Oyun

Minecraft Ayartma Ne İşe Yarar?

Minecraft Ayartma

Dünya genelinde en sevilen bilgisayar oyunlarından biri olan Minecraft, 2011 yılında yayınlanmıştır. Tek ya da çoklu oyuncu modlarında oynanan ünlü oyun, hayatta kalma amacını taşır. Peki, Minecraft ayartma ne işe yarar?

Minecraft ayartma, oyunda bir büyü olarak geçer. Ayartma büyüsü olarak da adlandırılan bu detay, oyun karakterlerinin daha güçlü olmasını sağlar. Aynı zamanda oyun sırasında çok işe yarayan özel efektler, araçlar ve silahlar gibi pek çok malzemede ayartma büyüsü sayesinde elde edilir.

Minecraft ayartma büyüsünün en büyük avantajlarından bir diğeri daha hızlı balık tutulmasına yardımcı olmasıdır. Bu özel büyüyü, oyun içerisinde genel olarak balık tutarken oyuncular kazanır. Balık tutarken oyunculara hediye olarak, pek çok işe yarar eşya ve malzemede bulmakta her zaman mümkündür. Bu sevilen oyun birçok aşamadan oluşur. Bu aşamaların hepsinde Minecraft ayartma büyüsü bulma şansı vardır.

Minecraft Oyun Modları Nelerdir?

Minecraft Oyun Modları
Minecraft’ta 5 tane oyun modu bulunur.

Popüler bilgisayar oyunu Minecraft’ta oyuncuların kazanma yolunda ilerledikleri oyun modları yer alır. Oyuncular bu mod aşamalarında gerekli olan görevleri yerine getirir. Minecraft oyununda balık tutarken oyuncuların karşısına çıkan ayartma büyüsü, en işe yarar hediyelerden biridir. Oyun içerisinde karşılaşılan temel oyun modları ise şu şekilde sıralanır:

  • Hayatta Kalma diğer adı ile Survival
  • Zorlayıcı mod – Hardcore
  • Yaratıcı – Creative
  • Macera Bölümü – Adventure
  • İzleyici Modu – Spectator

Dünya genelinde en çok oynanan bilgisayar oyunlarından biri olarak nam salmış Minecraft oyun modlarının hepsinde, oyuncular her modda başarılı olmaya uğraşır. Bir modu bitiren oyuncu, otomatikman diğer moda geçer. Bu modları oynarken oyuncuların karşısına çeşitli hediyeler ve Minecraft ayartma hediyesi çıkar. Bu hediyeler sayesinde Minecraft oyuncuları daha yüksek puanlar elde etme şansını yakalar. Aynı zamanda oyun modlarını bu ayartma büyüleri ve diğer hediyelerle daha hızlı geçer.

Eğlenceli zaman geçirilen bir oyun olan Minecraft’ta, oyuncuların modlarda başarılı olmasını sağlayan alet ve zırhlar bulunur. Kazma, kılıç, balta, çapa ve kürek en çok kullanılan aletlerdir. Oyun içerisinde kazanılan Minecraft ayartma ve diğer büyülerle ile daha çok alet elde etme şansı yakalanır.

Sıkça Sorulan Sorular

[toggle title=”Minecraft Ayartma Büyüsü Nasıl Elde Edilir?” state=”close”] Minecraft oyununda ayartma büyüsü, oynanan modlar sırasında elde edilen başarılara bağlı olarak oyuncuların karşısına çıkar.[/toggle]

[toggle title=”Minecraft Büyüleri Ne İşe Yarar?” state=”open”] Ünlü oyunda elde edilen büyüler, oyuncuların daha çabuk bölümleri kazanmasına ve yüksek puanlara ulaşmasına yardımcı olur.[/toggle]

[toggle title=”Minecraft Büyüleri Nelerdir?” state=”close”] Minecraft ayartma büyüsü dışında oyunda; savurma, güç, alevden çehre, darbe, ipeksi dokunuş ve verimlilik büyüsü gibi benzer birçok büyü yer alır.[/toggle]

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir