Müzik

Mırıldanarak Şarkı Bulabileceğiniz 3 Uygulama

Mırıldanarak şarkı bulabileceğiniz 3 uygulama sizlerle...

Teknolojik gelişmeler sayesinde mırıldanarak şarkı bulmak da mümkün hale geldi. Kafanızda bir müzik yer etmişse ve sözlerini hatırlayamıyorsanız bile şarkıyı sadece mırıldanarak bile kısa süre içerisinde bulabilirsiniz. Bu içeriğimizde mırıldanarak şarkı bulabileceğiniz 3 uygulama listesini sizler için derledik.

Bazen gün içerisinde şarkıların sözleri aklınıza takılıyor olabilir. Bu durumlar yaşandığında şarkının adını ya da sözlerinin hepsini hatırlayamamanız oldukça sinir bozucu bir hal alabilir. Günümüzün teknolojisi ile birlikte bazı hizmetler, sadece mırıldanmayla bile müziği tespit edebiliyor.

Kafanıza takılan şarkıları bulmak için bazı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bu hizmetler sayesinde mırıldandığınız şarkıyı pratik ve hızlı bir şekilde tespit edebilirsiniz. Mırıldanarak şarkı bulmayı sağlayan 3 tane popüler uygulama yer alıyor. Bu uygulamalar şu şekildedir:

Yukarıdaki bahsettiğimiz uygulamalar bir şarkıyı sadece mırıldanma ile tespit edebiliyor. Listedeki uygulamaları kullanarak nasıl şarkıları bulabileceğinize aşağıdan göz atabilirsiniz. Bu şekilde sinir bozucu olan durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Google Asistan Yardımıyla Nasıl Şarkı Bulunur?

Google Asistan
Google Asistan

Dünya üzerindeki en büyük yazılımlardan birisi olan Google, bu zamana kadar birçok sektör için hizmetler sundu. Google tarafından sunulan hizmetler; internet, bilgisayar ve telefon kullanım deneyimlerini önemli ölçüde iyileştiriyor.

Bu deneyim iyileştirmelerinin yanında Google Asistan gibi oldukça kullanışlı bir hizmet de yer alıyor. Asistan sayesinde sesli komutlar yardımıyla birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Google Asistan’ın işlevleri arasında mırıldanma ile şarkı bulma özelliği de yer alıyor.

Google Asistan üzerinden şu adımları izleyerek aklınıza takılan şarkıyı bulabilirsiniz:

 1. Telefonunuzdaki “Home” butonuna basılı tutun.
 2. Mikrofon simgesinin üzerine tıklayın.
 3. “Bu şarkı nedir?” ifadesine dokunun.
 4. Şarkıyı mırıldanarak söylemeye başlayın.

Android işletim sistemine sahip bütün cihazlarda Google Asistan’ın bu özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için sadece şarkıyı mırıldanmanız yeterlidir.

SoundHound ile Şarkı Nasıl Bulunur?

SoundHound
SoundHound

Dünya genelinde oldukça popüler bir uygulama olan SoundHound, içerdiği çeşitli özelliklerle ilgiyi üzerine toplamayı başarıyor. Basit ve kullanışlı arayüzü ile kolay kullanım sunan SoundHound, dünyada çoğu kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Çoğu kullanıcı tarafından tercih edilen SoundHound uygulamasının özellikleri arasında mırıldanma ile şarkıları tespit etme özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliğin yardımıyla aklınıza takılan bir şarkıyı sadece mırıldanma sayesinde pratik bir şekilde bulabilirsiniz. SoundHound ile şarkı bulmanın adımları şu şekildedir:

 • Google Asistan kullanmak istemiyorsanız, şarkı bulmak için SoundHound uygulamasından faydalanabilirsiniz.
 • Bunun için ilk önce uygulamayı cihazınıza indirin ve yüklemesini yapın.
 • İndirme ve yükleme yapıldıktan sonra uygulamanın simgesine dokunun.
 • Ardından uygulama açıldıktan sonra istenen erişimlere izin verin.
 • Daha sonrasında uygulamanın arayüzünde yer alan turuncu butona basın.
 • Turuncu butona basıldıktan sonra uygulama sizin için mırıldandığınız şarkıyı kısa süre içerisinde bulacaktır.

Midomi ile Şarkı Nasıl Bulunur?

Midomi
Midomi

Bazı zamanlarda mırıldanarak müzik bulma işlemi için telefonlarınızdan yardım almak istemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda bilgisayarınızdan da mırıldanarak aklınıza takılan şarkıları bulabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden mırıldandığınız müziği tanımaya imkân sağlayan Midomi isminde bir internet sitesi yer alıyor. Bu hizmet sayesinde bilgisayarınıza ya da cihazınıza hiçbir program indirmeden müziği bulma olanağınız oluyor. Peki bu uygulama nasıl kullanılır? İşte şu şekilde:

 • Siteye giriş yaptıktan sonra oldukça kullanışlı bir arayüz ile karşılaşacaksınız. Site arayüz olarak diğer sitelere göre oldukça başarılı bir arayüze sahiptir. Midomi kullanıcı dostu arayüzüne sahip olmasından dolayı da sayıca fazla kullanıcının beğenisini kazanıyor.
 • Web tarayıcınızdan Midomi sitesine giriş yaptıktan sonra sayfanın ortasında yer alan turuncu butona tıklayın.
 • Ardından mikrofon erişimine izin vermeniz için küçük bir pencere açılacak. Burada izin ver seçeneğini seçin. Aksi takdirde mikrofonunuza erişim olmayacak ve şarkıyı bulamayacaksınız.
 • Mikrofon erişimine izin verdikten sonra aklınızdaki şarkıyı mırıldanmaya başlayabilirsiniz.
 • Daha sonrasında çoğu kullanıcı tarafından kullanılan Midomi, mırıldandığınız şarkıyı kısa süre içerisinde sizin için bulacaktır.

Yukarıdaki 3 yöntemden herhangi birini kullanarak kafanıza takılan şarkıları sadece mırıldanarak bulabilirsiniz. Her üç yöntem de sizin için oldukça faydalı olacaktır. Böylece bir şarkıyı hatırlayabilmek için saatlerce, belki günlerce düşünmenize gerek kalmaz.

Müzik dinlemekten keyif alanlar En Özel 7 Şarkı Klibi yazımızı da ilgi çekici bulacaktır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir