Oyun

Valorant Sıra Devre Dışı Ne Demek? Hata Nasıl Çözülür?

Valorant Sıra Devre Dışı Ne Demek? Hata Nasıl Çözülür?

Riot Games tarafından çıkartılan Valorant, son günlerde fazla popüler olan bir FPS oyunudur. Hayran ve oyuncu kitlesi oldukça geniş yerlere ulaşmış ve e-spor maçları ile destek kazanmıştır. Oyun genel olarak biri savunma diğeri saldırı olmak üzere beşer kişilik iki takımdan oluşmaktadır. Valorant’ın en yüksek oyuncu kitlesine sahip olduğu şu zamanlarda Riot Games ekibinin oyun için yapmış olduğu bakım ve güncellemeler, oyuncuların “Valorant sıra devre dışı ne demek?” sorusunu internette aratmasına sebep olmuştur.

Valorant Sıra Devre Dışı Hatası Nedir?

Valorant Sıra Devre Dışı Ne Demek? Hata Nasıl Çözülür?
Sıra devre dışı hatası arkadaşlarınızla beraber oyuna girmeye çalıştığınızda karşılaştığınız bir hatadır.

Valorant sıra devre dışı oyuncuların arkadaşlarıyla beraber oynarken eşleştirmeye girmesine engel olan bir özellik olarak karşımıza çıkar. Bu durum bir maçta bulunan bütün oyuncuların eşit seviyede olup olmadığını kontrol etmeyi ve haksız rekabeti ortadan kaldırmayı sağlar. Böylece bireysel beceri seviyesine göre takım dengelemeleri daha iyi şekilde yapılır. Hatanın temel hatları bu şekilde olsa da son zamanlarda bu hata ile karşılaşma sayısı fazlasıyla arttı.

Valorant Sıra Devre Dışı Hatası Nasıl Çözülür?

“Valorant dereceli devre dışı veya Valorant eşleşmeye giriş başarısız ne yapmalıyım?” gibi sorularınızın kesin çözüm yolu yoktur. Bu hatanın sunucu sorunları, bakım aşaması ve güncellemeler gibi birçok nedeni olduğu gibi bunun için beklemek dışında sadece alternatif çözümlere başvurarak hatayı çözmeye çalışabilirsiniz.

  •   İlk olarak bulunduğunuz bölgede sunucu bakımı yapılıp yapılmadığını kontrol etmek gerekir. Valorant ekibi, bölgenizde sunucuları bakım veya güncellemeler için kapatır ve bu durum sıra devre dışı olarak karşınıza çıkabilir.
  •   Riot istemcisini yeniden başlatarak, oyun ayarlarının sıfırlanmasını ve düzelmesini sağlayabilirsiniz.
  •   Oyunun sunucularıyla yaşadığınız herhangi bir bağlantı sorunu varsa bu sorunları sıfırlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatmayı denemek faydalı olabilir.
  •   Bilgisayar yazılımı ve oyun gereksinimleri arasında uyumluluk sorununa engel olmak için grafik sürücülerinin ve diğer sürücülerinizin güncelliğini kontrol etmek sorunu çözmek için yardımcı olabilir.
  •   Riot destek talebi oluşturarak sorun hakkında bilgi alabilir ona göre bir yol izleyebilirsiniz.

Eğer hepsini yaptıysanız ve hala düzelmediyse bakımın bitmesini beklemekten başka çareniz yoktur.

Valorant sistem gereksinimleri hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın.

Valorant fazlasıyla güncelleme alan bir oyundur. Hata düzeltmeleri, yeni karakter eklemeleri, bakım onarım gibi gerekli şeyleri sık bir şekilde gerçekleşmektedir. Harici bir durum olduğunda ise Valorant ekibi, sosyal medya üzerinden gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır. Bu yüzden sıra devre dışı hatasını aldığınızda kendinizden şüphe etmenize gerek yoktur. Yaşanan sorun yüksek oranda Valorant kaynaklı bir sorundur.

Alternatif çözümleri denedikten sonra hala çözülmemişse sadece beklemeniz ve bakım bitene kadar zaman geçirmeniz gerekir. Oyuncunun kontrolü dışında olan bu durumun geçici bir çözümü yoktur. Bakım sonunda da aynı hatayı almaya devam ediyorsanız tekrardan destek ekibi ile görüşmeniz gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Valorant Rekabete Dayalı Sıra Devre Dışı Hatası Neden Olur?

Valorant’ın Twitter üzerinde yapmış olduğu açıklamaya göre, “Rekabetçi oyun deneyiminizi en iyi seviyeye ulaştırmak için arada sırada dereceli sıraları devre dışı bırakabilir ve güncellemeler getirebiliriz.” açıklamasında bulunmuştur.

Valorant Rekabete Dayalı Ne Zaman Açılacak?

Valorant, resmi bir açıklama yapmadığından dolayı kesin olarak bir tarih vermek mümkün değildir. Ancak bakım ve onarım aşaması bittiğinde yeni güncellemeyi yaparak rekabete dayalı bölümünü açabilirsiniz.

Valorant Sıra Neden Devre Dışı Bırakıldı?

Riot games, güncel oyun içerisinde bir oyuncunun kişisel ayarlarının varsayılan ayarlarına tekrar döndüğü bir hatayı tespit ederek bu hatayı düzeltmek amacıyla geçici süreli olarak dereceli sıraları devre dışı bıraktı.

 

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir