FinansNe, Ne Değildir?

Türkiye’nin En Güvenli Alışveriş Siteleri

Türkiye'nin en güvenli alışveriş siteleri

Teknoloji ve internet dünyasında yaşanan gelişmelerle birlikte alışveriş kavramı kendini mağaza ve dükkanlardan sanal ortama bırakmıştır. Yıllardır gerçekleşmekte olan bu durum pandemi ile birlikte daha da artmış ve artmaya devam etmektedir. Kullanıcıların internet alışverişini tercih etmesinde kalabalıklara girmekte yaşanan tereddüt ve ürünlerin eve kadar getiriliyor olması etkili olmuştur. Bu gelişmelerin sonucunda da Türkiye’nin en güvenli alışveriş siteleri hangileri, merak edilmeye başlanmıştır.

Türkiye’deki Güvenilir Alışveriş Siteleri

Türkiye’deki Güvenilir Alışveriş Siteleri
Türkiye’de hizmet veren çok sayıda güvenilir alışveriş sitesi bulunmaktadır.

Sanal dünyada bilinen birçok alışveriş sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerin hepsinin güvenilir olduğunu düşünmek yanlış bir düşünce olur. Alışveriş yaparken, alışveriş yapılan siteye dikkat edilmemesi maddi kayıplara neden olabilmektedir. Bu nedenle internet alışverişlerinde girilen sitenin güvenilir bir site olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Peki bu siteler hangileridir? Yazının devamında bu siteler ve siteler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Günümüzde alışverişlerin büyük bir kısmı bu sitelerden yapılmaktadır. Kullanıcıların neden gidip mağazadan almak yerine, internetten almayı tercih ettikleri merak edildiğinde belli yanıtlara ulaşılmıştır. Bu yanıtlar şöyle sıralanabilir;

  • İnternet sitelerinde bazı ürünlerin, mağaza fiyatlarına göre daha indirimli bulunması,
  • Aynı gün içerisinde eve yapılan teslimatlar sayesinde yorulmadan ürüne ulaşılabilmesi,
  • Eve teslimat ve siteler arasında hızlı geçişler sayesinde zaman tasarrufu yapılmasının sağlanması,
  • Kapıda ödeme ya da kredi kartı bilgilerinin hızlıca girilmesi sayesinde kolay ödeme yapılabiliyor olmasıdır.

Trendyol

Trendyol
Trendyol, Türkiye’nin en popüler internet sitelerinden bir tanesidir.

Trendyol, merkezi İstanbul’da bulunan bir internet sitesidir. 2010 yılında Demet Mutlu’nun liderliğinde kurulmuş, şu an dört bin kişiye istihdam sağlayan bir şirkettir. İçeriğinde birçok ürün çeşidi ve birçok mağaza bulunmaktadır. Bunlar; moda, gıda, ev ve mobilya, kozmetik gibi birçok alandır. Dijital alışveriş kavramının en çok yayılmasını sağlayan sitelerin başında gelmektedir. Bu anlamda birçok şirketin yatırım yaptığı ve geliştirdiği internet sitesi arasındadır. Sadece web sitesi değil, mobil uygulaması üzerinden de rahatlıkla alışveriş yapılabilmektedir.

Getir

Getir
Getir, 2015’den beri hizmet vermektedir.

Getir, Nazım Salur tarafından 2015 yılında kurulmuş bir şirkettir. Site kullanıcılarına market ürünleri ve geniş yemek seçenekleri sunmaktadır. Şirket sadece Türkiye’de değil, çeşitli Avrupa ülkelerinde de hizmet vermekte ve oldukça tercih edilmektedir.

Kullanıcılarına sunduğu özel kampanyalar ve indirimlerle market alışverişinin dijitalleşmesinde oldukça etkili olmuştur. Belirtilen adrese hızlı bir şekilde ürün teslimatı yapılmaktadır. Verilen sipariş mobil uygulamalar üzerinden takip edilebilmektedir.

Yemeksepeti

Yemeksepeti
Yemeksepeti 20 milyondan fazla üyeye hizmet vermektedir.

Yemeksepeti, 2001 yılında kurulmuş, yemek siparişi sitesidir. Bünyesinde birçok restoran ve yemek yerini bulundurmaktadır. Kullanıcılar bu yemek yerlerinin sunduğu yemek seçeneklerine hızlıca ulaşmakta ve sipariş vermektedir. Şu an 20 milyondan fazla üye sayısına sahiptir. Sunduğu kampanyalar ve hizmetlerle üye sayısını her geçen gün artırmaktadır.

Hepsiburada

Hepsiburada
Hepsiburada, pek çok tedarikçi sayesinde geniş ürün yelpazesi sunar.

Hepsiburada, 1998 yılında kurulmuş olan internet alışveriş sitesidir. Yalnızca internet üzerinden hizmet vermektedir. İstanbul, Şişli’de yönetim merkezi, Gebze’de operasyon merkezi bulunmaktadır.

Şirketin bünyesinde beş binden fazla tedarikçi firma bulunmaktadır. Yani Hepsiburada’da sadece kendi tedarik ettiği ürünler değil, başka firmaların ürünlerinin de satışı yapılmaktadır. Site, 2011, 2012 ve 2013 yıllarından Türkiye’nin en sevilen markası seçilmiştir.

n11

N11.com
n11’in 13 milyon üyesi bulunuyor.

n11.com 2013 yılında Doğuş Planet tarafından kurulmuş e-ticaret platformudur. Türkiye’de faaliyet gösteren bu site, kullanıcılarına birçok ürünün işletmeden kendilerine ulaştırılmasını sağlamaktadır. Sitenin içerisinde yüz bin kayıtlı mağaza bulunmaktadır. Bu mağazaların sunduğu 14.6 milyon ürün ve sitenin yaklaşık 13 milyon üyesi bulunmaktadır. Sunduğu geniş ürün kategorileriyle site içerisinde her türlü ürün ihtiyacını karşılayabilmek mümkündür.

Sahibinden

Sahibinden
Sahibinden üzerinden ev, araba, arsa ve ofis gibi pek çok şey satın alabilirsiniz.

Sahibinden.com, 2000 yılında kurulmuş ve kapsamında birçok alanda ilan bulunduran internet sitesidir. Siteden önce birçok alanda ilan, gazetelerde yayınlanıyor ve insanlara ulaşıyordu. 1999 yılında Taner Aksoy bu site üzerinde düşünmüş ve 2000 yılında da bu fikrini gerçekleştirmiştir. Böylece ilan verme alanında da dijitalleşme dönemi başlamıştır.

Site içeriğinde gayrimenkul ve hizmetlerle ilgili birçok ilana ulaşılabilmektedir. Siteye üye olmak ve ilanları listelemek ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır.

GittiGidiyor

gittigidiyor
Gittigidiyor ile risksiz bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Gittigidiyor.com, 2001 senesinde Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından kurulmuş bir e-ticaret sitesidir. Site satıcılarla alıcılar arasındaki iletişim sağlanabilmesini amaçlayan bir internet sitesidir. Site 2001 yılında hem alıcıları hem de satıcıların korunmasını amaçlayan bir ödeme-onay sistemi geliştirmiştir. Bu sisteme “Sıfır Risk Sistemi” adı verilmiştir. Geliştirilen bu sistem sayesinde bugüne kadar on üç milyonun üzerinde satış işlemi güvenli bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Morhipo

morhipo
Morhipo, 2011 yılından itibaren hizmet veriyor.

Morhipo, 2011 yılında Boyner Holding tarafından kurulan e-ticaret markasıdır. İçeriğinde sadece giyim ürünleri değil, ev eşyaları ve kozmetik ürünleri de bulunmaktadır. 2015 yılında kendi markalarını da sitede satışa sunmuştur. Bu markalar; People by Fabrika, D bu Divarese ve Agenda’dır. Site 2014 yılında Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret sitesi seçilmiştir.

Kitapyurdu

kitapyurdu
Kitapyurdu üzerinden pek çok kırtasiye alışverişinizi karşılayabilirsiniz.

Kitapyurdu, merkezi Üsküdar’da bulunan, Sadi Kizir tarafından oluşturulmuş kitap satış sitesidir. Site içeriğinde en son çıkan kitaptan eski kitaplara kadar birçok kitap çeşidi bulunmaktadır. Bu kitaplar güvenli kargolama ve ödeme seçeneğiyle kullanıcılara sunulmaktadır. Kitapyurdu, kitaplara ulaşım anlamında büyük kolaylık sağlamış internet sitelerinden biridir. İçeriğinde bulunan kitap çeşitleri; Romanlar, ansiklopedileri dergiler ve benzeri mecmualardır. Site, çeşitli kitaplar veya baskılara özel kampanyalar oluşturmaktadır. Kullanıcılar bu kampanyalar sayesinde istedikleri kitapları çok daha uyguna alabilmektedir.

MediaMarkt

MediaMarkt
MediaMarkt aynı zamanda Avrupa’da da hizmet veriyor.

MediaMarkt 1979 yılında Almanya’da kurulan bir mağazadır. Bine yakın mağazası bulunmaktadır. Bu mağazalar sadece Türkiye’de değil on beş Avrupa ülkesinde bulunmaktadır. Şirket, “Küçük ama bir sürü mağaza yerine, tek bir tane büyük bir mağaza oluşturulsun.” fikriyle ortaya çıkmıştır. Kurulan bu mağazalar teknolojik her çeşit ürünü içinde bulunduran mağazalar olmuştur. Mağazalar da sunulan ürün çeşitliliği ve güvenilir hizmet, internet sitesi üzerinden de sunulmaktadır. Şirket, internet sitesine özel kampanyalar oluşturmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde kullanıcılar istedikleri ürüne çok daha uyguna ulaşma imkânı bulmaktadır.

Eğer internetten güvenilir bir şekilde alışveriş yapmak istiyorsanız İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı yazımıza da mutlaka göz atmalısınız.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir