HaberlerOyun

Yerli Oyun Sabotaj Neden Kapandı?

sabotaj neden kapandı

Sabotaj oyunu, piyasaya sürüldüğü 2017 yılı itibariyle yerli malı bir oyun olması nedeniyle Türk oyuncular arasında büyük bir heyecan yaramıştı. Ancak son dönemlerde oyun, Türkiye ve Avrupa server’larını kapatma kararı aldı. Oyuncular, oyuna girdikleri andan itibaren siyah ekran görmeye başladı. Haliyle bu durumda “Sabotaj neden kapandı?” sorusunu akıllara getirdi. Birçok oyuncu, Sabotaj’ın kapanma nedeniyle alakalı araştırma yapmaya başladı.

Oyunun kapanmasıyla alakalı birçok fikir ön plana atılmaktadır. İlk görüş, Valorant oyunun çıkmasından dolayı oyuncuların tercih etmemesinden kaynaklıydı. Valorant oyununa artan ilgiyle birlikte, Sabotaj geri planda kaldı. Bu da oyunun Türkiye’de son demlerini yaşamasına neden oldu.

Konuya ilişkin bir diğer fikirse, ardı arkası kesilmeyen optimizasyon sorunlarından kaynaklı oyunun kapandığı yönündeydi. Bununla bağlantılı olarak; Sabotaj oyununun geliştiricileri sorunları çözüme kavuşturmak için her şeyi en baştan yaratmaya çalıştı.Anca bu durum da emek, yatırım, zaman ve para anlamında büyük bir kaynak gerektiriyordu. Yapım şirketi bu denli büyük kaynağı finanse edemedi. Hal böyle olunca da oyunla ilgili bir gelişme söz konusu olamadı.

https://www.youtube.com/watch?v=a8aPGxo2tCo&ab_channel=Yi%C4%9FitDolu

HES Games, oyunu geliştirirken de ciddi anlamda büyük paralar harcadı PR için de… Ancak maalesef ki, oyun devam edemedi. Harcanan para 10x iken ancak alınan sonuç x-2x olunca yayımcı firma TYPER Games, Türkiye ve Avrupa’ya oyun sunucularını kapatma kararı aldı.

Oyun dünyasının sevilen ancak sorunlarla dolu bir oyunu daha var: My Summer Car

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir