TeknolojiFinans

Steam Kış İndirimleri Ne Zaman Başlayacak?

Steam Kış İndirimleri Ne Zaman Başlayacak?

Dönem dönem büyük indirim kampanyaları sağlayan platform Steam, bazı oyunlar için sınırlı sayıda ya da süreli ücretsiz satın alma avantajı sunuyor. Aynı zamanda Steam kullanıcılarının arkadaş ekleme, beraber oyun oynayabilme ve oyun hediye etme imkânı da bulunuyor. Steam’in oyun yedekleme seçeneği ile başka bir bilgisayardan da oyunlara ulaşıp doğrudan kurulum yapılabiliyor. Peki, oyuncular tarafından heyecanla beklenen Steam kış indirimleri ne zaman başlayacak?

Valve Corporation tarafından 2003 yılında geliştirilen Steam pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen bir dijital oyun dağıtım platformudur. Üyelik sistemi ile giriş yapılan Steam’de istediğiniz oyunu uygulama içerisinden çevrim içi olarak satın alabilir ya da ücretsiz oyunları doğrudan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Site içi arama motoruna dilediğiniz oyun ismini yazarak, satın alma veya ücretsiz yüklemeyi basitçe yapabileceğiniz Steam, Windows, Mac ve Linux ile de uyumlu.

2022 Beklenen Steam İndirimleri

2022 Beklenen Steam İndirimleri
2022’de pek çok oyunun Steam üzerinde indirime girmesi bekleniyor.

Her yıl indirim günleri takvimini yayınlayan Steam tüm oyuncuların faydalanması için yıl boyunca büyük fırsatlar sağlıyor. 2022 yılı için tahmin edilen indirim dönemleri de şöyle:

 • Halloween Sale 28 Ekim-1 Kasım
 • Autumn Sale 2021 24-30 Kasım
 • Winter Sale 21 Aralık-5 Ocak 2022
 • Golden Week Sale (Genellikle Mayıs başlarında yapılıyor)
 • Open World Sale (Mayıs sonu gibi yapılan bir indirim)
 • Season of Pride Sale (Haziran ayında yapılması beklenen bir indirim)
 • Summer Sale (Haziran – Temmuz yaz döneminde yapılması bekleniyor)

Özellikle yaz ve kış indirimleri, tüm kullanıcılar için çok düşük fiyatlı ya da ücretsiz oyun sahibi olma imkânı sağlıyor. Ayrıca 21-25 Ekim tarihlerinde indirimlerin, canlı yayın etkinliklerinin ve daha fazlasının yer aldığı, birkaç gün süren, ikinci geleneksel Steam Dijital Masa Oyunları Festivali de kullanıcıların oldukça ilgisini çekti. Steam takviminde bu yıl sonuna kadar gerçekleşecek 3 indirim dönemi daha bulunuyor. Bu indirim dönemleri ve kapsadığı çeşitli konular da şöyle:

28 Ekim-1 Kasım Cadılar Bayramı İndirimi

28 Ekim-1 Kasım Cadılar Bayramı İndirimi
Steam neredeyse her sene cadılar bayramı için özel indirimler yapmaktadır.

Korku oyunlarında yıl boyunca indirimler olsa da Hallowen ruhuna uygun olarak Steam de bu dönemdeki indirimlerinde korku oyunlara öncelik veriyor. İçerik güncellemelerine ve oyun içi etkinliklere ağırlık verilen Cadılar Bayramı İndirimi’nde kayıt zorunluluğu da bulunmuyor.

24 Kasım-30 Kasım 2021 Sonbahar İndirimi

24 Kasım-30 Kasım 2021 Sonbahar İndirimi
Sonbahar mevsiminde de birçok oyuna indirim yapılmaktadır.

Steam Sonbahar İndirimi, Black Friday ve Cyber Monday dönemini hedefleyerek PC oyuncularının bazı tatlı indirimlerinden faydalanmasını sağlıyor. Daha ucuz oyunların yanı sıra Steam Sonbahar İndirimi, oyuncuların yıl sonu Steam Ödülleri için en sevdikleri oyunları aday göstermelerine de olanak tanınan bir dönem.

22 Aralık-5 Ocak 2022 Kış İndirimi

22 Aralık-5 Ocak 2022 Kış İndirimi
Neredeyse 10 gün sürecek olan kış indirimleri pek çok oyunda geçerli olacaktır.

Steam Kış İndirimi bu yıl 22 Aralık’ta başlayacak ve 5 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek. Steam Kış İndirimi, yılın son geri sayımı ve heyecanla beklenen en büyük indirim günleri. Bu dönemde cüzdanlar boşalıyor fakat oyunlar çoğalıyor. Ayrıca Steam Ödülleri için oylamaların yapılması kullanıcıların keyfini ikiye katlıyor. Her yıl mini bir oyunu olan kış indiriminde geçen yıl için yeni bir oyun gelmedi. Bu yıl için ise henüz bu konuyla ilgili bir duyuru yapılmadı.

Steam İndirimleri Nasıl Yakalanır?

Steam İndirimleri Nasıl Yakalanır?
Steam indirimlerini kaçırmamak için öncelikle bir Steam hesabı edinmelisiniz.

Steam indirimlerinden faydalanmak için planlama yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.  İndirimleri yakalamak için;

 • İlk olarak indirim dönemi öncesinde makul bir bütçe hazırlayın. Oyunlar için ne kadar para harcamak istediğinizi belirleyin.
 • İstediğiniz oyunları istek listenize ekleyin. Böylece istek listenizdeki oyunlar indirime girdiğinde bildirim alırsınız. Bir istek listeniz yoksa gerçekten istediğiniz oyunları uygun fiyatla satın almak için hemen bir liste oluşturun.
 • Yayıncı paketlerini takip edin. Paket halinde büyük avantajlar sunan oyunlar ile ciddi kar edebilirsiniz.
 • İndirim dönemlerinde çok küçük rakamlarla satışa açılan eklentileri alarak eski oyunlarınızı güncelleyebilirsiniz.
 • Kaliteli bağımsız oyunları takip edin. Büyük bütçeli oyunlarda ciddi indirim oranları olsa da kaliteli bağımsız oyunlarda inanılmaz indirimler görmeniz mümkün.
 • İndirimler kampanya süresince devam edeceğinden hemen satın alma yapmak yerine, kıyaslamak, araştırmak ve karar vermek için kendinize birkaç gün tanıyıp daha sağlıklı satın almalar yapabilirsiniz.
 • Yayıncı ya da temalı toplu indirim günleri için hafta sonlarını bekleyin. Steam’de bir yayıncının tüm ürünleri ya da aynı temada toplu indirim gibi fırsatlar genellikle hafta sonları yapılır.
 • Tüm kampanyaları takip ederek istediğiniz koleksiyonu indirimli olarak tamamlama imkânı yakalarsınız.

Tüm oyuncular için ortak bir platform olan Steam’de oyun oynamak için gerekli her şeyi bulabilirsiniz; arkadaşlar, oyunlar ve oyunlara sahip olmanız için sağlanan dev indirimler…

Steam indirimlerinde hangi oyunları satın alacağınızı bilmiyorsanız 2022 Yılında Çıkacak Oyunlar başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir