Sinema

Vampir Temalı Kore Filmleri ve Dizileri

Vampir Temalı Kore Filmleri

Vampir temalı filmler, heyecanı seven birçok sinemasever tarafından izlenir. Ürkütücü yönleri kalplerimizde büyük bir adrenaline yol açarken mantıklı tarafları da düşündürür. Bir de Kore filmlerinin kanımızı donduran fantezi dünyası var. İşte bu içeriğimizde de vampir temalı Kore filmleri ve dizileri konusuna değineceğiz. İzlerken bazen korkutacak bazen heyecanlandıracak filmlere gelin hep birlikte bakalım.

Vampir Temalı Kore Filmleri

Fantezi temalı Kore filmlerinde vampirlerin yeri bir ayrıdır. Kan donduran görüntülerle filmleri izlerken büyük heyecan yaşayacaksınız. Şimdi, vampir temalı Kore filmleri içinde en çok sevilenleri sizinle paylaşacağız. Eğer siz de izlerken kendinizi vampirlerin dünyasında yaşıyormuş gibi hissetmek istiyorsanız bu filmlere vakit ayırmanızı öneririz.

Beautiful Vampire

Beautiful Vampire
Beautiful Vampire

500 yıl yaşamış olan Ran, hala daha genç gözüken bir vampir. Ancak insanlar arasında kendisini gizlemeyi başarmış. İnsanlar yerine hayvan kanlarıyla yaşayarak hayatını sürdürüyor. Küçük bir makyaj dükkanının da sahibi olarak insanlar içinde hayatını idame ettiriyor. İşte bu filmde olaylar Ran’ın ev sahibinin oğluyla tanışmasıyla değişmeye başlar.

Filmde klasik kavramların da karşımıza çıktığı görülüyor. Örneğin, sarımsaktan uzak durma veya haç çıkartılması gibi birçok olay var. Ancak insan ve vampir arasında yaşanan aşk fantezi dünyasından sizi alıp başka bir aleme götürüyor. Hem romantik hem aksiyonun iç içe olduğu bir filmde karmaşık duygular yaşayacağınızı söylesek yalan olmaz.

Thirst

Thirst
Thirst

Film, kan nakli sonrasında vampire dönüşen bir rahibin hikayesini konu alıyor. Bir aşı projesinden dolayı bu kanı almak durumunda kalmıştır. Çünkü ölümcül bir virüsün ortadan kalkması için, yani tamamen iyi niyetler bu çalışmaya katılmıştır. Ancak dinine bağlı bu kişi, günah dolu bir yaşama adım atmaya başlar.

Rahip, aşı çalışmalarında hayatta kalmayı başaran tek kişi olmuştur. Daha sonrasında bu haber her yere yayılır ve yakınlarıyla karşılaşır. Virüsün tekrar ortaya çıkmasıyla birlikte içgüdülerine yenik düşer ve kan içmeye başlar. Ölmek ister ve intihar eder, ancak rahip ölemediğini görür. Bu durumları yaşarken karşılaştığı eski arkadaşıyla bir aşk yaşamaya başlar. Ancak ortaya atılan yalanlardan dolayı her şey değişir.

Vampir Temalı Kore Dizileri

Vampir temalı Kore filmleri çok fazla olmasa da diziler konusunda bu durum tam tersi. Vampirleri konu alan birçok Kore dizisi var. Her biri duygularınızı harekete geçirecek türden. Siz de filmlerden sonra daha fazla aksiyon yaşamak istiyorsanız yönünüzü dizilere çevirebilirsiniz. Sıralayacağımız diziler, Kore vampir dizilerinden en çok beğenilenlerdendir.

Orange Marmalade

Orange Marmalade
Orange Marmalade

Baek Ma-ri, bir vampir olarak insanların arasında yaşamaya çalışır. Sürekli insanlardan kaçar ve hiç arkadaşı yoktur. Ancak bir gün aşk kapıyı onun için de çalar. Okulun popüler öğrencisi, bu sevimli vampire ilgi duyar ve ona yakınlaşır. Artık sürekli kendini gizlemeye çalışan vampirimiz için hayat tam anlamıyla değişecektir.

Vampire Detective

Vampire Detective
Vampire Detective

12 bölümden oluşan bu dizi, bir vampir avcısının hayat hikayesini konu alıyor. Yoon San, hayatını bir dedektif olarak geçirmektedir. Ancak bir gün aniden bir vampire dönüşür ve hayatında değişim yaşar. Müşterilerinin isteklerini yerine getirirken bir yandan da bir vampirin nasıl olduğunu anlamaya çalışır. Hayatında büyük bir ikilem yaşamaya başlar. Bundan kurtulup kurtulmayacağı ise tam bir soru işareti.

Blood

Blood
Blood

Sang, annesi ve babasından dolayı dünyaya vampir olarak gelmiş biri. Ailesini kaybeden bir doktor olarak kendisiyle de mücadele etmektedir. Günler geçer ve bir gün aşkı da yaşamaya başlayacaktır. Hastane başkanının yeğenine âşık olur ve zaten gerilimle dolu hayatında bir de aşk duygusuyla yüzleşir. Onu zor günler beklerken neler olacağını diziyi izlediğinizde görebilirsiniz.

The Scholar Who Walks The Night

The Scholar Who Walks The Night
The Scholar Who Walks The Night

Geçmiş dönemleri de konu alan bu filmde Yang Seon, kılık değiştirerek kitap satmaktadır. Bir gün vampir olan Sung Yeol ile hayatı kesişir. Daha sonrasında ise onunla alakalı araştırmalar yapmaya başlar. Peki, Yang Seon, bu gizemli bilim insanın gerçek yaşam tarzını ve kimliğini öğrenmeyi başarabilecek mi? Tam bir merak konusu olan diziyi bir solukta bitirebileceksiniz.

Vampire Prosecutor

Vampire Prosecutor
Vampire Prosecutor

Başarılı bir savcı olan Min Tae Yeon, bir gün vampir tarafından ısırılır ve hayatı değişir. Yaşayanlardan kendini uzak tutar ve yeni ölenlerin kanıyla beslenir. Ancak bu değişimini mesleğinde de kullanmaya devam eder. Bir gün büyük bir suç yaşanır ve suçun sorumlusu arkadaşı olan bir vampir olarak görülür. Min Tae Yeon ne yapacağı ise dizinin en merak edildiği nokta. Ya arkadaşını savunacak ya da bu değerli mesleğin kurallarına uygun davranacak.

Vampire Flower

Vampire Flower
Vampire Flower

Fantezi ve romantik türde olan bu güzel filmde iki lise öğrencisi var. Vampir Louis ve Seo Young isimli kişilerin arasındaki ilişkinin nasıl olduğunu konu alıyor. Bir gün bu ikili bir görev alırlar ve vampirler diyarına gitmek durumunda kalırlar. Vampir çiçeğini geri almak için başladıkları bu macera da ilginç olaylar sizleri bekliyor.

Hello Francesca

Hello Francesca
Hello Francesca

Bir vampir ailesi, büyük imparatorluklarını tekrar canlandırmak için insanlar arasında yaşamak zorundadırlar. Hanedan içindeki her vampir, farklı ülkelere gönderilir. Ancak bunlardan beş kişi, beklenmedik bir hata yaparak hayatlarını bilmedikleri bir yola sürükler. Gitmesi gereken ülkeye gitmesi gerekirken Seul gemisine binerler. Peki, Kore onlar için güvenilir ve hayatlarını sürdürebilecekleri bir yer olacak mı?

Vampire Idol

Vampire Idol
Vampire Idol

Farklı dünyada hayatını sürdüren bir vampir, sevdiği sanatçıyı canlı canlı görmek için insanların arasına karışır. Fakat sürekli kendisinin yanında olan hizmetçisiyle bu dünyada kalır. O da kendini tanıtmak ve yaptığı sanatı duyurmak ister. Bu esnada gerçek kimliğini saklamak durumunda kalır. Bir gün gerçekten tanınmış bir star olur. Peki, ya hayranları, onun gerçek yaşamının nasıl olduğunu görebilecek mi?

Immortal Goddess

Immortal Goddess
Immortal Goddess

Diğer dizilerden farklı olarak bu yapım, komediyi de içinde barındırıyor. Romantik komedi tadındaki bu filmde dört vampir var ve hepsinin hayatı diziye konu oluyor. Ancak bazı şeyler ters gider ve diziyi kahkahalarla izlemeye başlarsınız.

Freeze

Freeze
Freeze

Vampir Ehwa, köylüler tarafından yakılacak olan bir vampirdir. Ancak Baek Joong-won, onu yakılmaktan kurtarır ve hayatta kalmasını sağlar. Bu ikili köylülerin acımasızlığından kurtulmak için birlikte kaçmaya başlarlar. Ancak beklenmedik bir olay olur ve Baek Joong-won, uçurumdan aşağıya düşer ve ölümle burun buruna gelir.

Ehwa ise onu kurtaran kişiyi yaşatmaya niyetlidir. Kendi kanını verir ve onun da bir vampir olmasını sağlar. Seul’e geldiklerinde birlikte bir bar işletirler. Ancak Joong-won, eskiden aşık olduğu kadından bir mektup alır ve ölmek üzere olduğunu öğrenir. Mektupta kızının ona emanet eder ve işler düşünüldüğünden kötüye gitmeye başlar.

The Sweet Blood

The Sweet Blood
The Sweet Blood

Yeon Seo, liseden mezun olup bir an önce insan dünyasından uzaklaşmak isteyen biridir. Aynı zamanda drama türü de olan filmde bir lise aşkını da görüyoruz. Sınıf arkadaşının kanının vampir ve kurt adamlar için çok cezbedici olduğunu söylemesi, daha büyük olaylara neden olur. Böylece büyük bir gerilim ortaya çıkar ve işler karışmaya başlar.

Vampir temalı kurguları seven herkesin aklında tek bir soru var: Alacakaranlık 6 Ne Zaman Çıkıyor?

Sıkça Sorulan Sorular

Beautiful Vampire Filminin IMDb Puanı Kaçtır?

Film, IMDb üzerinden 5.3 puan almıştır.

Vampir Temalı Kore Filmleri Nereden İzlenir?

Disney +, Netflix ve Prime Video gibi platformlar üzerinden bu tarz içeriklere ulaşabilirsiniz.

Hello Francesca Dizisi Final Yaptı mı?

Dizi, 2006 yılında sona ermiştir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir