YouTube

En İyi YouTube Gezi Kanalları

En İyi YouTube Gezi Kanalları

YouTube, tek kişilik kahvaltılarımızın arkadaşı, evde tek kaldığımızdaki sesimiz ve en güzel yönlerinden biri de gidemediğimiz yerleri gören gözümüz. İçerdiği onlarca seyahat videosu ile internetten Türkiye ve Dünya turu yapma imkanını sunuyor. Gidemesek bile farklı coğrafyalarda “insanlar neler yapıyor, nasıl yaşıyor?” sorularının cevaplarını izlemekten inanılmaz keyif alıyoruz. İşte en iyi YouTube gezi kanalları ile bu keyfi yaşamak mümkün hale geliyor.

YouTube’da bulunan en iyi gezi kanallarına sizin için yer vereceğimiz içeriğimizdeki kanalları takip etmeyi unutmayın. İzlemesi ne kadar keyifli ve kolaysa, gezmesi üstelik bunu kayıt etmesi de bir o kadar zor. Emekle bizlere farklı kültürleri tanıtırken eğlendiren ve vaktimizi kaliteli geçirmemizi sağlayan tüm YouTuber arkadaşlara teşekkürlerimizi iletiyoruz. YouTube Türkiye’de izlenmesi gereken gezi kanallarına göz atalım.

Turbo Gezi – Anıl & Hatice

Hayatınızın aşkını bulduktan sonra bir eve tıkılıp rutine dönmek mi?  Bu kulağa ne kadar konfor alanında güvenli ve huzurlu gelse de Anıl ve Hatice’nin Dünya’yı gezmesi de bir o kadar heyecan verici. Hayatlarını birleştirdikten sonra ülke sınırlarını aşarak anılar biriktirmeye başlayan çift gittiği ülkelerdeki deneyimlerini paylaşıyor. Dünya’yı gezme maceraları henüz yeni başlamışken onları takip ederek bu maceraya ortak olun.

Turbo Gezi, yabancı ülkelerdeki konaklama imkanları, eğlence mekanları ve diğer sosyal yaşamı yer verdikleri videolar ile YouTube’da yeni bir yüz. Seyahat videolarının eğlenceli yüzü olmaya aday çiftin maceraları popüler olmadan önce sıkı takipçilerden olmak isterseniz, abone ol butonu sizleri bekliyor.

Yol Günlükleri – Emre Durmuş

Emre açtığı YouTube kanalıyla seyahat kanalları deyince ilk akla gelen ismi olmayı başardı. Bu kategoride içerik üretmeye yaklaşık 6 sene önce başlaması onun klasik haline gelmesini sağladı. Tek başına Dünya’yı gezmesi ile ilham olan Emre, aldığı sponsorlu içerikler ile kanal kalitesini arttırarak hedef kitlesini büyüttü. Yaklaşık iki milyon abonesi olan Yol Günlükleri birçok ülke hakkında fikir sahibi olmak için ilk ziyaret edilecek gezi kanallarından.

Yiğit Can İç

Özgür ruhlu insanları nerde görseniz tanırsınız. Kendisini belli etmemesi imkansızdır. Yiğit’te onlardan biri, ele avuca sığmayan karakterini Dünya’ya sığdırmaya karar vermiş ve seyahat günlüklerini YouTube üzerinden bizler ile buluşturuyor. Bisikleti ile yaptığı Türkiye turu ve diğer Türkiye içerikli videoları izlenmeye değer. Takipçi sayısı diğer gezi kanallarına göre düşük olsa da YouTube ve Instagram’dan mavi tik almayı başaran Emre’nin seyahatleri oldukça emek yüklü.

Asil Özbay

Kadın başına kıtalar arası yolculuk mu? Aman kızım evde otur dediğinizi duyar gibiyiz. Çünkü Asil kuralları yıkmanın en ekstrem hallerinden biri. Motoruyla birlikte çıktığı yolculukta birçok kadına ilham oluyor. YouTube kanalı henüz bilinmese de Asil’in yolculuğunun birçok izleyicisi olacağına eminiz. Haber kanallarının radarından kaçmayan Asil yolculuğuna devam ediyor.

Gezmek En Kolay – Anıl Ünlü

Anadolu’nun bağrından kopup Dünya’yı gezmeye başlamış diyebiliriz Anıl için. Karaman’da doğup büyüyen Anıl yolculuğuna mühendis olarak devam ederken sosyal yönü ağır basarak rotayı Dünya’ya çevirmiş. Aktif olarak üç yıldır video yüklediği YouTube kanalında Dünya’yı geziyor arada şarkı söylüyor ve deneyimlerini paylaşıyor.

Biz Evde Yokuz

Çift olarak karavan ile Dünya’yı gezmek hepimizin emekliliğe sakladığı hayaller arasında mutlaka yer alan düşüncelerden. Yazdığı blog yazıları ile tanınan çift YouTube içerikleri ile sevenlerini peşinden sürüklemeye devam ediyor. Oluşturdukları içerikler ile yeni rota oluşturan gezginlere büyük ip uçları sunuyorlar. Emeklerinin karşılığını kendi markalarını kurarak taçlandıran çift seyahat severlere özel hazırladıkları ajandalarını geçen sene satışa sundu.

Arda Pazır

Mikro bir YouTube kanalı olarak tanımlayacağımız Arda’nın hikayesi henüz yeni başlıyor. Yaklaşık bir sene önce başlayan gezi serüvenlerini güncel eklediği videolar ile izleyicilerine sunuyor. Tek başına gezen seyyahlar arasında yerini edinmesinin çok uzun süreceğini düşünmüyoruz. Tek yöne hikayelerinin dönüş biletini ne zaman alır bilmiyoruz ama videolarının gittiği yönü seveceksiniz.

Polina Chursanova

Seyahat kanalı olarak nitelendirmek mümkün olmasa da Polina’da günlük hayatını paylaştığı videoları ile YouTube Türkiye’nin eskilerinden diyebiliriz. Video içeriklerinden sıkılan diğer influencerlar gibi Instagram’a yönelmemesi takipçileri tarafından oldukça takdir ediliyor. Tek başına gerçekleştirdiği Paris seyahati ve New York günlükleri gibi videoları ile seyahat içeriklerinin en sevilenleri arasında yerini alıyor. Tüm şeffaflığı ile paylaştığı New York hayatı ve seyahat deneyimleri düzenlemesini kendi yaptığı videolarıyla izlemekten keyif alacağınız görsellikte videoları kanalında bulabilirsiniz.

Eğer seyahat ile ilgili içerikleri tüketmekten keyif alıyorsanız Karadağ’da Yaşamak ve İş Kurmak başlıklı yazımızı okuyabilir ve videomuzu izleyebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir