Oyun

Minecraft Tilki Ne Yer? Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft Tilki Ne Yer? Nasıl Evcilleştirilir?

Son zamanlarda Minecraft oyununun oyuncuları arasında, evcil bir tilkiye sahip olmak fazlasıyla popüler bir hedef haline gelmiştir. Fakat Minecraft’ta tilkilerin bulunması ve evcilleştirilmesi, hiç kolay bir işlem değildir. Bu sebeple oyuncuların bu konu ile ilgili merak ettiği farklı sorular vardır. Peki, Minecraft tilki ne yer, Minecraft tilki evcilleştirme işlemi nasıl yapılır?

Minecraft tamir büyüsü ne işe yarar?” yazımız da ilginizi çekebilir.

Minecraft Tilki Nasıl Bulunur?

Minecraft’ta tilkiler genel olarak çalılarda ve ormanlarda yer alırlar. Ormanlık alanları araştırırsanız, tilki bulma ihtimalinizi de yükseltirsiniz. Tilkileri bulabilmek için yüksek bir mesafeden, çalıların alt tarafına doğru bakmanız gerekir.

  • Tilkiler çoğunlukla akşam saatlerinde daha çok belli olurlar. Bu sebeple onları aramak için akşam saatlerini tercih etmeniz, size vakit kazandırır.
  • Tilkileri daha kolay bir şekilde bulmak için Tayga biyomunda olmanız size yardımcı olur.

Bu aşamaları takip ederek tilkinize ulaşmanız mümkündür.

Minecraft Tilki Nasıl Beslenir?

Minecraft Tilki Ne Yer? Nasıl Evcilleştirilir?
Orman meyvesiyle tilkiyi besleyebilirsiniz.

Minecraft’ta tilkilerin beslenmesi için kullanılan yiyecek, tatlı orman meyvesidir. Bu meyve ile tilkilerinizi besleyerek onlara yemek vermeniz, evcilleştirmeniz ve severek mutlu etmeniz mümkündür.

Tilkiler beslendiklerinde ve evcilleştirildiklerinde, oyuncuların dostu konumunda yer almaya başlarlar. Oyuncuları gittikleri yerlerde peşlerinden takip ederler. Bu sebeple tilkileri besleyerek evcilleştirmek oyunda rahat bir yolculuk yapmak konusunda, oyuncular için faydalı olabilir.

Minecraft Tilki Yakalamak İçin Ne Yapılmalıdır?

Tilkiler, Minecraft’ta yabani hayvanların arasında bulunur. Oyuncuların tilkileri evcilleştirebilmeleri için öncelikle yakalamaları gerekir. Bu sebeple oyuncular tilkilerin yalnızca gece saatlerinde aktif olduğunu unutmamalı ve bu bilgiye göre planlamalarını yapmalıdır. Bunun yanında tilkilerin fazlasıyla korkak olduğu ve oldukça hızlı koşabildikleri de unutulmamalı, göz önünde bulundurulmalıdır.

Tilkilerin yakalanması için izlenecek en ideal yol, oyuncunun elinde tatlı orman meyvesi tutarak tilkiye yaklaşmasıdır. Tilki oyuncuya yaklaştığında oyuncu tilkiyi ödüllendirmek amacıyla tatlı orman meyvesini vermelidir. Ayrıca tilkilerin evcilleştirilmesinin fazlasıyla zor bir süreç olduğu ve sabır gerektirdiği de unutmamalıdır.

Minecraft Tilki Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft Tilki Ne Yer? Nasıl Evcilleştirilir?
4 kez beslediğinizde tilki evcilleşir.

Minecraft tilki evcilleştirme süresi boyunca tilkiler oyunculara karşı oldukça korkak ve tedirgin davranmaktadır. Bu sebeple birçok kez oyunculardan kaçmaları da mümkündür. Oyuncular, tilkilere yavaş yavaş, zaman içerisinde güven kazandırmalı ve onları beslemelidir. Toplam 4 kere tilkiyi beslemeyi başaran oyuncular, evcilleştirme işlemini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilir.

Minecraft Evcilleştirilen Tilki Ne İşe Yarar?

Evcilleştirilen tilkiler, oyunculara birçok farklı alanda avantaj sağlar. Oyuncuların diğer yabani hayvanlardan korunması ve diğer yabani hayvanları avlaması konusunda yardımcı olabilirler. Aynı zamanda tilkilerin oyuncular tarafından bir evcil hayvan gibi beslenmesi de mümkündür.

Tilkiler; tavşanlar, tavuklar, kaplumbağalar, balıklar gibi küçük hayvanları avlayarak beslenme ihtiyaçlarını karşılarlar. Bunun yanında dost canlısı olan tilkiler, insanları takipte kalarak yanlarına gelen düşmanlara saldırabilirler. Ek olarak düşen eşyayı da oyuncuya getirebilirler. 5 bloğa kadar zıplayabilme kabiliyetleri sayesinde tehlikeli bölgelerde zarar görmeden dolaşabilirler.

Minecraft’ta oyuncuların en iyi arkadaşları olabilen tilkilerin süslenmeleri ve renkli yaka gibi aksesuarlar ile donatılmaları da mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Minecraft Tilki Yiyeceği Nedir?

Tilkilerin sevdiği ve yediği yiyecek, tatlı orman meyvesidir.

Tilkiler Oyuncular ile Arkadaş Olabilir mi?

Evet, tilkiler oyuncular ile arkadaş olarak peşlerinde dolanabilir ve oyunculara birçok fayda kazandırabilirler.

Minecraft Tilkiler Süslenebilir mi?

Evet, Minecraft tilkiler süslenebilir ve aksesuar takabilirler.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir