Finans

Mongoose Coin Nedir? Mongoose Coin Geleceği Var mı?

Mongoose Coin nedir

Mongoose Coin nedir sorusu için söylenebilecek ilk şey merkezi olmayan tabanlı bir kripto para birimi olduğudur. Kripto para piyasasındaki hızlı büyüme hem insanların ilgisinin bu yöne kaymasına hem de pek çok coinin piyasaya girmesine sebep oldu. Büyüme ve kazanç odaklı yatırımcılar çoktan bu piyasayı takip etmeye, yatırım yapmaya ve kazanmaya başladılar. Şaka üzerine ortaya çıkan coinlerden biri olan ve $MONG kısaltması ile işlem gören Mongoose Coin hızla değer kazanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Henüz çok yeni olduğu için yatırımcıları hakkında detaylı bilgi bulunmuyor. Kendilerini Mongress olarak tanımlayan grup çeşitli siber saldırılardan uzak durmak amacıyla çok fazla açıklamada da bulunmuyor.

Biz de bu yazımızda oldukça ilginç bir doğum öyküsüne sahip olan “Mongoose Coin nedir, Mongoose Coin’in geleceği var mı?” sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

$MONG (Mongoose Coin) Nasıl Ortaya Çıktı?

$MONG (Mongoose Coin) Nasıl Ortaya Çıktı?
Mongoose Coin Brad Sherman tarafından ortaya atılmıştır.

Mongoose Coin’in çok enteresan bir ortaya çıkış hikayesi bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Üyesi Temsilci Brad Sherman 8 Aralık Çarşamba günü gerçekleşen ‘Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Amerika Birleşik Devletleri’nde Finansal İnovasyonun Zorluklarını ve Faydalarını Anlamak’ konulu oturumda anlattığı fıkra ile “Mongoose Coin”in ne kadar saçma olacağı konusunda bir şaka yaptı. 11 Aralık Cumartesi günü Mongoose Coin artık vardı; hatta değer kazanmıştı. Anlattığı fıkra ile tüm kripto paraların birbirine zarar verdiğini dile getiren Sherman; ‘’Mongoose Coin, Crypto Coin’e ne yapabilir?” diye sordu.

Yatırımcıların dikkate alması gereken bu çok yeni coin için bilinmesi gereken elzem konuları şöyle özetlemek mümkün; coin piyasasında toplam 69.420.000 Mongoose Coin arzı var. Coinin %5’i, coinin piyasada tanıtılması ve geliştirilmesi için tutuluyor. %2’si ise Mongoose Coin sahipleri ve yatırımcılarını ödüllendirmek için kullanılıyor. Bu, yatırımcıların ve sahiplerin, coin piyasasındaki çoğu coin için geçerli olan tokenlarını stake etmeden bile daha fazla kazanmalarını mümkün kılıyor. Mongoose Coin’in pazarlanması için de ayrılan %5’lik bir pay mevcut. Bu pay da daha fazla yatırımcı ve kripto kullanıcısını tokendan haberdar etmek için kullanılıyor.

$MONG Nasıl Satın Alınır?

$MONG Nasıl Satın Alınır?
Pek çok platform üzerinden bu coini satın alabilirsiniz.

Mognoose Coin aslında piyasaya girişi ile bile çok şey yaptı ve o kadar çok yatırımcının dikkatini çekti ki, lansmanından birkaç saat sonra 2 milyon USD’lik bir piyasa değeri elde etti ve lansmanından bu yana MONG $ 320.000 artış gösterdi. Mongoose için işlem yapabileceğiniz yerler şunlardır:

  • QuickSwap
  • PolyDEX
  • ParaSwap Polygon
  • Autofarm

Mongoose almak için ise şu adımları takip etmeniz gerekir:

  1. Mongoose Coin alışverişini destekleyen kripto platformları olan Metamask veya Trust Wallet uygulamasını indirin.
  2. Polygon MATIC’i Binance veya Coinbase veya eToro gibi güvenilir bir borsadan satın alın ve bir sonraki adıma geçebilmek için önceden satın alınan MATIC’i Trust Wallet platformuna çekin.
  3. Trust Wallet platformunun dApps bölümüne gidin ve onu açın, URL’ler için arama çubuğunda QuickSwap değişimini arayın ve ardından bağlanmak için “Cüzdanı Bağla” düğmesini tıklayın.
  4. “Kimden” düğmesine, kullanıcının işlem için kullanmak istediği MATIC numarasını girin ve ardından “Kime” düğmesine, Mongoose kriptosunun sözleşme adresini arama çubuğuna yapıştırın ve jetonu içe aktarın.
  5. “Takas” düğmesine bastığınızda MATIC, Mongoose kriptosu ile değiştirilecek ve cüzdanınızda saklanacaktır.

$MONG (Mongoose Coin) Gelecek Tahminleri?

$MONG (Mongoose Coin) Gelecek Tahminleri?
Mongoose Coin’in değer kazanacağı düşünülüyor.

Bu makale hazırlanırken $MONG Coinmarketcap’da görülen verilere göre piyasa sıralaması 2919. Bu sıralama, bu kadar yeni bir coin için muhteşem sayılabilecek bir sıralama. Son 24 saatlik işlem hacmi 4,539,982.31 USD olan $MONG’un işlem hacmi %6,93 düşmüş görünüyor. İşlem hacmi düşmüş de olsa son 24 saatte %19,17 değer kazanan coinin tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 2.80 USD civarında seyrediyor.

Genel tabloya daha dikkatli bakıldığında piyasa arzı sonrası hızlı bir yükseliş ardından dalgalanmalar olsa da piyasa değeri olarak da kazandıran bir coin görüyoruz. 1 Mongoose, hala 0.000000000001 USD’nin altında olsa da yatırım değeri olarak bakıldığında takip etmekte fayda var. Bu coine yatırım yaparken uzun vadeli kazanmayı düşünmek mantıklı gibi görünüyor. Kazanç hedeflerini 2025’e kadar uzatıp sakince fakat istikrarlı bir yükseliş umut edilebilir.

Değer kazanacağı düşünülen bir başka coin hakkında da bilgi edinmek isterseniz Mefa Coin Yorum: Mefa Coin Geleceği Var mı? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir