OyunPC

Metin2 Rüzgar Dayanıklılığı Ne İşe Yarar?

Metin2 rüzgar dayanıklılığı ne işe yarar?

Metin2 kullanıcıların çeşitli canavarlara karşı savaşarak ilerlediği bir oyundur. Oyuncular bu savaşlardan galip çıkmak için bazı güçlere, efsunlara ihtiyaç duyar. Oyunun en önemli efsunlarından biri rüzgar dayanıklılığıdır. Bu noktada “Metin2 rüzgar dayanıklılığı ne işe yarar?” sorusuna cevap arayanlar için gerekli bilgileri yazının tamamında yer verdik.

Metin2 Rüzgar Dayanıklılığı Nedir?

Metin2 rüzgar dayanıklılığı ne işe yarar?
“Metin2 rüzgar dayanıklılığı ne işe yarar?” sorusunun cevabı, saldıran canavarlara karşı kullanılan efsundur.

Rüzgar dayanıklılığı, Metin2 oyununda rüzgar elementi ile saldıran canavarlara karşı kullanılan efsundur. Bu sayede oyuncu daha az hasar görür. Oyuncunun can sayısı azalmadan farm yapmasına (çiftlik kurmasına) olanak tanır.

Metin2 Oyunu Hakkında Genel Bilgiler

Yeni oynayacaklar için Metin2’yi kısaca tanıtmakta yarar var. Metin2 oyunu Güney Koreli bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Rol yapma oyunu olarak bilinir ve çok sayıda kişi ile çevrim içi olarak oynanabilir. 2006 yılında 19 farklı ülkeye satılan oyun, 2007 yılında Türkiye’de de aktif hale gelmiştir.

Üç farklı krallıktan birinde yer alan oyuncular, canavarlara karşı savaşarak kendini geliştirir ve seviye atlar. Oyun içinde birçok eşya, silah, zırh ve ödüller vardır. Ayrıca farklı elementler ile saldıran canavarlara karşı geliştirilen savunma itemleri bulunur. Rüzgar dayanıklılığı bu savunma araçlarından biridir. Bu efsun sayesinde en güçlü bossları (bölüm sonu canavarlarını) yenmek kolaylaşır.

Metin2 Rüzgar Dayanıklılığı Hangi İtemlere Gelir?

Metin2 rüzgar dayanıklılığı ne işe yarar?
”Metin2 rüzgar dayanıklılığı ne işe yarar?” çeşitli canavarlara karşı savaşarak ilerlenen bir oyundur.

Oyunda rüzgar dayanıklılığı yalnızca bileziklere, kasklara ve zırhlara gelmektedir. Rüzgar dayanıklılığının itemlere gelme oranları aşağıdaki gibidir:

İtemOran
Kaska%15
Zırha%15
Bileziklere%15
Ejdarha Yeşimi%16
Zırh Kostümü%15
Kask kostümü%15
Altın Bezeli Ayakkabı +9%10
Gümüş Kolye +9%10

Görüldüğü gibi bütün itemleri toplayarak kazanılan rüzgara karşı dayanıklılık gücü %95’i geçmektedir. Bunun dışında oyuncular için gerekli olacak bir diğer bilgi de rüzgar dayanıklılığının hangi haritalarda işe yaradığıdır. Bu efsun; büyülü orman, guatamo uçurumu ve ejderha ateşi burnu çukurunda oyuncuların işini kolaylaştırmaktadır.

Metin2 Rüzgar Dayanıklılığı Ayakkabı ve Kolye

Oyun içinde yalnızca bir ayakkabı ve bir kolyede rüzgar dayanıklılığı bulunur. Bunun dışındaki ayakkabı ve kolyelerde bulunmaz. Altın bezeli ayakkabıda ve gümüş kolyede rüzgar dayanıklılığı kendiliğinden bulunur. Bu nedenle altın bezeli ayakkabı +9 değerlidir. Gümüş kolye de aynı şekilde +9 değerli bilinir ve her ikisi de %10 rüzgara karşı dayanıklılık sağlar.

Rüzgar Dayanıklılığı Delici Vuruşu Engeller mi?

Metin2 rüzgar dayanıklılığı ne işe yarar?
Rüzgar dayanıklılığı delici vuruşları engellemez. 

Metin2 oyuncularının en çok merak ettiği konuların başında rüzgar dayanıklılığının canavarların delici vuruşlarını engelleyip engellemediği sorusu gelir. Bilinenin aksine bu güç delici vuruşları engellemez. Ancak dayanıklılık ne kadar artarsa delici vuruşların hasarı da o derece azalır. Bu bilgiler ışığında oyunda ilerleyerek keyif almanızı dileriz.

Minecraft Sonsuzluk Büyüsü Ne İşe Yarar?” içeriğimizin ilgi çekici açıklamalarını incelemek için yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir