Oyun

Valorant Sistem Gereksinimleri 2022

valorant

Her sene yeni donanımlar ve oyunların geliştirilmesiyle birlikte oyunlar için gerekli sistem gereksinimleri de güncellenmektedir. Bu yüzden oyuncular da sevdikleri oyunların güncel sistem gereksinimlerinin mevcut donanımlarıyla uyumluluğunu kontrol etmektedir. Valorant sistem gereksinimleri 2022 yılı için güncellenmiş ve bu yüzden oyunu oynayanlar için bu konuda bir soru işareti oluşturmuştur. Bundan dolayı yazımızda da 2022 için güncellenmiş Valorant sistem gereksinimlerini derledik.

Güncellenmiş sistem gereksinimleri oyuncular adına büyük önem taşıyor. Çünkü her oyunseverin donanımı aynı güce ve özelliklere sahip değil. Bu yüzden birçok oyuncu oyuna başlamadan önce bilgisayarının oyunu kaldırıp kaldıramayacağını kontrol ediyor. Online oyunların sıkça güncellenmesi dolayısıyla sistem gereksinimleri de zaman içinde güncelleniyor. Bundan ötürü ilk başta istenen sistem gereksinimleri oyunun güncellenmiş halini karşılayamayabiliyor. Bu durum da oyuncuları sürekli olarak güncellenmiş sistem gereksinimlerini kontrol etmeye itiyor.

Valorant Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Aşağıda Valorant için gerekli en düşük, tavsiye edilen ve yüksek derecelerdeki sistem gereksinimleri yer almaktadır. Daha iyi bilgisayar donanımlarında daha iyi FPS alabilirsiniz. Windows 11 için ek olarak UEFI Secure Boot ve TPM 2.0 da gerekmektedir. Konuyla alakalı olarak oyunun kaç GB yer kapladığını merak eden kullanıcılar da olabilir. Bu durum yeni gelen güncellemeler dolayısıyla değişiklik gösterecek olsa da yeni gelebilecek güncellemeleri göz önünde bulundurarak bilgisayarınızda oyun için 20 GB boş alan olması tavsiye edilebilir.

Valorant sistem gereksinimleri 2022 – Düşük
valorant sistem gereksinimleri 2022
Valorant sistem gereksinimleri 2022 – Önerilen

 

 

Valorant sistem gereksinimleri 2022 – Yüksek

Valorant Nedir?

League of Legends oyunu ile senelerdir büyük başarılar elde eden Riot Games’in First Person Shooter türündeki yeni oyunu Valorant, aslında hepimizin aşina olduğu Counter Strike ve Overwatch oyunlarının bir benzeri. Beşer kişiden oluşan iki takımın mücadele ettiği oyunda, her oyun toplam 25 turun oynanabileceği ve bir takımın 13 tur kazanması ile biten bir sürece sahiptir. Bu süreçte takımlar saldıran ve savunan taraf olarak her tur “spike” adı verilen cihazın hedefteki noktalardan birine yerleştirme görevine sahiptir. Anlayacağınız gibi saldıran taraf bu cihazı yerleştiren grup, savunan taraf da bu cihazın yerleştirilmesini engellemeye çalışan gruptur.

Valorant Karakterleri

Counter Strike oyununu andırsa da, oyunda bulunan her karakterin aynı zamanda kendine özel bir gücü olması sebebiyle Overwatch’a da benziyor. Oyunda bulunan ve bahsettiğimiz şekilde güçleri olan karakterlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Brimstone: Oyunda bulunan karakterleri ayırmaya yarayan bazı roller bulunuyor. Buna göre Brimstone da Kontrol Uzmanı rolüne sahiptir. Karakter düşmanlara hasar veren bir yangın çıkaran bomba atmasının yanında yere, atış hızlarını arttıran bir kuvvet işareti yerleştirebiliyor. Ultisi ise yüksek hasar veren bir uydu saldırısı yapmasını sağlamaktadır.
  • Phoenix: Oyundaki bir başka rol ise Düellocu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu roldeki karakterlerden birisi olan Phoenix, düşmanlarını kör eden bir küre atabiliyor ve düşmana hasar vermesinin yanında karakterin kendisini de iyileştiren bir alev topu fırlatabiliyor. Ultisi ise öldüğü zaman belli bir süre içerisinde işaretlediği yerde doğmasını sağlamaktadır.
  • Sage: Oyundaki bir diğer rol Gözcü olarak karşımıza çıkıyor. Bu roldeki karakterlerden birisi olan Sage, düşmanlarını yavaşlatabilen, takım arkadaşlarını iyileştirebilen ve bazı yerlere duvar örebilmesini sağlayan küreler fırlatabiliyor. Ultisi ise ölen bir takım arkadaşını yeniden diriltmesine olanak sağlamaktadır.

Düşük sistem gereksinimli eğlenceli bir oyun arıyorsanız, işte sizin için bir öneri: Internet Cafe Simulator 

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir