EkonomiGündem

Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler

Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler

Yeni yerler keşfetmek, gezmek veya yeni kültürleri tanımak oldukça eğlenceli ve yaşadığımızı hissettiren bir aktivite. Ancak, bazı durumlar bizi bu fırsattan alıkoyabilir ve yurt dışına seyahat etmemizi engelleyebilir. Özellikle de ülkemizdeki döviz kurunun artması ile birlikte birçok kişi tatile çıkmak için Türk Lirasının değerli olduğu ülkeleri araştırmaya başladı. Çünkü dövizin artması ile birlikte tatil severler bütçe hesaplaması yapmaya başlarken istedikleri ülkeler yerine bütçelerinin yettiği ülkelere gitmek zorunda kalıyor. Bunun da bir çözümü olarak Türk Lirasının değerli olduğu ülkelerde tatil planlaması yapan kişiler böylelikle bütçelerini doğru bir şekilde ayarlayarak hem tatilini gerçekleştiriyor hem de yeni yerler keşfedebiliyor.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeleri tercih ederek siz de hem yeni kültürler tanıyabilir hem de tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ekonomik bir yurt dışı tatili sunan bu ülkeler arasında Tayland veya Sırbistan gibi önemli turistik yerlere sahip ülkeler de yer alıyor.

Sırbistan

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler arasında gezginlerin en çok tercih ülkelerden birisi olan Sırbistan yer alıyor. Çünkü, Sırbistan Dinarı ve Türk Lirası arasında tatil severleri yararına olan farklılıklar yer alıyor. Bu farklılıklar da tatil severler için Sırbistan’ı tatil destinasyonu olarak görmesini sağlıyor. Özellikle Belgrad’a gitmediyseniz, tatil planınızı Sırbistan’a çevirmek için bir nedene daha sahip olduğunuzu söyleyelim. Beyaz Şehir olarak bilinen Belgrad, mükemmel mimarisi ve gece hayatı ile birlikte gezginlere eşsiz bir tatil fırsatı sunuyor.

ukrayna
Ukrayna’da uygun fiyatlarda keyifli bir tatil yapma şansınız var.

Ukrayna

Hem yakın hem de ekonomik olması nedeni ile Ukrayna ülkemizdeki tatil severler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Özellikle de Türk Lirasını Ukrayna Grivnasına çevirdiğinizde siz de tatilinizin ne kadar ekonomik olacağını tahmin edebilirsiniz. 2021 yılı itibari ile 1 Türk Lirası yaklaşık olarak 3.17 Grivnaya eş değer. Aynı zamanda bütçenize uygun bir uçak bileti de bulabilirsiniz. Ukrayna, tatilseverlere eğlenceli gece hayatı, tarihi güzellikleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren tarihi mekanları ve kendisine özgü birçok gezilecek yer sunmakta. Türk Lirasının değerli olduğu ülkeleri araştırıyorsanız, bu noktada Ukrayna’yı listenize almanızı öneririz.

Moldova

Tam anlamı ile bütçenize uygun bir tatil yapmak istiyorsanız, Moldova tam size göre. Yemek yemeden gezmeye, gece hayatından konaklamaya kadar bütün seçenekler bütçenize uygun olacaktır. Çünkü, Moldova’da Türk Liranız tam 2,5 katı kadar daha değerli olacak. Eğer yeşilliğin eşsiz güzelliği ve tarihsel mekanları seviyorsanız, bu noktada Moldova’yı gidilecek yerler listenize alabilirsiniz.

tayland
Tayland’da egzotik bir tatil yapabilir ve farklı kültürleri yakından tanıyabilirsiniz.

Tayland

Türk parasının değerli olduğu ülkeler arasında eşsiz doğası ile birlikte cezbedici bir tatil sunan Tayland yer alıyor. Budist tapınakları, kendisin özgü mimarisi ile Tayland mükemmel bir tatil deneyimi sunuyor. 2021 yılında 1 TL yaklaşık olarak 3,79 Tayland Bahtı ediyor. Bu sayede güzel bir tatilin yanında ekonomik bir tatil de sizi bekliyor.

Peki, vizesiz gezebileceğiniz ülkeleri biliyor musunuz?

Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkelere dair tüm detayları Vizesiz Gezebileceğiniz ve Yaşayabileceğiniz Ülkeler yazımızda bulabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir