Sinema

Sihirbazın Çırağı 2 Ne Zaman Çıkacak?

Sihirbazın Çırağı 2 Ne Zaman Çıkacak?

Sihirbazın Çırağı 2010 yılında gösterime giren ve izleyiciler tarafından oldukça beğenilen bir filmdir. Yönetmenliğini Jon Turteltaub’ın yaptığı film maceraseverler tarafından çok beğenilmiş ve gişede iyi bir hasılat elde etmiştir. Gösterime giren ilk yapım, gördüğü yoğun ilgi sonucunda devam filmi olan Sihirbazın Çırağı 2’nin çıkış tarihini de merak ettirmeye başlamıştır.

Bir başka merak edilen film “Hancock 2 ne zaman çıkacak?” diye bilgi almak istiyorsanız yazımıza göz atın.

Sihirbazın Çırağı Konusu

Sihirbazın Çırağı, Beyin Avcısı/ Sihirbazın Çırağı isimli kitaptan uyarlanmış bir filmdir. Kitaba paralel olarak ilerlemektedir. Kadim zamanlarda yaşayan büyücülerin, karanlık sihirlerle uğraşmaları sonucunda, ceza olarak matruşkalara hapsedilmesini anlatır. Matruşkalara hapsedilen kötü büyücüler, günümüz dünyasında bir şekilde matruşkalardan çıkmayı başarırlar. 

Film, büyücüleri tekrar zaptetmeye çalışan usta bir büyücü ve çırağının başından geçenleri anlatır. Bu bölümden sonra okuyacaklarınız spoiler içermektedir.

Sihirbazın Çırağı Özet

Sihirbazın Çırağı 2 Ne Zaman Çıkacak?
Britanya’da geçen Sihirbazın Çırağı 2, büyücüler arasındaki anlaşmazlıkları konu alır.

Film Britanya’da 700’lü yıllarda geçmektedir. O yıllarda sihirbazlar ve büyücüler arasında anlaşmazlıklar çıkar. Bu iki kesim birbirine düşman kesilir ve aralarında oldukça uzun sürecek bir savaş baş gösterir. Zamanın en ünlü büyücüsü Marlin, bu savaşı bitirmek için en güçlü üç büyüsünü, en sevdiği üç çırağına söyler. Bu çıraklardan ikisi, gücün onları zehirlemesi ile karanlık tarafa geçer. Karanlığa hizmet eden sihirbazlar diğer çırak tarafından alt edilerek matruşkalara hapsedilir. 

Diğer tarafta günümüzde yaşayan Max isimli genç, büyüye merak duymaktadır. Kendisi gibi büyücü olan Brut ile tanışır. Brut, ona büyücülük hakkındaki her şeyi öğretir. Ancak eskiden yenilen kötü büyücüler tekrar ortaya çıkar. Filmin sonunda Brut ve Max güçlerini birleştirerek tekrar kötü büyücüleri yener. 

Sihirbazın Çırağı 2 Gelecek mi?

“Sihirbazın Çırağı 2 ne zaman çıkacak?” sorusu filmi beğenen izleyiciler tarafından en çok merak edilen sorulardan biridir. Filmin çıkış tarihine dair resmi bir açıklama halen yapılmadı. İlk filmden bu yana geçen süre boyunca yapımcılar sessizliğini koruyarak izleyicilerin merakını daha da perçinledi.

Her ne kadar resmi bir açıklama yapılmasa da filmin devamına dair dedikodular devam etmektedir. İlk yapımda ki ekibin devam filminde de olacağı düşünülüyor. Ünlü oyunculardan oluşan filmin kadrosunda;

  • Nicolas Cage,
  • Jay Baruchel,
  • Teresa Palmer,
  • Alfred Molina,
  • Monica Bellucci,
  • Toby Kebbell bulunmaktadır. 

Adeta ünlüler geçidi olan kadronun uyumu, birçok sinema eleştirmeni tarafından da takdir edilmiştir. “Sihirbazın Çırağı 2 ne zaman çıkacak?” sorusu için tarihin belli olmadığını söylemeliyiz. Aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen filmin popülaritesini korumasının yapımcıları tekrar harekete geçireceği düşünülüyor. Sevenlerini heyecanlandıran bu haber sinema dünyasında kulaktan kulağa konuşulmaya devam ediyor. 

Sıkça Sorulan Sorular

Sihirbazın Çırağı 2 Ne Zaman Çıkacak?

Sihirbazın Çırağı 2 filminin çıkış tarihi henüz belli değildir. Filmin yapımcıları tarafından çıkış tarihine dair resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Sihirbazın Çırağı IMDb Puanı Nedir?

Sihirbazın Çırağı IMDb puanı 6.1 olarak hesaplanmıştır.

Sihirbazın Çırağı Filminin Başrolündeki Oyuncu Kimdir?

Filmin başrolünde ünlü oyuncu Nicholas Cage yer almaktadır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir