GündemHaberler

Öğrencilerin 9.500 TL Altı Alabileceği Vergisiz Telefonlar

Vergisiz Telefonlar

Örgün öğretim süresindeki üniversite öğrencilerini kapsayacak vergisiz telefonlar ile ilgili düzenlemenin detayları açıklandı. Öğrencilere, teknolojik ihtiyaçlarını karşılama noktasında kolaylık sağlamayı amaçlayan düzenlemeyle birlikte 9.500 TL’ye tutarına kadar, belirli telefon modelleri vergisiz bir şekilde satın alınabilecek.

Sosyal yaşamda ve okul hayatında büyük bir ihtiyaç durumuna gelen telefonlar, her geçen gün yeni bir özellikle donatılıyor. Yeni eğitim öğretim yılına başlayan üniversite öğrencilerinin büyük bir çoğunluğu da eskiyen telefonlarını değiştirme ihtiyacı duyabiliyor. Vergisiz telefonlar, bu kapsamda yapılan bir düzenleme olarak tanımlanabilir.

Konuyla ilgili detayları, vergisiz telefon kampanyasından yararlanmak için gerekenleri ve düzenlemeye dahil olan cihaz modellerini yazının devamında görebilirsiniz.

Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon Nasıl Alınır?

Üniversite öğrencileri için başlatılan vergisiz telefon kampanyasından yararlanabilmek için çeşitli koşullara sahip olmak gerekiyor. Belirli sınırlamalar doğrultusunda uygulanan kampanya, satış fiyatı 9.500 TL ve altındaki modelleri içeriyor.

Belirlenen koşullara sahip olduğunuzda, öğrenci indirimli telefonlar satın alabilmek için gerçekleştirebileceğiniz işlemler mevcut. Bu işlemler aşağıdaki gibidir:

Genç Kart Çıkarmak

Öğrenci indirimi kampanyası, Genç Kart aracılığıyla yapılan işlemlerde geçerli oluyor.  Aynı zamanda Genç Kart 18 yaş üstü bireylere, kültür ve sanat alanındaki birçok etkinliğe indirimli katılma şansı sunuyor. Kart sahibi olmak için Gençlik ve Spor Bakanlığı veya Kültür ve Turizm Bakanlığı resmî web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Kimlik veya Öğrenci Belgesi ile Başvurmak

Genç Kart sahibi olduktan sonra T.C. Kimlik kartınız ve öğrenci belgenizle birlikte herhangi bir teknoloji mağazasına giderek veya cep telefonu operatörü merkezine başvurarak öğrenci indirimi uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Fiyat Sınırlaması Dahilindeki Modelleri Talep Etmek

Fiyat sınırlaması, kampanyayı belirli modeller içerisinde geçerli kılıyor. Bu duruma göre; belirlenen telefon modelleri haricindeki markalar için indirimden yararlanmanız mümkün değildir. 9.500 TL ve altındaki tutarlara sahip modeller, indirim kapsamında oldukça avantajlı fiyatlarla öğrencilere sunulur.

Öğrenci İndirimli Telefonlar Hangileri?

Ogrenci İndirimli Telefonlar Hangileri
Öğrenci indirimli telefonlar hangileri? Gelin, birlikte inceleyelim!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamada, indirimin 9.500 TL altı telefonlar için geçerli olacağı duyuruldu. Bu fiyat sınırlaması içerisinde birçok telefon modeli bulunuyor. Bu cihaz seçenekleri aşağıdaki gibidir:

Xiaomi Redmi Note 12S

2023 yılında satışa çıkarılan Xiaomi Redmi Note 12S, vergisiz telefonlar kapsamında sunulan modeller arasında yer alıyor. Sekiz çekirdek işlemcili cihaz, Amoled ekran teknolojisine sahip. 6,43 inç ekran boyutuyla geniş bir görüntü sunan ürün, yüksek çözünürlüklü kamerası sayesinde oldukça net fotoğraflar çekmeyi ve videolar kaydetmeyi sağlıyor.

Ürünü 64 GB, 128 GB veya 256 GB depolama alanı seçenekleriyle bulabilirsiniz. Android 13, MIUI 14 yazılımıyla çalışan bu ürünün güncel fiyatı 9.261 TL civarında ve değişebiliyor.

General Mobile GM 24 Pro

General Mobile GM 24 Pro
General Mobile GM 24 Pro, vergisiz telefonlar arasında ön plana çıkan modellerden biri.

Estetik bir tasarıma sahip olan General Mobile GM 24 Pro, 9500 TL altı telefon modellerinden bir diğeri. Öğrencilerin değerlendirebileceği ürünler arasında avantajlı özellikler sunan cihazın genel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 •   6,7 inç ekran genişliği
 •   Amoled ekran teknolojisi
 •   MediaTek Helio G99, sekiz çekirdek işlemci
 •   8GB RAM
 •   256 GB Depolama alanı
 •   Android 13 yazılımcı

Kullanışlı özelliklerle donatılan cihaz, bu sayede öğrenciler için uygun ürünlerden biridir. Ortalama olarak 9.459 TL civarındaki cihazı, indirim kapsamında değerlendirebilirsiniz.

Poco M5s

Poco M5s, indirim dahilinde sunulan diğer cihazlarla benzer özelliklere sahiptir. Ürün 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleriyle birlikte sunulur. Amoled ekran teknolojisiyle kaliteli ve yüksek çözünürlüklü bir şekilde kullanabileceğiniz Poco M5s, 8 çekirdek işlemciyle tasarlanmıştır. Ürünü, ortalama olarak 9.599 TL ve civarındaki fiyat seçenekleriyle bulabilirsiniz.

Honor X9a

Snapdragon 695 5G işlemci tipiyle donatılan Honor X9a, 9.199 TL fiyatıyla değerlendirebileceğiniz modeller arasındadır. 128 GB veya 256 GB depolama seçeneğine sahip ürün, 1080p video kaydı alma imkânı sunar. Andorid 12 tabanlı Magic UI 6.1 yazılımcısıyla geliştirilen sistemi sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde kullanılabilir. 6,67 inç geniş ekranıyla hem estetik hem de işlevsel bu model üniversite öğrencileri için idealdir.

Samsung Galaxy M14 5G

Samsung Galaxy M14 5G
Samsung Galaxy M14 5G uzun vadeli kullanabileceğiniz bir diğer önerimiz!

PLS LCD ekran teknolojisiyle yüksek çözünürlüklü bir ekran deneyimi sunan Samsung Galaxy M15 5G, vergisiz telefonlar indirimi içerisinde yer alan avantajlı modellerdendir. 64 GB ve 128 GB depolama alanına sahip bu ürün, fiyatı en uygun cihazların başında gelir. Cihaz, Exynos 1330 işlemcisiyle tasarlanmıştır.

Daha uygun fiyatlarla telefon almanın bir yolu daha var! “Karadağ İş Fırsatları ve Vize Süreci” içeriğimize de göz atabilirsiniz!

Samsung Galaxy M33

6.000 mAH batarya kapasitesine sahip Galaxy M33, tıpkı M14 modeli gibi Exynos 1280 işlemci tipiyle donatılmıştır. Ürünün diğer özellikleri aşağıdaki gibidir:

 •   TFT LCD ekran teknolojisi
 •   Sekiz çekirdek işlemci
 •   128 GB depolama alanı
 •   6 GB/8GB RAM
 •   Android 12 tabanlı One UI 4.1 yazılımcı
 •   400 PPI Piksel yoğunluğu

Infinix Note 30

Öğrenci indirimi dahilinde sunulan Infinix Note 30, değerlendirebileceğiniz model seçeneklerinden bir diğeridir. 128 GB ve 256 GB depolama kapasitesine sahip cihaz, Android 13 yazılımcı sistemiyle tasarlanmıştır. IPS LCD ekran teknolojisiyle sunulan ürünün ortalama fiyatı 8.079 TL civarındadır.

Vivo Y36

Vergisiz telefonlar indirimi avantajıyla satın alabileceğiniz Vivo Y36, gelişmiş ekran özellikleriyle ön plana çıkar. 6,64 inç ekranıyla geniş bir görüntü sunan cihaz, 2388x1080p ekran çözünürlüğüne sahiptir. Ürüne dahil olan diğer özellikler aşağıdaki gibidir:

 •   Parmak izi okuyucu
 •   Suya dayanıklılık
 •   Yüz tanıma teknolojisi
 •   128 GB dahili hafıza
 •   Android işletim sistemi
 •   Digital zoom

Vivo Y35

Ortalama olarak 9.245 TL tutarındaki bu model, Snapdragon işlemcisiyle tasarlanan ürünlerden biridir. 256 GB depolama kapasitesine sahip cihaz, 8 GB RAM ve 5000 mAH kapasitesiyle sunulur. Cihazın ekran genişliği, diğer ürünlerle benzerdir. Vivo Y35, modern tasarımıyla ön plana çıkan cihazlardandır.

Realme C55

Realme C55, 9.500 TL altı telefonlar içerisinde değerlendirilir. Ortalama fiyatı 7.850 TL olan bu model, 6,72 inç ekran genişliğine sahiptir. Aynı zamanda 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki ayrı depolama alanı seçeneğiyle sunulur. Hızlı ve rahat bir kullanım imkanına sahip cihaz, üniversite öğrencilerinin tercih edebileceği avantajlı ürünler arasındadır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir