Finans

Voxel Coin Nedir? Voxel Coin Hangi Borsada?

Voxel Coin nedir

Son zamanlarda insanların sıklıkla duyduğu ve hayatlarına bir şekilde dahil olduğu kavramlardan ikisi NTF ve coin’dir. Voxel coin, her iki kavramı da bir potada eriterek kullanıcılara bambaşka bir deneyim sunmayı vaat etmektedir. Hal böyleyken pek çok insan, “Voxel coin nedir?” diye merak içeresindedir ve bu durum son derece doğaldır. İnsanların merak içerisinde olmasının nedeni ise bambaşka bir oluşum olan Voxie Tactics’in, daha çok yeni bir proje olmasıdır.

Ethereum tabanlı bir NFT olan Voxie Tactics oyunu içerisinde kazanılan ve kullanılan Voxel coin, kripto para piyasasına yıldırım gibi düşmüştür. 3D sıra tabanlı bir taktik oyunu olan, coin ve NFT kavramlarını da birleştiren Voxie Tactics’i sizler için araştırdık.

**Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.**

Voxel Coin Nedir?

Voxies projesinin yerel hizmet simgesi olan Voxel coin, Voxie Tactics oyununda para biri olarak kullanılır. Yeni silahlar, zırhlar ya da öğeler satın almaya yarayan Voxel coin, oyun içindeki tüm aktiviteler için kullanılabilmektedir.

Voxel coinler, oyunu oynayarak kazanılabileceği gibi belirli görevleri tamamlayarak da kazanılabilir. Örnek vermek gerekirse, her savaş sonrasında savaşın başarısı ile doğru orantılı olarak Voxel coin ya da daha nadir NTF eşya ödülleri kazanabilirsiniz.

Oyunun keşif modu sayesinde Voxel coin bulabilir ve toplayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Voxies evreninde yer alan NPC’lere yardım etmek ve onlar için görev tamamlamak da potansiyel olarak Voxel coin kazanmanın başka bir yoludur.

Voxies Nedir?

Voxies Nedir?
Voxies NFT projesi olan bir oyundur.

Voxies projesi, eğlenceli ve çekici koleksiyon deneyimini, kullanıcıların Voxie karakterleri ile oynayabileceği tamamen işlevsel bir taktik oyun deneyimiyle birleştiren yeni Ethereum tabanlı NFT’dir.

Blok zinciri üzerine inşa edilmiş, oynaması ücretsiz ve 3D sıra tabanlı bir taktik RPG’si olan Voxies’i oynamak için oyuncular, herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymaz. Bu nedenle oyuncular, Voxies’i oynamak için çok daha hevesli ve heyecanlıdır.

Kripto para birimi ile ilgili herhangi bir deneyime ihtiyaç duyulmadığı gibi, oyun içi aktivitelerden elde edilen Voxel jetonları kazanmak için insanların Voxie NFT’lerine sahip olmaları gerekmez. Elbette Voxies’in pazar yeri, PvP savaşları ve ekipman işçiliği gibi oyun içi mekaniği, Voxel coinleri kazanmak için birincil talep faktörüdür.

Oyun içinde yer alan Voxie’ler, her bir Voxie’yi benzersiz kılan ve onları toplamayı eğlenceli hale getiren çeşitli özellik ve niteliklere sahip Voxel Buddy’lerdir. Bu buddy’ler, prosedürel olarak oluşturulan ve rastgele atanan karakterler olarak oyuncuların karşısına çıkar.

Örneğin, Voxie kıyafetleri ve şapkaları gibi dekoratif özelliklerin yanı sıra Voxie’nin ırkı (İnsan, Robot, Tilki) ve sınıfı gibi daha temel özelliklere kadar bu faktörler değişkenlik göstermektedir. Farklı niteliklere ve görünümlere sahip diğer Voxie’leri görmek için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Voxies NFT Nedir?

Voxies NFT, Voxiverse’ün ilk başlama aşamasıdır. Oyuncuların Voxie’nin genişletilmiş Metaverse’üne sahip olmalarını ve bir hak talebinde bulunmalarını sağlayan ilk coin dağıtımını Voxies NFT sembolize eder.

Geliştiricilerinin söylediklerine göre, oyun sürümüne daha fazla aşama ve zaman geçtikçe daha fazla blok zinciri altyapısı eklemek gibi bir planları var. Böylece, kullanıcılara kendi Voxie’lerine sahip olmak ve onlarla etkileşim kurmak için daha fazla fırsat sunma amaçlarına erişeceklerine inanıyorlar.

Halihazırda oyunda şu an, birbirinden tamamen farklı tam 10.000 NFT karakter bulunmaktadır. 3D animasyona sahip olan bu NFT karakterlerin hepsi, bambaşka kıyafetlere, silahlara ve aksesuarlara sahiptir.

Voxies Oyununun Temel Özellikleri

Voxies Oyununun Temel Özellikleri
Voxies, taktik ve strateji oyunudur.

Oyunun ana oynanışı, geleneksel bir RPG ve taktik oyununa benzemesinin yanı sıra, blok zinciri ile desteklenir. Sahiplik olgusu, oyunun temel kavramlarının merkezinde yer alır. Takım tabanlı bir taktik oyunu olduğu için oyuncular, birden fazla karakteri kolayca kontrol edebilir ve her karakter, Voxies ile temsil edilir.

Voxies, doğrudan NFT’lere ait olan ya da oyun tarafından sağlanan ve oynaması ücretsiz olan karakterlerdir. Bazı oyun içi kavramlar ise şu şekildedir:

 • Oyun içi pazar yeri: Karakter, ekipmanlar ve NFT öğeleri gibi oyun içi öğelerin oyuncular tarafında takas edildiği bölgedir.
 • Rekabetçi maçlar: Özel Voxel ödülleri kazanmak için kullanıcılar, 2 tür PvP maçına katılabilirler. Bunlardan ilki, oyuncuların sahip olduğu karakterlere dayalıyken ikincisi ise her iki oyuncu için aynı karakter setine dayılıdır.
 • Crafting: Sahip oldukları öğeleri geliştirmek isteyen oyuncular için oyundaki farklı öğelerini karıştırmak ve birleştirmek mümkündür. Böylece ürünlerin etkisi ve nadirliği artar.

Voxies Oyunu Nasıl Oynanır?

Retro bir tarza sahip olan Voxie Tactics, oynayan kişiye hem modern hem de nostaljik bir his veren ve güncellenmiş oyun özelliklerine sahip olan bir taktiksel rol yapma oyunudur. Oyunu oynayan kişiler, Voxie Tactics’in 1990’ların ve 2000’lerin başındaki taktik oyunu furyasından oldukça etkilendiğini rahat bir şekilde görebilir. İki ana oyun modu bulunan oyun, şimdiden odak noktası olmuştur.

Keşif Modu

Keşif Modu
Voxies’in farklı modları ile eğlenceli maceraları keşfedebilirsiniz.

Bu mod, oyuncuların Voxie Tactics evrenini rahatça keşfetmelerine olanak veren hikâye odaklı bir macera modudur. Kişileri oyunun arka planını ve canlı ortamını heyecanlı bir şekilde keşfederken çeşitli maceralarla karşılaşırlar.

Oyunda ilerleme kaydedildikçe, keşfedilecek pek çok gizli sürpriz ve çözülmesi gereken şaşırtıcı görevler ile karşılaşılır. Keşif modu sayesinde oyuncular, farklı biyomlar, yaratıklar ve karakterler hakkında bilgi edinmek amacıyla çeşitli görevler alır.

Bunlara ek olarak oyuncular, bilgisayar kontrollü canavarları yenerek ve çevrede olan diğer karakterler için görevler tamamlayarak yardımcı olabilir. Böylece oyuncular Voxel coin olarak ödül alabilir ya da yol üstünde Voxel coinleri keşfedebilir ve toplayabilirler.

Son olarak, Voxie Tactics’in keşif modu sürekli olarak genişletilmekte ve oyuncuların keşfetmesi için yeni deneyimler ve ilginç yerler içermektedir. Yeni eklenen bazı biyomlar ise şu şekildedir:

 • Çöl
 • Karlı tundra
 • Çimenli tepeler
 • Bataklıklar
 • Volkanik dağlar

Savaş Modu

Voxie Tactics’in içinde yaşanan çatışmalar, oldukça çeşitlidir. Bir tarafın tüm düşmanlarını öldürmesi, bir oyuncunun belirli bir sayı kadar turda hayatta kalması veya tehlikedeki NPC’leri kurtarması gibi her savaş alanı için farklı çatışmalar mevcuttur.

Hedefe ulaşıldığında ise savaş sona erer ve ödül, kazananlar arasında pay edilir. Bunun yanı sıra bir Voxie’nin savaş esnasında yapabileceği üç farklı hareket mevcuttur. Söz konusu hareketler şunlardır:

 • Move: Oyuncu, gelişmiş savaş avantajlarını elde edebilmek için hareket eylemini kullanır. Böylece karakter, savaş haritasında gezinebilir ve taktiksel bir şekilde kendini konumlandırabilir.
 • Action: Eyleme geçmek, savaşta taktiksel bir avantaj sağlamak için kullanılabilecek olan belirli yetenekleri ya da büyüyü aktive eder.
 • Equip: Bir savaş esnasında bu eylem ile Voxie, ekipmanını yani zırhını ve silahını değiştirebilir.

Voxel Coin Voxies Oyununda Ne İşe Yarar?

Oyuncular, Voxel coinlerini kullanarak ödül ya da coin kazanmanın yanı sıra Voxie Tactics oyununu da oynayabilir. Söz konusu coin, Voxie Tactics oyununda bir para birimi olarak kullanılırken oyunun pazarında yer alan tüm oyun içi öğeleri satın almak için kullanılabilir. Böylece, ikincil pazarlarda istenen Voxie’ler kolayca alınıp satılabilir.

Voxel Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Voxel Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
Voxel Coin’i Binance üzerinden satın alabilirsiniz.

Diğer büyük kripto para birimlerinin aksine Voxel coin, birkaç farklı kripto para borsasında listelenmiştir. Ancak diğerlerinin aksine voxel coin, itibari para (fiat Money) kullanılarak satın alınamaz. Bununla birlikte Voxel coin’i, önce Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) ya da Binance (BNB) gibi herhangi büyük bir borsadan satın almalısınız.

Diğer bir yöntem de bu kripto para ile işlem yapmayı teklif eden bir borsaya coin’inizi aktararak satın alabilirsiniz. Kısacası, Voxel coin satın alabilmek için öncelikle Bitcoin, Ethereum, gibi büyük kripto para birimlerinden birini satın almanız gerekir. Ancak unutmamanız gerekir ki Voxel coin ile ticaret için şu an en iyi borsa Binance’tir.

Voxel Coin Güvenilir midir?

Ethereum tabanlı blok zinciri altyapısını kullanan Voxies, bütün güvenlik ve şifreleme işlemlerini kullanıcıları için en güvenli şekilde yürütmektedir. Coin piyasası ile ilgilenen insanların da bileceği gibi Ethereum blok zinciri, son derece güvenilirdir.

Ancak, Voxies çok yeni bir proje olduğundan dolayı Voxel coin henüz güvenilirliğini kanıtlamamıştır. Voxel coin’in güvenilir olup olmadığını kanıtlaması için biraz daha zaman ve biraz daha update gerekmektedir.

Voxel Coin’in Geleceği

Voxel Coin’in Geleceği
Voxel Coin’in geleceği hakkında pek çok uzman görüşü var.

Özellikle 2021 senesinde oyun oynayarak para kazanma konusunda çok büyük bir gelişme yaşanmıştır. Günlük yüz binlerce aktif kullanıcın yanı sıra milyarlarca satış yapan Axie Infinity (AXS) listelerde birinciliği ele etti. Bunun yanı sıra Alien Worlds ve Crypto Blades başta olmak üzere diğerleri de hem kripto paraya hem de oyun sanayisine hâkim oldu.

Oynarken kazandıran oyunların NFT’ler ile olan kombinasyonu, pek çok kripto para projesi için oldukça iyi sonuçlar vermiştir. Elbette NFT’lerin toplam pazar büyüklüğünün yaklaşık 7 milyar dolar değerinde olmasının da bu iyi sonuçlarda çok büyük bir katkısı vardır.

Voxie Tactics de hem bir NFT olmasından hem de taktiksel bir RPG oyunu olmasından dolayı dünya çapındaki pek çok oyuncu tarafından sevilen bir oyun kombinasyonudur. Çoğu P2E oyunun sunmadığı bir özellik olan 3D grafiklere sahip olduğu için Voxies, ilgi çekici bir oynanışa ve oyun içi etkinliklere sahiptir.

Borsa uzmanlarına göre Voxel coinin çok kısa süre içinde en iyi P2E oyunlarından biri olması beklenmektedir. Bu durumun en büyük sebeplerinden biri de Voxie Tactics’in endüstri liderliğindeki uzmanlar tarafından kurulan bir ekibe sahip olmasıdır. Böylece, Voxel coinin fiyatını hızlıca arttırabilecek büyük yatırımlar beklenebilmektedir.

Son olarak, 14 Aralık 2021 tarihinde Binance gibi büyük bir borsada listelenen Voxel coinde, her coinde olduğu gibi kısa zamanda keskin bir düşüş beklenmektedir. Bu sebeple de Voxel coine dikkatli bir şekilde yatırım yapılmalı ve kripto uzmanlarından yardım alınmalıdır.

Popüler kripto para birimleri hakkında bilgi edinmeye devam etmek isterseniz Mongoose Coin Nedir? Mongoose Coin Geleceği Var mı? başlıklı yazımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir