti. Bu bağlamda manganın 329-399 arası bölümlerinin uyarlamasının yapılacağı düşünüldü.

Yapım, mangayla paralel olarak ilerliyor. Sezonların tamamı, önceki sezon finalinin ardından 12 ay sonra geldi. Eylül 2021’de sona eren 5. sezonun arkasından yaklaşık bir yıl sonra 6. sezon yayınlandı. Tüm bu akışa bakarak ilgiyle beklenen yeni sezonun da 2024 yılının sonbaharında geleceği tahmin ediliyor. Geçmiş sezonun kaldığı yerden devam edecek olan hikâye, All For One’a karşı gösterilen mücadeleyi ve ardından ortaya çıkan sonuçları anlatacak gibi duruyor.

Ao Haru Ride 2. sezon ne zaman çıkacak?” merak ediyorsanız yazımıza göz atın.

Sıkça Sorulan Sorular

My Hero Academia Kaç Sezon?

Manga serisi uyarlaması olan MHA, günümüzde toplamda 6 sezondan oluşan bir anime yapımıdır. Serinin takipçilerine, yakın zamanda 7. Sezonun yolda olduğu müjdesi verildi.

My Hero Academia İzleme Sırası Nasıl Olmalıdır?

Birbiriyle bağlantılı serilerden oluşan anime serisinde, izlenilen sezonun sırası önemlidir. Bu sebeple dizi; My Hero Academia sezon 1-2, Ova 2 (Training of the dead), Movie 1 Futari, Movie 1 Futari no Hero spacials, sezon 3-4 ve Movie 2 Heroes Rising sırasına göre izlenmelidir.

My Hero Academia Hangi Ülkeye Ait?

Boku no Hero Academia olarak da bilinen anime serisi, Kohei Horikoshi tarafından yazılan, süper kahraman temalı Japon manga serisidir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir