EkonomiFinans

Ziraat Bankası Öğrenci Kartı Nasıl Çıkartılır?

Ziraat Bankası öğrenci kartı nasıl çıkartılır

“Ziraat Bankası Öğrenci Kartı nasıl çıkartılır?” sorusu gündemdeki yerini korumaktadır. Ziraat Bankası, yalnızca öğrencilerin kullanabileceği Ziraat Bankası Bank Kart Genç ile öğrencilere özel bir hizmet sunmaktadır. Ziraat Öğrenci Kartında, yıllık aidat ücreti ve kart çıkartma ücreti yoktur. Bu özellikleri ile öğrenciler için masrafsız bir seçenektir. KYK öğrenim bursu veya kredisi almakta olan lisans veya lisansüstü öğrenimlerini sürdüren üniversite öğrencileri bu kart için başvuru yapabilmektedir. Birçok ek özelliği de beraberinde sunan Ziraat Bankası’ndan nasıl kart çıkartılacağı da öğrenciler için merak konusu olmaktadır. Siz de öğrencilik hayatınızda ihtiyacınız olan banka kartını nasıl çıkaracağınızı merak ediyorsanız; bu yazımızda, “Ziraat Bankası Öğrenci Kartı nasıl çıkartılır?” sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz.

Eğitim öğretim döneminin başlamasıyla beraber öğrenciler, harcamalarını yapabilecekleri banka veya kredi kartları arayışına girerler. Tercih edecekleri öğrenci kartının öğrencilere yönelik avantajlar sunması ve masrafsız olmasını beklemektedirler. Bunun için kart aidatının olmadığı, masrafsız ve kart çıkartma ücretinin olmadığı alternatiflere yönelirler. Öğrencilerin ihtiyaçları da göz önüne alındığında Ziraat Bankası’nın öğrenci kartı konusunda en uygun seçenek olduğu söylenebilir. Özellikle Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenim kredisi ve bursu alan öğrencilere yönelik olması ve banka ile kredi kartının tek bir kartta birleştirilmesi öğrencilere kolaylık sağlamaktadır.

Kimler Ziraat Bankası Öğrenci Kartını Çıkartabilir?

Kimler Ziraat Bankası Öğrenci Kartını Çıkartabilir?
Ziraat Bankası öğrenci kartına sahip olabilmek için bazı şartları karşılamanız gerekir.

Öğrencilere özel olarak hizmetler sunan Ziraat Bankası Öğrenci Kartı ile tek bir kartta hem banka hem de kredi kartı özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu size tek şifre ile istediğiniz işlemi yapabilme imkânı sunmaktadır. Öğrenci dostu özellikleri ile Bankkart Genç’in hizmetlerine erişebilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir. Bankkart Genç’e başvurabilmek için;

  • 18-26 yaş aralığında ve lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olmalısın.
  • Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs veya öğrenim kredisi alıyor olmalısın.

Bu şartları yerine getiren öğrenciler, Ziraat Bankası Öğrenci Kartı olan Bankkart Genç’e başvurabilmektedir. Böylece hem KYK işlemlerini gerçekleştirebilir hem de bu kartın en önemli avantajlarından olan Harçlık Avans ile tanışabilirsiniz. Harçlık Avans, burs veya öğrenim kredisi alan öğrencilerin hesaplarına tanımlanan ve hesaplarında para olmasa bile yalnızca alışverişlerde kullanılabilen, faizsiz/masrafsız bir alışveriş limitidir. Bu avansı burs ve kredi almaya devam edildiği sürece kullanmak mümkündür.

Bankkart Genç’e Nasıl Başvurulur?

Bankkart Genç’e Nasıl Başvurulur?
Bankkart Genç’e başvurmanın birçok yolu bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kartı olan Bankkart Genç’e başvurmak için gereken şartları karşılıyorsanız başvuru işlemleri için yapmanız gerekenler;

Şubelerden başvuru yapabilirsiniz.

Kart başvurusu için en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Şubeye gitmenizin ardından ek belge talep edilmeden işlemleriniz gerçekleşmekte ve anında kartı teslim almanız sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi aracılığıyla başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası internet bankacılığı ile banka müşterisi olsanız da olmasanız da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bankanın müşterisiyseniz internet bankacılığından hesabınıza giriş yaparak işleminizi tamamlayabilir veya anında başvuru talepleri için başvuru sayfasından işleminiz için talebinizi iletebilirsiniz.

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı ile başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığını arayarak size verilen talimatları takip etmenizin ardından kart başvurunuzu iletebilirsiniz.

SMS ile başvurabilirsiniz.

Telefon üzerinden başvurunuzu yapmak istiyorsanız; GENC BANKKART yazarak 4747’ye SMS gönderebilir ve işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bankkart Genç Özellikleri

Bankkart Genç Özellikleri
Bankkart Genç öğrencilere birçok avantaj sağlar.

Ziraat Bankası’nın öğrencilere özel olan kartı Bankkart Genç’e sahip olmadan önce özelliklerine de göz atmak gerekir. Böylece yalnızca öğrencilere özel olan avantajlarına ve özelliklerine dair fikir sahibi olabilirsiniz. İşte Bankkart Genç’in özellikleri;

  • Hem banka hem de kredi kartı olarak kullanılabilmektedir.
  • KYK burs ve kredisi alan öğrencilere özel Harçlık Avans özelliğine erişebilir ve faizsiz olan bu avantaj ile hesabınızda para olmasa da alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
  • İnternet alışverişlerinde banka veya kredi kartı fark etmeksizin 3D Secure (3 boyutlu güvenlik sistemi) kullanabilirsiniz.
  • İnternet şubesi ve ATM’lerden para çekip yatırabilir, EFT/Havale, yurt ücretleri veya fatura ödeme gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Telefon hattınıza mevduat hesabınız ile GSM TL yükleyebilirsiniz.
  • Kredi kartı özelliğini aktif ederek üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapma imkânına erişebilirsiniz. Ayrıca puan biriktirip kampanyalara katılarak birçok üründe indirim kazanabilirsiniz. Bu puanları da üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.
  • Kredi kartı özelliği sayesinde 7/24 nakit avans çekebilirsiniz.

Eğer siz de öğrencilik hayatınıza yeni başlıyor ve bir banka kartına ihtiyaç duyuyorsanız, Ziraat Bankası öğrenci kartı olan Bankkart Genç’i tercih edebilirsiniz. Şartları yerine getirdiğiniz takdirde Bankkart Genç ile masrafsız ve öğrenci dostu özelliklere erişebilir ve dilediğiniz işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer üniversiteye yeni başladıysanız Bankkart Genç başvurunuzu gerçekleştirdiyseniz sırada diğer konular var. Farklı konularda da yardıma ihtiyacınız varsa Üniversiteye Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir