Ne, Ne Değildir?

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusu, son dönemlerde havayolu ile seyahat etmek isteyen kişilerin merak ettiği bir konu. Artık seyahatlerimizi ucuz uçak bileti arama siteleri ile şekillendirmeye başladığımız bir dönemde olduğumuzu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü belirli hava yolu şirketleri, markalaşmanın verdiği avantaj ile fiyatlarında olağandışı artış göstermeye başladı. Çeşitli uçuş arama motoru siteleri ise bu duruma karşı önlem olarak, bütün uçuş sitelerin ana tabanından fiyatları çekerek kullanıcılarına bütün firmaların o tarihte olan en uygun fiyatını sunabiliyorlar. Uygun uçak bileti arama ve bulmak artık eskisi kadar zor değil. Sizlere en çok tercih edilen siteleri bir araya getirdik.

Uçak Bileti Ucuza Almak İçin Siteler

Pandemi döneminde de rahat bir şekilde bilet satın alabileceğiniz uçak bileti arama motorları, özellikle acil uçuş yapacaklara büyük kolaylıklar sağlıyor. Vaktin nakit olduğunu düşünmekte hakız sayılmazsınız. Bu noktada gerek ülkemizde gerekse de global anlamda en çok tercih edilen arama motorlarını sizler için derlediğimiz listeye göz atabilirsiniz.

1. Skyscanner

skyscanner ucak bileti
Skyscanner ülkemiz ve dünyada, ucuz uçak bileti aramak için en çok tercih edilen sitelerden birisidir.

Edinburgh merkezli kurulan dünya çapında kısa sürede en çok kullanılan bir uçak bileti arama motoru. Bütün hava yolu firmalarının internet tabanına kısa sürede erişerek, aradığınız dönem ve gitmek istediğiniz güzergah ile ilgili size en uygun bileti bulabiliyor. Farklı hava yolu şirketleri ile aktarma uçuşları sizin adınıza ayarlayabiliyor ve kesinlikle mağdur etmeden en kaliteli şekilde uçuşunuza ulaşmanızı sağlıyor. Fiyat, performans, güncellik özelliği konusunda uçuş arama konusunda yıllardır daha iyi bir site bulunmamaktadır.

Skyscanner Nasıl Kullanılır?

Skyscanner temelinde kullanımı basit olup, yaptığınız seçimlere uygun alternatifleri önünüze saniyeler içerisinde seren bir araç. Yapmanız gereken sadece http://skyscanner.com adresine girerek gitmek istediğiniz tarih aralığını belirleyerek, gitmek istediğiniz şehri ve gideceğiniz şehri işaretlemek. Skyscanner sizin için en uygun fiyata güzergah seçimlerini ve aktarmaları ayarlasın. Bütün hava yollarının tabanından fiyatları çektiği için sizi tek tek bakmak gibi bir derde düşürmez.

En son firma 1.74 Milyar $ tutarında Çinli bir firmaya satıldı. Ancak kalitesinden ya da özelliklerinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna dolu dizgin ilerliyor. Benim gibi uluslararası seyahatleri sürekli tercih eden insanlar için çok gerekli olduğunu söyleyebilirim. Yerli uçuşlarda iki ya da üç alternatif olduğu için kendiniz de arama yapabilirsiniz tabi ki.

Ucuz uçak bileti konusunda en çok bilinen firmanın Skyscanner olduğu aşikardır. Ancak yine de diğer firmalar hakkında bilgi edinmeniz de doğru olacaktır. Şahsen ucuz uçak bileti arama siteleri arasında Türkiye’de benzer örnekler de bulunsa da en çok tercih edilen Skyscanner olarak yıllardır kullanmaya devam ediyorum.

2. Biletbayi

biletbayi uçak bileti sitesi
Biletbayi.com ucuz uçak bileti için birçok alternatifi kullanıcısıyla buluşturan bir site olarak son yıllarda dikkat çekmeyi başarıyor.

Biletbayi, dünyanın hemen her bölgesine memnun müşteriler taşımayı hedefleyen bir firma. Listemiz içerisinde yer alan tek Türk firması olan https://www.biletbayi.com/, dünya çapında ve ülkemizde birçok havayolu şirketi ile anlaşmalı çalışarak, yolcularına uygun fiyata seyahat imkanı sağlamaktadır. Üstelik gideceğiniz güzergahla ilgili karşılaştırmalı fiyatlandırma ve alternatif seyir günleri ile bütçe dostu fiyatlandırmalardan yararlanabileceksiniz. Biletbayi Türkiye’de yaşayan kullanıcılarına alternatif olarak otobüs seferleri için de fiyatlandırma sunmaktadır. Bu sayede, kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik farklı seyahat çözümleri üretebilmektedir.

Biletbayi.com sitesini ziyaret ederek; uygun bilet fiyatlarına erişebileceğiniz gibi, gitmek istediğiniz bölgeler hakkında şehir tanıtım rehberlerine ve gezi bloglarına da ulaşabilirsiniz.

3. EnUygun

Enuygun uçak bileti
Enuygun ucuz uçak bileti aramalarında geniş bir segmentte sonuç sağlamaktadır.

Enuygun.com, Türkiye’de en çok tercih edilen uçak bilet satış firmalarından biri olarak yaklaşık 6 yıldır aktif olarak hizmet sağlamaktadır. Kullanıcılarına sağladığı bu hizmet ile birlikte çeşitli iskontolar da oluşturarak ek indirim de sunabilmektedir. Kullanımı kolay arayüzü ve haftanın 7 günü 24 saat canlı desteğinin bulunması, Enuygun’u alternatif rakiplerine nazaran Türkiye’de ucuz uçak bileti aramalarında ön planda tutmayı başarabiliyor. Ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusuna dünya genelinde Skyscanner olarak yanıt verilse de, Türkiye’de bu soru için Enuygun.com verilmektedir.

4. Momondo

Momondo en ucuz uçak bileti arama sitesi türkçe
Momondo tamamen Türkçe hizmet sağlayan uluslararası bir yazı servisidir.

http://www.momondo.com.tr/ gibi tamamen Türkçe hizmet veren firmalar da ayrıca araç kiralama ve otel bulmanız konusunda size yardımcı oluyorlar. Daha detaylı bilgileri sitelerine girerek ulaşabilirsiniz. Size son tavsiyemiz, aynı anda diğer siteler ile eş güdümlü şekilde arama yapmanız. Sonucunda en iyi kaliteyi en ucuza bulmanız dileği ile. İyi uçuşlar ve iyi seyahatler.

Türkiye’de gezilecek yerler ile ilgili sizde “Türkiye’de Gezilecek Yerler” başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu