Haberler

Meral Akşener Bayburt’ta Saldırıya Uğradı

Meral Akşener Bayburt’ta Saldırıya Uğradı

Geçtiğimiz haftalarda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çeşitli saldırılara uğradığı medyaya yansımıştı. Bu kez Meral Akşener Bayburt’ta saldırıya uğradı. Muğla, Bartın, Rize ve Sivas ziyaretlerinin ardından Bayburt’ta da provokatif olaylarla karşılaşan İyi Partililerin karşılık vermesi üzerine arbede yaşandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gümüşhane’den sonra esnaf buluşması yapmak için Bayburt’a geçti. İddiaya göre Akşener, bir dükkânın içinde esnafın derdini dinlerken, dışarıdaki bir kişi Akşener için “fetöcü” diye bağırdı. Bunun üzerine alanda bulunan İYİ Partililer karşılık gösterdi ve vatandaş ve partililer arasında gergin anlar yaşandı. Tartışma bir süre sonra büyüyerek yumruklar devreye girdi ve bu olay güvenlik güçlerinin müdahalesiyle sonlandırılabildi. Daha sonra tekrardan bir grup vatandaş İYİ Partilileri yuhaladı.

İYİ Parti Bayburt esnaf ziyareti sırasında Bayburtlu bir genç olan Soner Develi, Yeni Akit’in haberine göre partililer tarafından yumruklanarak darp edildi. Tanımadığı bir kişi tarafından yumruklandığını ifade eden Develi, burnundan yaralandı. Darp edilen genç, İYİ Partililerden şikayetçi olacağını belirtti.

Akşener’e Tepkiler Sürüyor

Farklı medya kuruluşlarından gelen bilgilere göre kimi durumda “Akşener Saldırıya Uğradı” gibi manşetler atılırken, bazı medya kuruluşları ise Meral Akşener’in saldırgan bir tavır taşıdığı iddiasında. Olay çıkartan tarafın İyi Partililer olup olmadığına dair henüz kesin bir bilgi yok. Durum öyle gösteriyor ki ortada yalnızca siyasi bir gerginlik bulunmakta. Ve her zaman olduğu gibi siyasete karışan, karıştırılan halk mağdur oluyor.

Sivas’ta esnaf ziyareti yaptığı sırada Akşener’e gelen tepkiler üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş açıklama yaptı. Mansur Yavaş İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Sivas’ta düzenlenen çirkin ve provokatif saldırıyı şiddetle kınadığını ifade etti. Açıklamasında “doğruluktan, dürüstlükten, hukuktan ve adaletten ayrılmadan birlikte başaracağız” sözlerini kullandı.

Akşener ise gelen tepkilerle ilgili sosyal medyada herhangi bir açıklama yapmadı. Fakat Bayburt saldırısından sonra eşzamanlı olarak şu sözlerle Twitter hesabı üzerinden Hacı Bektaş Veli’yi andı:

“Hoşgörü penceresinden baktığı dünyada, kin yerine sevgi ve saygıyı, düşmanlık yerine dostluğu öğütleyen, yüzyıllar öncesinden günümüze uzanan kültürel mirasımız #HacıBektasiVeli’yi rahmetle anıyorum.”

meral-aksener-twitter

Erdoğan Uyarmıştı

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, gerçekleşen sel felaketinden sonra gittiği Rize’de yine bir saldırı ile karşılaşmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akşener Rize ziyaretinde saldırıya uğradıktan sonra, “Daha neler olacak, neler. Bunlar iyi günler” demişti.

Sivas’ta ise Meral Akşener yine esnafla görüşürken bir grup AKP partizanı “Kim geçim sıkıntısı çekiyormuş, millet milyarlar harcıyor, son model arabalara biniyor, hala insanlara aç diyorsunuz” diyerek saldırmıştı. Bu durum gösteriyor ki siyasi partilerin kendi aralarındaki çekişmelerinin bedelini, halk ödemeye devam ediyor.

Takım tutar gibi parti tutan insanlar, siyasi liderlerinin kavgalarını sokaklara taşımakta ısrarcı. Yaşanan saldırıların ve şiddet olaylarının tek sorumlusu, siyasilerin kendi aralarında şiddete dayalı tutumlarıdır. Umuyoruz barış ortamı öncelikle mecliste ve siyasi arenalarda sağlanır. Daha sonrasında sokaklarda da barışın sağlandığını görürüz.

En güncel ve öne çıkan haberleri takip etmek için Haberler kategorisinde yer alan içerikleri inceleyebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir