Oyun

My Summer Car Sistem Gereksinimleri

Amistech Games firmasının 2016 yılında piyasaya sürmüş olduğu My Summer Car oyunu, otomobil simülasyonu severler için yeni bir macera getirmişti. Özellikle otomobil tamiri ve otomobil simülasyonu oyunlarının en iyisi olarak kabul edilen Car Mechanic Simulator’dan bıkan oyuncular için My Summer Car farklı bir bakış açısı sunmuştu.

Otomobil simülasyonu temalı oyunlara hikaye modu ile hayatta kalma mekanikleri ekleyen My Summer Car, çıkışının üstünden 6 yıl geçmesine rağmen halen aktif oyuncuya sahip oyunlardan biri. My Summer Car çıkışıyla beraber otomobil oyunları piyasasına bıraktığı iz sayesinde, pek çok aynı tarzı benimseyen oyunun çıkmasına da vesile oldu.

My Summer Car Sistem Gereksinimleri (Önerilen)

Oyunun eski olması ve maalesef güncelleme alamamasıyla sistemleri çok zorlamasa da My Summer Car sistem gereksinimleri, oyuncular tarafından merak konusu. Bilgisayar oyuncularının My Summer Car oynayabilmesi için tavsiye edilen sistem gereksinimleri şu şekildedir;

 • İşletim Sistemi: 64bit Windows 7 ve üstü
 • İşlemci: Intel Core i5 ve yakın AMD işlemci
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Grafik Kartı: DirectX 9.0 destekli Nvidia GTX 1070 ve yakın AMD grafik kartı
 • Depolama: 1 GB depolama alanı

Bir Türlü Bitmeyen Erken Erişim

My Summer Car oyunun çıkışı, bağımsız otomobil simülasyonu oyunu yapımcıları ve oyuncuları tarafından heyecanla karşılanmıştı. Özellikle Twitch adlı yayın platformunda pek çok büyük yayıncı My Summer Car oyununu oynayarak geniş kitlelere ulaşmasını sağlamıştı. Türkiye’de o zamanlar Twitch üzerinden yayın yapan Jahrein mahlaslı Ahmet Sonuç, My Summer Car oyununda saatlerini bırakmıştı.

Fakat oyun başladığı “hype” treni ile macerasına devam edemedi. Bitmek bilmeyen oyun için hatalar, oyun mekaniğindeki aksaklıklar, bariz grafik hataları ve optimizasyon sorunları hiçbir zaman giderilmedi. Oyun çıktığı 2016 yılından beri erken erişimde kalarak oyuncuları oldukça üzdü.

My Summer Car Oynanışı

my summer car
My Summer Car sistem gereksinimleri konusunun yanı sıra, oynanışından da söz ettik.

Sadece bir otomobil simülasyonu olmayan My Summer Car’da temel amaç bir iş bulup, para kazanmak ve otomobili geliştirmek üzerine kurulu. Otomobil geliştirme bölümü ise oyunun en detaylı yeri olarak dikkat çekiyor. My Summer Car oyununu oynamak isteyenleri bekleyen oyun mekanikleri şunlardır:

 • Oyun içindeki karakter ölürse, oyun biter. Oyuna devam etmek isteyenler en baştan başlamak zorundadır.
 • Aracı tamir etmek isteyen ya da en baştan bir araç montelemek isteyenler en küçük parçaya kadar satın alıp, montelemelidir. Oldukça detaylı bir otomobil simülasyonu şansı sunmaktadır.
 • Pek çok modifiye parçası satın alınabilir.
 • Aracın birden fazla ince ayarını yapmak mümkündür. Her ince ayar, aracın sıkıntısız yola devam etmesini sağlamaktadır ya da sağlayamamaktadır.
 • Oyun içinde pek çok pist bulunmaktadır. Lakin güncelleme almadığından dolayı herhangi bir etkinlik bulunmamaktadır. Oyun için tek etkinlik Cumartesi günleri gerçekleşen ralli yarışları.
 • Araca plaka almak, araç vergisi vermek ve araç muayenesi yaptırmak gibi gerçekçi mekanikleri bulunmaktadır.

My Summer Car, içerik olarak oldukça zengin gözükmekle beraber, potansiyeli oldukça yüksek bir oyundu. Fakat, Fin yapımcıları Amistesch Games’in oyunun hiç üstüne düşmemesi ve yıllar içinde çıkan Jalopy tarzı ikame oyunlar My Summer Car’ın da unutulmasını sağladı. Oyun yayıncıları ve pek çok oyun yapımcısının genç bilgisayar oyuncularına tavsiyeleri ise gelecek görmedikleri oyunların erken erişimlerine katılmamaları yönünde oldu.

Simulasyon oyunu sevenler için önerebileceğimiz başka bir oyun: Internet Cafe Simulator Sistem Gereksinimleri

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir