Sinema

SK8 The Infinity 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

SK8 The Infinity 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Komedi ve spor konulu anime sevenlerin ilk sezonunu beğenerek izledikleri ve ikinci sezonu sabırla bekledikleri animelerden birisi de SK8 The Infinity’dir. Reki Kyan karakterine hayran olan animeseverler, ilk sezonu izledikten sonra “SK8 The Infinity 2. sezon ne zaman?” sorusunu sormaktadır. Bu sorunun cevabını vermeden önce unutanlar için SK8 The Infinity animesinin ilk sezon geçmişine bir göz atmakta fayda var.

SK8 The Infinity 1. Sezonda Yaşananlar

SK8 The Infinity 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?
SK8 The Infinity 1. sezonuyla izleyicilerde heyecan verici bir etki bırakmıştı.

Sporu komediyle harmanlayarak izleyicinin önüne sunan SK8 the Infinity’nin başrol karakteri Reki Kyan’dır. Reki Kyan ergenlik döneminde olan ve hislerini zirvede yaşayan bir lise öğrencisidir. Büyük bir tutkuyla beraber zevk alarak yaptığı aktivitelerin başında ise kaykay yarışmalarına katılmak gelir. Gizli kaykay yarışmalarının düzenlendiği, “S” adında bir gruba üye olan Reki’nin okuluna yeni bir öğrenci nakil edilir.

Aslında Kanada’da hayatını sürdüren bu öğrenci babasını kaybetmesinin ardından, annesiyle beraber Japonya’ya taşınır. Langa Hasegawa adındaki öğrenciyle birlikte kısa sürede yakınlık kuran Reki, Langa’ya part time iş bulması için yardım eder. Kanada’da yaşarken sıklıkla snowboard yapan Langa, Reki’nin sürdüğü kaykaya da büyük ilgi duymaya başlar. Reki arkadaşının kaykaya olan ilgisini fark edince onu da “S” adı verilen gruba dahil eder.

Her geçen gün biraz daha birbirine yaklaşan ikilinin, birlikte tehlikeli yarışmalara katılmalarından oluşan anime alkışları üzerine toplamıştır. İlk sezonuyla anime izleyicilerini ekran başına kilitleyen SK8 The Infinity’nin mangası da vardır. SK8 The Infinity Manga, SK8 Chill Out adlı bir yan mangaya sahiptir. Young Ace Up web sitesinde 2021 yılının Ocak ayından itibaren yayınlanan manga, anime kadar ilgi görmeyi başarmıştır.

Ao Haru Ride 2. sezon ne zaman çıkacak? Cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

SK8 The Infinity 2. Sezon Olacak mı?

2021 yılının 10 Ocak ve 4 Nisan tarihleri arasında yayınlanmış olan SK8 The Infinity adlı anime, toplam 12 bölümden oluşmaktadır. İlk sezonu ile dünya çapında büyük ilgi gören animenin izleyici kitlesi, büyük bir hevesle 2. sezon haberini beklemektedir. SK8 The Infinity’nin yapımcılığını üstlenen Bones Studio, 2. sezona dair bir açıklama yazısı paylaşmıştır.

Bones Studio açıklamasında, SK8’in animeseverler tarafından hoş karşılandığını ve bu sebeple 2. sezon proje çalışmalarına başlandığını duyurmuştur. 2. sezon hakkında detaylı bilgilerin resmi web sitesi ve Twitter hesabı üzerinden paylaşılacağını da  söylemiştir.

SK8 izleyicilerini sevindiren bu haber sonrasında anime izleyicileri, 2. sezonun 2022 yılında çıkacağını tahmin etmişlerdi. Ancak tahminleri doğru çıkmadı. Bones Studio tarafından henüz belli bir tarih dile getirilmemekle beraber 2023 sonu veya 2024 başı gibi animenin piyasaya sürüleceği düşünülmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

SK8 The Infinity Animesinin Ana Karakterleri Kimdir?

SK8 animesinin ana karakterlerini Reki, Langa, Cherry Tone, Mikono, Trick, Adam ve Bear oluşturmaktadır.

SK8 The Infinity’de geçen Skateboard Sporu Nedir?

Kaykay olarak da bilinen skateboard, ekstrem spor dalları arasına girmektedir.

Bones Studio SK8’in 2. Sezonunu Ne Zaman Duyurdu?

Bones Studio 4 Temmuz 2021’de 2. sezon projesinin yapılacağını duyurdu.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir