OyunPC

Saints Row Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Saints Row Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Deep Silver Voliton tarafından geliştirilen ve THQ tarafından yayımlanan Saints Row, ilk kez 2006 yılında oyunseverlerle buluşmuştu. Ancak tam anlamıyla gelişim kaydetmeden, 2007 yılında iptal edildi ve bugün hala popülerliğini koruyan seri, 2008 yılında yayımlandı. XBox 360 platformu için tasarlanan içeriğin türü aksiyon-macera kategorisinde karşımıza çıkarken tek ve çok olmak üzere iki farklı oyuncu opsiyonu da sunuluyor. Peki, Saints Row sistem gereksinimleri nelerdir? İçeriğimizin devamında konuya dair bilmeniz gereken tüm detayları anlattık! 

Saints Row Oyunu İçin Nasıl Bir Bilgisayar Gerekir?

Öncelikle Saints Row sistem gereksinimlerini incelerken, İntel ve Ryzen olarak iki farklı şekilde ele alabiliriz. Oyun tutkunları hangi sistemi kullanması gerektiği noktasında kafa karışıklığı yaşasa da ikisi de tercih edilebilir. Genel olarak Saints Row Epic Games oynamak isteyenler;

  • Ryzen 3 1200 ile Ryzen 7 5800 arasında bir işlemci tercih edebilirler. 
  • İntel kullanıcıları ise İ3-3240 ve İ5 12600 gibi bir işlemci seçerek oyunu rahatlıkla oynayabilirler.

Oyundan beklenen grafik performansı ise henüz karşılanmış değil. Grafik alt yapısında 1080p 30 FPS gibi bir bilgi karşımıza çıkıyor. Buna göre sağlıklı bir şekilde oynamak için aşağıdaki ekran kartları tercih edilebilir:

  • NVIDIA GeForce GTX970 
  • AMD Radeon RX 480 

Bilgisayarınızda Windows 10 64 bit işletim sistemi olması gerektiğini de belirtmeliyiz. 

Saints Row Oyununda PC Kaç GB RAM Olmalı?

Saints Row Sistem Gereksinimleri Nelerdir?
8 GB Ram rahat bir oyun deneyimi mutlaka sunacaktır fakat16 GB Ram, FPS ve oyun zevki açısından tercih etmeniz gereken önceliktedir.

Genel olarak bakıldığında Saints Row sistem gereksinimleri içinde RAM konusu da ön plana çıkıyor. Minimum olarak 8 GB RAM olması gerekirken, oyundan daha yüksek bir hız ve randıman alabilmek için 16 GB RAM kullanılması daha iyi olacaktır. Bilgisayarınızda 50 GB bir depolama alanı bulunuyor olması da Saints Row sistem gereksinimleri arasında. 

Saints Row Türkçe yama seçeneğinin sunulup sunulmadığı da merak edilen konulardan bir diğeri. Ön versiyonlarında çeşitli dil desteklerine ulaşmak mümkün olsa da 2023 versiyonunda henüz Türkçe yama bulunmuyor. Ancak oldukça fazla talep geldiği için yayımcının kısa süre içinde farklı dil desteklerini piyasaya sürmesi bekleniyor. 

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar” adlı yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir