YouTube

YouTube İzlenme Sayısı Neye Göre Belirleniyor?

youtube izlenme

YouTube platformuna her dakika binlerce video yükleniyor. Kıyasıya bir rekabet söz konusu. Bu nedenle, kendi videolarınızın izlenme sayısını artırabilmek için YouTube kurallarına uymanız ve artırıcı yöntemleri kullanmanız gerekiyor.

YouTube izlenme sayısı hesaplama araçları sürekli güncelleniyor ve kullanıcı hareketleri doğru algılanarak hesaplamalar yapılmaya çalışılıyor. Paylaşılan bir videonun görüntülenme ve en 30 saniye görüntülenmesi, “izlenme sayısı” olarak ekleniyor. En az 30 saniye kuralına uyarak videonun tamamını izlemek ise bir “izlenme” olarak kabul ediliyor.

YouTube İzlenme Nasıl Sayılıyor?

YouTube platformunda kanalını oluşturan kullanıcılar, video içerikleri üreterek hesaplarını büyütmeye ve sosyal medyada daha fazla tanınmaya çalışıyor. Kanal tanıtımı için videoların izlenme sayısının fazla olması ve önerilenler bölümüne çıkması gerekiyor. Video izlenme sayıları, yapılan görüntülemelere ve görüntüleme sürelerine göre sayılıyor.

Görüntüleme yapan her kullanıcı, video görüntüleme işlemini 30 saniye ve üzerinde yaptığında, izlenme olarak sayılıyor. YouTube algoritma yazılımı, yapılan tüm görüntülemeleri tespit ediyor ve anında izlenme sayısı olarak ekliyor.

YouTube İzlenme Hesaplamaları

youtube izlenme hesabı
YouTube algoritması, belli başlı kriterleri izlenme konusunda esas alıyor.

YouTube izlenme hesaplamaları, kullanıcının video görüntüleyerek geçirdiği zamana göre yapılıyor. İzlemek için açılan videonun izlenme hesaplamaları için hızlandırma ya da atlama yapılmaması gerekiyor. Örneğin, açılan bir videonun ilk saniyesinden 40. saniyesine atlatılması, izlenme olarak hesaplanmıyor.

YouTube algoritması, kullanıcının geçirmiş olduğu gerçek zamana göre hesaplama yapıyor. Nitekim kullanıcının açmış olduğu videoda en az 30 saniye zaman geçirmiş olması gerekiyor. 30 saniyeyi aşan zaman geçirmeler, izlenme sayısı olarak kabul ediliyor ve video izlenme sayısına ekleniyor. YouTube izlenme arttırma için kullanıcıları kanalda ve videoda daha uzun süreli tutmak gerekiyor.

YouTube İzlenme Arttırma Yöntemleri

Her kullanıcı, YouTube videolarının izlenme sayılarını artırmak ve popüler olmak ister. YouTube izlenme kasma olarak da bilinen YouTube izlenme satın al yöntemi, tüm hesaplar için büyük kolaylık sağlıyor. İzlenme arttırma yöntemleri olarak paylaşım ve SEO kuralları kullanılıyor.

 • Videolara başlık belirlemek,
 • Anahtar kelime içeren açıklamalar yapmak,
 • Video paylaşımlarında etiket kullanmak,
 • Görsel kaliteye önem vermek,
 • Eğitici ve eğlencelik içerik üretmek,
 • Video paylaşımlarını düzenli yapmak söz konusu kurallardan bazıları olarak değerlendirilebilir.

YouTube, kullanıcıların yaptıkları tüm işlemleri, algoritma yardımıyla değerlendiriyor ve süre kuralına uyarak yapılan tüm görüntülemeleri izlenme olarak ekliyor.

YouTube İzlenme Satın Al

Youtubemarket.net
Youtubemarket.net – İzlenme paketleri

YouTube izlenme sayısı artırma yöntemlerinden birisi, youtubemarket.net sitesinin sunduğu güvenilir hizmetlerle izlenme sayısı paketlerinden birisini satın almaktır. Gerçek kullanıcılardan oluşan ve güvenilir olarak sunulan izlenme sayılarını 500 ile 100.000 izlenme olarak farklı paketlerde sunuyor. Her paket için telafi garantisi veriyor ve müşterilerinin istedikleri izlenme sayısına ulaşmalarını sağlıyor.

YouTube İzlenme Süresi Ne Kadar Olmalı?

YouTube sosyal medya ağı, kullanıcı videolarının izlenme sayılarını hesaplarken, ne kadar görüntülendiğine bakıyor. YouTube izlenme süresi en az 30 saniye olmalıdır. Kullanıcı açtığı videoda toplamda en az 30 saniye görüntüleme yaptığında izlenme sayısı olarak kabul ediliyor.

Bunun için video içerik üreticileri, videolarını 30 saniyeden daha uzun süreli olarak oluşturuyor ve izlenme sayısı kazanmaya çalışıyor. YouTube algoritmaları, kısa videoların görüntülenmelerini de izlenme sayısı olarak kabul ediyor ve izlenme sayısı fazla olduğunda videoyu yukarılara taşıyor.

YouTube İzlenme Sayısını Arttırmak İçin Neler Yapılır?

youtube izlenme sayısı
YouTube izlenme sayılarını artırmak için öncelikli olarak içeriklerinizi iyileştirmelisiniz.

Sosyal medyada fenomen olabilmek için çeşitli kriterlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Bunların arasında izlenme sayısının fazla olması da yer alıyor. YouTube izlenmelerini artırabilmek için profesyonel destek alınabilir bu sayede kaliteli içerikler üretilebilir. Farklı kullanıcıların dikkatini çekecek görseller ve başlıklar kullanılabilir.

 • Kaliteli video çekimi yapmak,
 • YouTube abone sayısını arttırmak,
 • Günlük video paylaşmak,
 • Eğlenceli ve eğitici içerikler üretmek,
 • İzlenme satın almak gibi hamlelerle de izlenme sayısını arttırabilirsiniz.

İzlenme sayısını artırabilmek için kullanılabilecek çok sayıda yöntem vardır. Her kullanıcı, hesabının popülerliğine, abone sayısına ve yapılan etkileşimlere göre farklı yöntemleri deneyebiliyor.

YouTube İzlenmelerini Arttırmak İçin Başlık Kullanımı

YouTube platformunda zaman geçirmek isteyen kullanıcılar, kategorilere göre video araması yapar. Aramalarda esas olan başlıklara göre seçimdir. Bu noktada video izlenme sayılarını artırabilmek için doğru ve etkili başlıkların kullanılması gerekiyor.

Başlık seçimi, çok önemlidir. İdeal başlık anlaşılır ve dikkat çekici olmalıdır. Hedef kitlelere, video içeriğine göre başlık belirlenmelidir. Başlık için her zaman ana kelimeler kullanılmalı ve kullanıcıların en çok arama yaptığı anahtar kelimelere yer verilmeye çalışılmalıdır.

Açıklamaların İzlenmeye Katkısı

youtube açıklama metni
Sanılanın aksine, video açıklamaları kullanıcılar için önemli bir metrik.

YouTube kullanıcıları, genellikle aradıkları konularda yayınlanan videoları izlemeden önce, açıklama bölümünü okur. İçeriğin açıklama kısmı yoksa, içeriğin neyle ilgili olduğu bilinmeyeceği kullanıcılar başka videolara geçiş yapabilir. İzlenme sayısını artırabilmek için videolara açıklama eklemek çok önemlidir.

Açıklamalar net olmalı ve çok uzun olmamak kaydıyla en az 250 kelime olacak şekilde hazırlanmalıdır. Açıklamalarda yer verilecek olan anahtar kelimelerde ilk 25 kelime arasında kullanılmalıdır. Açıklama bölümü sayesinde hem arama motorları hem de YouTube algoritmaları, videoların hemen bulunmasını ve izlenmesini sağlayacaktır. Yapılan açıklamalar, videoların 30 saniyeden daha uzun süreli izlenmesini sağlar.

YouTube Video Paylaşımlarında Etiket Kullanmak

YouTube videoları paylaşılırken etiket kullanmak, kullanıcıların video içeriği hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Belirli konularda bilgi edinmek için video içeriklerini arayan kullanıcılar, içeriğe eklenen etiketler sayesinde, aradığı konuya göre seçim yapar.

YouTube algoritması, arka planda çalışır ve kullanılan etiketleri algılayarak, yapılan sorgulamalarda gösterilmesini sağlar. Videonun daha fazla görülmesini sağlayan etiket kullanımları, görüntülenme ve izlenme sayılarının da artmasına yardımcı olur.

YouTube’da İzleme Yapanlar Görülebilir mi?

youtube analytics
YouTube Analytics

YouTube kanalınızdaki videoları görüntüleyen ve izleyen kullanıcıların kimler olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Bunun için YouTube Analytics kitle sekmesini kullanmanız gerekiyor. Bu bölümde, tüm izleme yapanları, abone sayınızı, hangi videoyu hangi kullanıcıların izlediklerini görebilir, abone sayınızı YouTube abone satın al butonunundan artırabilirsiniz.

Kendi Videomuzu İzlemek Görüntüleme Sayısını Arttırır mı?

YouTube video izlenme sayılarını hesaplarken, erişim yapılan IP numaralarına bakıyor. Aynı IP adresi üzerinden yapılan erişimlerle sürekli kendi videonuzu izliyorsanız, YouTube algoritması bunun sadece 3 – 5 izlenmesini hesaplayacaktır. Kendi videonuzu izleyerek, izlenme sayısını 3 ya da 5 olarak artırabilirsiniz. Farklı kullanıcıların yaptıkları görüntülemelerde bu şekilde hesaplanıyor.

Bir Kullanıcı Videoyu Kaç Kez İzleyebilir?

YouTube kanalında oluşturulan içerikleri, kullanıcılar istedikleri kadar izleyebilirler. Yapılan izlemelerin, videoya katkısı, 3 – 5 izlenme olarak eklenebiliyor. Kullanıcı görüntülemelerinde, izlenme sayısı hesaplamalarını yapan yazılımlar, öncelikle erişim yapılan IP adreslerini baz alıyor. Her IP adresi üzerinden yapılan görüntülemelerden belirtilen kadarı videoya izlenme olarak ekleniyor.

Sayfa Yenileme İzlenme Sayısını Arttırır mı?

Birçok kullanıcı, sayfa yenileme yaparak, izlenme sayısını artırabileceğini düşünüyor. Ancak YouTube, kullanmış olduğu yazılımlarla, sayfa yenileme yaparak gerçekleştirilen video izlenmeleri izlenme sayısı olarak hesaplamıyor. Sayfa yenileme yaparak, videonun tekrar izlenmesinde elde edilecek izlenme sayısı en fazla 5 olarak belirlenmiştir.

İzlenme Satın Almak Güvenilir mi?

YouTube kullanıcıları, yeni hesap oluşturduklarında, istedikleri takipçi ve izlenme sayısına kısa sürede ulaşamıyor. Bunun için izlenme sayısı satın alma yöntemini kullanıyor. İzlenme satın alma işlemi, güvenilir sitelerden yapıldığında, güvenli olabiliyor. Gerçek kullanıcılı ve garantili izlenme hizmetleri güvenilirdir.

YouTube İzlenme Süresi

YouTube kanallarında izlenme süresi için belirlenen kriterleri karşılayanlar, hem videolarının üst sıralara taşınmasını hem de belirlenen süreye ulaştıklarında para kazanmaya başlayabiliyor. Bir izlenme sayısı için görüntülenme süresinin en az 30 saniye, para kazanabilmek için 4000 saat görüntülenme gerekiyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir