Sinema

Ao Haru Ride 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Ao Haru Ride 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Yıllar önce içimizi ısıtan bir anime serisi olan Ao Haru Ride, özellikle gençler tarafından çok beğenilmişti. 2015 yılında yayınlanan ilk sezonun ardından ise akıllara “Ao Haru Ride 2. sezon ne zaman çıkacak?” sorusunu getirdi. Bu sorunun cevabından önce 8 yıl önce yayınlanan bu seriyi biraz hatırlamakta fayda var.

Ao Haru Ride 1. Sezon Özeti

Ao Haru Ride 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?
Ao Haru Ride, ilk sezonunda Yoshioka ve Tanaka arasında ilişkiye odaklanır.

Futaba Yoshioka, 17 yaşında bir lise öğrencisidir. Yeni bir öğrenci olarak hem imajını hem de hayatını yenilemek onun için bir fırsattır. Çünkü daha önce ortaokuldaki sevimli görünümü yüzünden arkadaşları tarafından kıskanıldığı için dışlanıp durmuştur. Bu nedenle kendini bildiğinden beri hoşlandığı tek erkek Kou Tanaka’ya olan aşkını bir türlü itiraf edememiştir.

Yeni okulunda ise her şeyi düzeltmek için bir fırsatı olduğunu hisseden Futaba Yoshioka, lise arkadaşlarının kendisini sevimli bulmamaları için erkeksi davranmaya başlar. Artık gürültücü, dağınık ve sevimliden oldukça uzak bir hal almıştır. Böylece arkadaş da edinmeye başlamıştır.

Bir süre bu şekilde davrandıktan sonra yolu Kou ile tekrar kesişir. Fakat adı artık Kou Mabuchi’dir. Çünkü ailesi artık boşanmış ve bu nedenle hem okulunu hem de ismini değiştirmek zorunda kalmıştır. Bir gün Kou, Futaba’ya aslında küçükken onun da aynı duygular beslediğini ancak her şeyin değiştiğini ve bir daha eskisi gibi olmayacağını söyler. Futaba ise bu şekilde düşünmemektedir. Üç yıl önce içinde tuttuğu aşkı yeniden alevlendirecektir.

Ao Haru Ride 1. Sezonun Sonunda Ne Oldu?

12 bölüm ve 2 ovaya sahip anime toplamda 14 bölümdür. 12. bölüm final olarak kabul edilmektedir. Bütün bölümlerin sonunda karakter gelişimini izleyici olarak bütün derinliklerimizde hissedebiliyoruz. İnancını kaybetmek, kendin olmanın zorluğu, pes etmemenin, vazgeçmemenin önemi gibi birçok mesajın cevabını alabiliyoruz.

12. bölüm sonunda Futaba ve Kou’nun ilişkisinin ne yönde ilerleyeceğine ve aralarındaki farklılıkların ne sonuçlar doğuracağına dair merak içerisinde bitmiştir. Çünkü aradan geçen yıllarda birbirlerini her ne kadar görmeseler de ikisi de değişmiştir. Ancak nasıl bir gelişme olacağına karşı pek bir ipucu verilmemiştir. Kou ilişkiye imkânsız olarak baksa da Futaba bunun aksine oldukça umutludur. Bu nedenle aşkı için savaşacaktır.

2. sezonu beklerken izleyebileceğiniz kısa anime önerileri için yazımıza göz atın!

Ao Haru Ride 2. Sezonu Çıkar mı?

Ao Haru Ride birçok anime gibi aslında manga serisinden bir uyarlamadır. Buna bağlı olarak bütün bir manga hikâyesi tek bir anime sezonuna sığdırılmamıştır. Io Sakisaka tarafından yazılan manga serisi Production I.G stüdyosu tarafından anime haline getirilmiştir. “Ao Haru Ride 2. sezon ne zaman çıkacak?” sorusunun cevabı için gözler Production I.G stüdyosuna yönelse de yıllardır herhangi bir ışık yanmamıştır.

Ao Haru Ride 2. sezon için heyecanla bekleyen animeseverler ne yazık ki cevapsız kalarak mangayı okumaya yönelmektedir. 2015 yılı 13 Şubat’ta son bulan manga tamamlanmış ve animenin ilk sezonunu bitiren izleyiciler için okuması için düzenlenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ao Haru Ride Kaç Dakika?

Ortalama olarak her bölüm 20 dakika şeklinde, bütün bölümler bir gün içerisinde rahatlıkla bitirilebilecek bir uzunluktadır.

Ao Haru Ride Animesi Devam Ediyor mu?

Ao Haru Ride animesi hikâye olarak 1. sezonda son bulmamaktadır. Buna rağmen yapım stüdyosunun 2. sezon için herhangi bir çalışması bulunmamaktadır.

Ao Haru Ride Mangası Kaç Cilt?

Toplam cilt sayısı 13’tür. Buna bağlı olarak anime her ne kadar 1. sezonda yarım kalsa bile mangadaki bütün ayrıntıları kapsamamaktadır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir