Oyun

Poppy Playtime Sistem Gereksinimleri

Poppy Playtime Sistem Gereksinimleri

Poppy Playtime sistem gereksinimleri son zamanlarda çok fazla araştırılan bilgiler arasında yer alıyor. Nitekim Poppy Playtime oyununu oynamak için milyonlarca internet kullanıcısı arayış içine girdi. Dünya genelinde son günlerde oldukça popülerleşen oyun, sunduğu orijinal hikâyelerle eğlenceli bir yolculuk yaptırıyor. Gerilim unsurlarıyla bezenmiş olan bu oyunun hangi özelliklere sahip bilgisayarlarla oynanabileceği merak konusu oldu. Sistem gereksinimlerini vermeden önce dilerseniz bu oyunu biraz daha yakından tanıyalım.

Poppy Playtime Nedir?

Poppy Playtime Nedir?
Poppy Playtime adlı oyun çıktığı günden itibaren beğeni toplamaktadır.

Poppy Playtime, piyasaya bağımsız olarak sunulmuş yeni ve daha çıkar çıkmaz çok fazla beğeni toplayan bir oyundur. Bağımsız olarak kullanıcılara sunulan Poppy Playtime aynı zamanda tek bölümle piyasaya sürülmüş ve oldukça eğlenceli bir oyundur. Poppy Playtime oyunu, mafya oyunları geliştiricisi MOB şirketi tarafından geliştirilmiş ve bağımsız bir oyun olarak yayınlanmıştır. İlerisi için oyuna eklenecek yeni bölümle DLC olarak kabul edilmek üzere belirlenmiştir. Poppy Playtime, korku ve gerilim temelli bir oyundur. .

Poppy Playtime Sistem Gereksinimleri Nedir?

Poppy Playtime Sistem Gereksinimleri Nedir?
Poppy Playtime’ı oynamak için sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekir.

Poppy Playtime’ı uygun bir ücret karşılığında satın alıp bilgisayarınıza kurduğunuzda kolaylıkla oynayabiliyorsunuz. Genellikle oyun herhangi bir takılma sorunu yapmıyor. Evinizde kullandığınız ortalama cihazlarla Poppy Playtime oyununu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Oyunun sistem gereksinimleri genellikle ortalama bilgisayarlarda bulunuyor. Windows başta olmak üzere bütün sistemlerde oynanabilen Poppy Playtime, genellikle aşağıdaki özellikleri karşılayan bilgisayarlarda rahatlıkla oynanabiliyor:

  • İşlemci: Intel Core i5
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 1060 / Radeon RX 580
  • İşletim Sistemi: Windows 10, 64 bit
  • Depolama Alanı: 10 GB’lık kullanılabilir alan.

Poppy Playtime Nasıl Oynanır?

Poppy Playtime Nasıl Oynanır?
Poppy Playtime oynarken çeşitli bulmacaları çözmeniz gerekir.

Korku bulmaca türünde bir oyun olarak piyasaya sürülen Poppy Playtime, oyunculara farklı seçenekler sunarak doğru yolu bulma hedefini veriyor. Bu hedefe ulaşmak kazanmanın şartı olarak belirleniyor. Bu macera ve korku dolu oyunda ana hedef hayatta kalmak. Hayatta kalmak için oyun içerisinde doğru seçeneklere ulaşmak oldukça önemli.

Poppy Playtime, oyuncak fabrikasında geçen bir oyun olarak dikkat çekiyor. Oyuna katıldığınızda bir oyuncak fabrikasında kapalı kalıyorsunuz ve intikam duygularıyla bezenmiş olan oyuncaklarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Sonrasında;

  • Terk edilmiş oyuncak fabrikasının içinde korkunç oyuncaklara karşı kendinizi korumanız ve hayatta kalmaya çalışmanız gerekiyor.
  • Eğer oyunun sonuna kadar hayatta kalmayı başarırsanız oyunu kazanmış oluyorsunuz.
  • Oyuna başlar başlamaz bazı korkunç karakterlerle karşılaşıyorsunuz.
  • Sonrasında fabrikanın içerisinde dolaşarak etrafı keşfederken korkunç makinelere ve oyuncaklara karşı sürekli tetikte olmanız gerekiyor.
  • Elbette sizin elinizde de oyuncaklara karşı kendinizi savunabileceğiniz bazı güçleriniz var.

Oyun içerisindeki fabrikanın adı, Play Co. Bu fabrika, yıllarca oyuncak üretimi yapmış ve bu sektörün öncüsü olmuş bir yer. Bir gün içindeki herkes yok oluncaya kadar oyuncak üretim konunda öncü olan bu mekân, artık korkunç bir yere dönüşmüştür. Oyuncunun görevi ise işte bu fabrikadaki herkesi yok eden oyuncakları ortaya çıkarmak.

Poppy Playtime GrabPack

Poppy Playtime GrabPack
Birbirinden farklı keşifler yaparak oyunda ilerlemeniz gerekmektedir.

Oyunu oynarken, oyuncaklar sürekli sizi avlamaya çalışacaklar. Tesiste ilerlemek ve gerekli keşifleri yapmak için bu oyuncaklara karşı dikkatli olmalısınız. GrabPack adlı yardımcınız bu konuda size yardımcı olacaktır. Yapay çift kolla bezenmiş GrabPack, sizin oyundaki eliniz ayağınız olacak. Önünüze çıkacak olan bulmacaları çözmeniz için GrabPack size çok yardımcı olacak. GrabPack’in yardımcı olduğu tek konu da bu değil.

Öncelikle elektrikleri keserek oyuncakları etkisiz hale getirebilmeniz mümkündür. Ayrıca uzakta olan cisimleri yakalayabileceğiniz bazı güçleriniz de var. Bu güçlerinizi, GrabPack adlı oyun kazanımlarınızla beraber kullanabilirsiniz. Burada tek göreviniz tesisi gezmek ve yakalanmayıp hayatta kalmak.

Poppy Playtime Kasetleri

Poppy Playtime Kasetleri
Oyundaki bazı kasetler sizlere ipucu verecektir.

Poppy Playtime oyunu içinde size yardımcı olacak kasetler ve VCR cihazlar bulunuyor. Başlangıçta ilerlemeniz yavaş olacak ancak bu yardımcı unsurlar işinizi oldukça kolaylaştıracak. Poppy kasetleri ilk olarak işinizi yavaşlatacak gibi görünmesine rağmen oyunda birçok fayda sağlayacak. Kasetleri VCR içine takınca ekrana gelecek videolar size yol gösterecek. Oyun bu özelliğiyle oldukça etkileyici ve keyifli görünüyor. Bu kasetler ayrıca karşınıza bulmaca olarak da çıkıyor ve tercihleriniz oyundaki başarınızı belirliyor.

Poppy Playtime Çok Oyunculu Olarak Oynanabilir mi?

Poppy Playtime Çok Oyunculu Olarak Oynanabilir mi?
Poppy Playtime, henüz çok oyunculu olarak oynanamıyor.

PoppyPlaytime, mantık olarak bir hayatta kalma ve savaş oyunu modundadır. Bu oyun içerisinde detaylı düşünmek ve hayatta kalmak zorundasınız. Bu stratejik yönlerini ortaya koyunca merak edilen sorulardan biri de bu oyunun çok oyuncu ile oynanıp oynanamayacağı sorusu oldu. Peki Poppy Playtime çok oyunculu olarak oynanabilir mi?

Poppy Playtime ne yazık ki çok oyunculu olarak oynanabilen bir oyun değil. Tek oyunculu bir oyun olarak tasarlanan bu oyun için korku deneyimini paylaşmak isteyen oyuncular genellikle Twitch yayınları aracılığıyla bunu sağlayabiliyor.

Poppy Playtime Nasıl Satın Alınır?

Poppy Playtime Nasıl Satın Alınır?
Oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Poppy Playtime, oldukça kolay bulabileceğiniz ve bilgisayarınıza kurup hemen oynayabileceğiniz bir oyundur. MOB tarafından piyasaya sürülen bu macera dolu oyunu internet üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz. Oyunu çeşitli Steam siteleri üzerinde bulabilirsiniz. Oyunu bilgisayarınıza indirip oynayabilmek için sadece 4,99 dolarlık bir ödeme yapmanız gerekiyor. Sonrasında herhangi bir ödeme yapmadan istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Oyunun gelecek versiyonları da 4,99 dolardan satışa sunulacak ve DLC olarak piyasaya sürülecek.

Eğer Poppy Playtime adlı oyunu satın almak isterseniz indirimleri yakalamayı deneyebilirsiniz. Bunun için Steam Kış İndirimleri Ne Zaman Başlayacak? adlı yazımıza göz atarak konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir