GündemHaberler

Muhammed Yakut Kimdir? (Deliler Delisi)

Muhammed Yakut Kimdir

Gündeme bomba gibi düşen Muhammed Yakut, yaptığı açıklamalarla kafaları bir hayli karıştırdı. “Muhammed Yakut kimdir?” diye merak ettiğiniz kadar açıklamalarının altında neler yattığını da bilmek istediğinizi biliyoruz. Bu nedenle içeriğimizde merak ettiğiniz her detayı kaleme aldık. Öncelikle, “Muhammed Yakut kimdir?” sorusunu cevaplayarak başlayalım.

Yağma, hakaret, şantaj, tehdit gibi türlü suçlarla dosyası kabarık olan Muhammed Yakut, aslen Diyarbakır’lıdır. Diyarbakır Spor Kulübü eski başkanı Abdurrahman Yakut’un yeğenidir. Ankara’da bir yağ fabrikası olan Yakut’un Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu başkanlığı yaptığı da bilinmektedir.

2012 Yılında Cezaevine Girdi

Yakut’u daha iyi tanımak için yaklaşık 10 yıl öncesine gitmemiz gerekiyor. 2012 yılında iş insanı Ali Şafak Akmil’in para için kaçırıldığı iddiası gündeme gelmişti. Haberleri doğrular nitelikte soruşturmalar başlatıldı ve Muhammed Yakut tutuklanarak cezaevine gönderildi.

500 milyon TL ciroya sahip olan Ali Şafak Akmil, 1130 ton malının çalındığını ifade ederek 2018 yılında, elinde kalan yalısını da sattı. Günümüzde adını duymadığımız iş insanının yalısını kimin aldığına dair hiç haber yapılmadı.

Muhammed Yakut’u kamuoyu ilk defa bu haberle tanımış ve bir daha da adından söz edilmemişti. Günümüzde ise “Deliler Delisi” takma adıyla, Youtube kanalında videolar yayınlamaya başladı.

“Siyasilere Kadın Ayarlıyor” İddiası

Siyasilere Kadin Ayarliyor İddiasi
“Siyasilere kadın ayarlıyor” iddiası, Muhammed Yakut’u asıl gündeme getiren söylemiydi.

Aslında “Muhammed Yakut kimdir?” sorusuna verilebilecek spesifik yanıtlar yok. Onun kim olduğunu ve amacını anlamak için iddialarına bakmamız gerekiyor. Bu bel altı ve son derece kalitesiz söylemleri kesinlikle tasvip etmediğimizi belirtmek isteriz. Aşağıda vereceğimiz bilgilerin tamamı Muhammed Yakut’un videolarında bahsi geçen konulardır ve hiçbirini doğrulayacak nitelikte kanıtlar yoktur.

Deliler Delisi’nin baş düşmanı, Metin Güneş. Bu isme de aşina olmayabilirsiniz. Gelin, Güneş’i Muhammed Yakut nasıl anlatıyor bakalım.

Metin Güneş Kim?

Yakut’un iddialarına göre Metin Güneş;

  • Egemen Bağış,
  • Ömer Çelik ve
  • Mevlüt Çavuşoğlu ile yakın temas halinde bulunan isimlerden biri.

“Metgün” inşaat firmasının sahibi olan Güneş, medyada Trabzonspor aracılığıyla adını duyurmuştu. Trabzon’un köklü ailelerinden olan Ekşi ailesi ile hısım olması, Trabzonspor taraftarı olmasını destekler nitelikte. Ancak kendisi Batman’lı olmasına rağmen Trabzonspor’a gönülden bağlı.

TV100 ekranları, Trabzonspor’un şampiyon olduğu günlerde, diğer kanalların aksine Metin Güneş hakkında abartılı söylemlerde bulunmuştu. Aynı zamanda kameralar sıklıkla Güneş’i gösteriyor ve Cemal Kalyoncu ile görüntüleri ekrana yansıyordu. Burada karşımıza çıkan diğer isim Cemal Kalyoncu ise günümüzün popüler iş insanlarından biri.

Yakut, Metin Güneş’in küçük çapta kaçakçılık yaptığından ve Trabzonlularla yakınlaştıktan sonra büyüdüğünden söz ediyor. Hatta nostalji albümü yapan bir kadın sanatçının albüm parasını çalacak kadar ufak işlerle ilgilendiğini, zamanla siyasi bağlantılar kuracak kadar büyüdüğünü öne sürüyor.

Rabia Naz Cinayeti Neden Gündeme Geldi?

Rabia Naz cinayeti, Müge Anlı programında gündeme gelmiş olsa da kısa süre içerisinde dava kapandı ve üzerinde durulmadı. Bu cinayetin arkasında siyasi isimlerin olabileceği yönünde birçok iddia da ortaya atıldı. Henüz çocuğunun katilini bulamayan bir babayı, herhangi bir çıkar ilişkisi için gündeme getirmenin seviyesizliğine değinelim ve “Muhammed Yakut Kimdir?” içeriğimizin son başlığına geçelim.

Deliler Delisi Muhammed Yakut Ne İstiyor?

Bugün birçoğumuz, “Muhammed Yakut Kimdir?” diye araştırıp gündeme başka bir konu geldiğinde unutacağız. Sedat Peker video yayınlamaya başladığında da aynı döngüyü yaşamıştık. Aslında yeraltı dünyasından isimler, kamuoyuna herhangi bir konuda bilgi vermeyi amaçlamıyor.

Yakut, muhtemelen bazı isimlerle ilgili kayıtlara sahip ve ortaya çıkaracağı yönünde mesajlarla göz dağı veriyor. Peki, biz bu iddiaların doğruluğunu öğrenebilecek miyiz? Elbette öğrenemeyeceğiz. Mafyalar, çıkarları ters düştüğünde ortaya bel altı iddialar atarak aslında kamuoyunda yankı uyandıracak sinyalleri veriyor. Biz, seks kasetleri, trans kadın ilişkileri konuşmayı severiz. Arka planda çıkarlarına göre anlaşma yapacakları sessizliği de bu konuları gündeme taşıyarak veririz.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Gündemin ilgi çeken konularını sizin için incelemeye devam ediyoruz. “E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?” içeriğimiz de hoşunuza gidebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

[toggle title=”Muhammed Yakut Ne İş Yapıyor?” state=”close”]Kendisi, Ankara’da bir yağ fabrikasının sahibidir.[/toggle]

[toggle title=”Muhammed Yakut Şu An Nerede?” state=”open”]Muhammed Yakut’un Almanya’da olduğuna dair açıklamalar yapılsa da doğruluğu kesin değildir.[/toggle]

[toggle title=”Muhammed Yakut İddiaları Doğru mu?” state=”close”]Öne sürdüğü iddiaların büyük kısmı çarpık ilişkilerden ibarettir ve videolarında herhangi bir delil sunmamıştır.[/toggle]

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir