Ne, Ne Değildir?

Omniseksüel Nedir? 

Omniseksüel Nedir?

“Omniseksüel ne demek?” sorusunu, cinsel yönelimleri merak edenler sıklıkla araştırır. Bu konu hakkında en net ifade, ‘’çok cinsellik’’ olarak karşımıza çıkıyor. Kişinin sadece bir cinsten etkilenmesi değil;  

  • Kadın,
  • Erkek ve
  • Diğer tüm bireylerden etkilenebilmesi olarak da tanımlanabilir. 

Cinsel eğilimlerin zamanla farklılaşması ve kalıpların dışına çıkması, günümüzde artık normal bir durum. Fiziksel etkiler, kişinin içsel deneyimleri ve daha birçok durum, bu yönelimlerin değişmesine etki etmektedir. 

İçeriğimizde “Omniseksüel ne demek?” sorusuna yanıt verdiğimiz gibi yönelimin nasıl ortaya çıktığına dair örnekler de verdik. Ayrıca omniseksüel insanlarla iletişime geçerken sorun yaşıyorsanız, sizin için faydalı olacak alt başlıklarımız da bulunuyor. Keyifli okumalar! 

Omniseksüellikte Eş Tercihleri

Omniseksüel Nedir?
Omniseksüellikte eş tercihleri geleneksel ilişkilerden farklıdır.

“Omniseksüel ne demek?” sorusunun cevabını en doğru biçimde verebilmek adına yazbuz.com ailesi olarak sizler için detayları araştırdık. Bu detayları incelediğimizde omniseksüel yönelime sahip kişilerin, genellikle çok eşli bir cinsel hayatı tercih ettiklerini görüyoruz. Kendi beğenileri ve istekleri doğrultusunda aynı dönemlerde istediği sayıda insanla birliktelik kurabilmektedir.  

Omniseksüel kişilerin kendileri ve birliktelik yaşadıkları bireylerin tercihlerine göre sadık ve tek eşli beraberliklerde de bulunduğu bilinmektedir. Tek eşli bir ilişki seçenlerin, seksüel kimliklerini kabul etmeleri ve bu durumu partnerleriyle paylaşmaları, dürüst bir ilişki için daha doğru bir yöntem olacaktır. 

Omniseksüel Kişilerle İletişim Kurabilmek

Omniseksüel yönelime sahip bireylerin sağlıklı bir kimliğe sahip oldukları bilinmelidir. Çok sayıda cinse ilgi duyan bu kişilerle tanışmak ve iletişim kurmak, yönelimleri benzer olan insanlar için fayda sağlayıcı olabilir. Unutulmamalıdır ki sadece cinsel bir istek değil aynı zamanda romantik ve duygusal birliktelikler de bu yönelim içinde yer almaktadır. 

Panseksüel ile karıştırılmaması gerektiğini de belirtmeliyiz. Omniseksüeller her bir cinse ilgi duyarken, panseksüel için herhangi bir cins ayrımı olmamakta, genel olarak insanlardan hoşlanma söz konusudur. 

Omniseksüel bireyler, karşısındaki insana güçlü duygular hissetmeye başladığında sadıktır. Bu yönelimin, sizi aldatacağı ya da her an başkasından hoşlanacağı düşüncelerine yer vermemesi gerekir. Karşınızdaki insanın yönelimine saygı duymanız ve onu desteklemeniz, ilişkinizin çok daha olumlu ilerlemesini sağlayacaktır.

Cinsel kimlikler hakkında daha fazla bilgi için “LGBT nedir?” yazımıza göz atın!

Sıkça Sorulan Sorular

Omniseksüel Nedir Ne Demek?

Omniseksüel insanlar, cinsiyeti ve cinsel yönelimleri fark etmeksizin her insana ilgi duymaktadır. Romantik ve duygusal birlikteliklerde yaşanmaktadır. Detayları yazbuz.com sitemizde inceleyebilirsiniz.

Omniseksüel Kişiler Tek Eşli Olabilir mi?

Omniseksüel yönelime sahip bireyler çok eşli olabilecekleri gibi, tek eşli ve sadık ilişkileri de tercih edebilirler.

Omniseksüel Terimi İlk Ne Zaman Kullanılmıştır?

Resmi bilgi bulunmuyor olsa da ilk olarak 1959 yılında Amerikalı şair ve gazeteci Lawrence Lipton tarafından kullanılmıştır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir