Oyun

Winter Ember Sistem Gereksinimleri

Winter Ember Sistem Gereksinimleri

Aksiyon, macera ve strateji seven oyun aşıklarının merakla beklediği Winter Ember video oyunu 19 Nisan 2022 tarihinde erişilebilir olacak. Çoğu kişinin aylardır merakla beklediği ve fragman yayınlandığı andan itibaren heyecanlandığı oyun şimdiden milyonları etkisine almış gözüküyor. Hal böyle olunca Winter Ember sistem gereksinimleri çoğu kişinin araştırma konusu haline geldi. Oyun şimdilik bilgisayar, Xbox One ve Xbox Series S ile oynanabilecek ancak diğer oyun oynanabilen kanallar içinde şimdiden istek talebi yapıldığını görebiliyoruz. Siz oyun severleri fazla merakta bırakmadan oyunun içeriği ve hangi gereksinimlere ihtiyaç duyulduğunu içeriğimizde bir araya derledik.

Winter Ember Oyunu

Sky Machine Studios tarafından geliştirilerek piyasaya sürülecek olan Winter Ember video oyunu 9 farklı dil seçeneği ile 19 nisandan itibaren oynanabilecek oyunlardan biridir. Başta İngilizce olmak üzere Almanca, Fransızca, Rusça, Japonya, Çince, İspanyolca ve Portekizce gibi dillerde erişime açılacak olan oyun macera severlerin merakla beklediği yeni oyunlardan biri. Fragmanı yayınlandığı andan itibaren dünyanın her yerinden kitleye hitap edebilen oyun Arthur Artorias isimli kişi üzerinden ilerliyor. Yani oyunu oynamaya karar verirseniz Arthur yani baş kahraman siz oluyorsunuz. “Yüzü belli olmayan adam” olarak da anılan baş kahramanı intikam alabilmesi için değişik stratejilerle buluşturmanız bekleniyor.

Ailesi ve geçmişini yok eden katliam sonucu resmen küllerinden doğan Arthur 8 yıl süren bir sürgünden geri dönüyor. Ancak dönüşü ilk hali gibi olmuyor keza hem yüzü alevler nedeniyle yanmış hem de ailesinden tek kalan kişi o olmasına rağmen ölü olarak biliniyor. Sıkı bir maceranın kapılarını aralayan bu dönüş sonrası Arthur’un amacı ailesini yok eden militan bir dinin sapkın karakterlerini yok ederek intikamı almak olacak. Aynı zamanda da bu militanların gizli sırlarını çözmeye çalışmak.

Winter Ember Genel Özellikler

Winter Ember Genel Özellikler
Winter Ember Genel Özellikler

Winter Ember video oyunu sayesinde sıkı bir maceraya atılacak olsanız da oyunun ana karakteri Arthur’u yönlendirecek ve seçimleri yapacak olan sizsiniz. Tek oyunculu bir oyun olarak hazırlanan Winter Ember’da başarılı olmak sağlam stratejiler ve bazı adımları ön görebilmekle sağlanabiliyor. O sebeple bugüne kadar savaş stratejileri gerektiren oyunlarda başarı sağlayanların hayran kalacağı iddialı oyunlardan biri de Winter Ember olacaktır. Oyuna başlamadan önce oyun gidişatını ve hamleleri etkileyecek bazı temel özellikleri belirtmekte fayda var:

Gizlilik Koşulu

Oyun amansız bir intikam kurgusu üzerine kurulu olduğu için tahmin edeceğiniz üzere gizlenmek ve fark edilmemek ilk ana kurallardan biri. Oyun tarzını seçerek ilerleyeceğiniz bölümlerde karşınıza gelecek olan düşmanları yok etmek için bayıltma ve boğazlarını kesme gibi yöntemler kullanmak gerekiyor. Ancak her iki durumda da fark edilme riski çok yüksek ve atılacak her adım belirleyeceğin stratejinin güçlülüğüne bağlı olarak değişiyor.

Mühimmat Kullanımı

Oyun içerisinde 30’dan fazla ok, zehir, gaz gibi çeşitli mühimmatlara sahip olma şansı var. Hem saldırı hem de savunma amacıyla kullanılacak mühimmatları zehirli oklara çevirme ya da halatlı oklar ile gizlenerek avlanma gibi stratejiler elbette ki oyuncunun belirleyeceği stratejilere dayanıyor.

Yetenek Ağacını Keşfet

Oyun boyunca farklı stratejiler uygulamak zorunda kalınacak sahnelerle karşı karşıya kalınıyor. Bu esnada 3 farklı yetenek yani gizlilik, dövüş ve fayda olmak üzere değişik yeteneklere sahip olunabilir. 70’den fazla yetenek oyunun içinde aktif ve pasif bir şekilde gizleniyor. Bunları keşfedip uygulamaya sokmak tabi ki siz değerli oyun severlerin işi.

Karanlık Dünyanın Keşfi

Sayısız düşman, çevre koşulları, hazineler ve daha fazlası için çevre keşfine çıkmak oyunda ilerleme sağlayan önemli adımlardan biri. Elbette bu keşif esnasında yeri geldiğinde saldırı yeri geldiğinde de savunma yaparak intikam ateşini söndürmemeye özen göstermek zorundasınız.

Winter Ember Önerilen Sistem Gereksinimleri

Winter Ember Önerilen Sistem Gereksinimleri
Winter Ember Önerilen Sistem Gereksinimleri

Winter Ember sistem gereksinimleri için önerilen seçenekler şu şekildedir:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-7400
 • Bellek: 8 MB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 10 GB boş alan

Winter Ember Minimum Sistem Gereksinimleri

Elinizdeki bilgisayara göre minimum seviyelerde Winter Ember oynayabileceğiniz sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-6400
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

Oyun dünyasına meraklı biriyseniz, Ghostwire: Tokyo Sistem Gereksinimleri yazımızı da sevebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir