Kategoriler
Teknoloji

En Dayanıklı E-Kitap Okuyucu: Kobo Aura H2O İncelemesi

E Okuyucular, Türkiye de artık oldukça yükselişte. Kitap okumayı seven bütün insanlar hesaplı olması, ergonomikliği ve şarj süresinin oldukça uzun olması nedeni ile normal kitaplar yerine e kitapları tercih ediyorlar. Ayrıca e kitaplar normal kitaplara göre daha tasarruflu.

Kobo Aura H2O İncelemesi

Kobo Aura H2O, Türkiye de D&R üzerinden satışa çıkarılmış bir E okuyucu. Türkiye de satılan diğer ürünlerin aksine oldukça güvenilir bir firma olduğunu belirtmeliyim. Kobo Aura H2O diğer e okuyucuların aksine su geçirmez özelliği ve wi-fi özellikleri ile dikkat çekiyor. Ben de yaklaşık altı aydır kullanmaktayım. Sizlere iyi ve kötü yönleri hakkında derlemelerimi sunacağım.

Kobo Aura H2O Güçlü Özellikleri

İlk kez E-Okuyucu kullanıcısı değilim. Daha önce de Kindle Paperwhite 3 kullanma şansı yakalamıştım. Fakat şarj süresi, hard diskinin yetersizliği ve gün ışığında kullanıldığında ise yazıları okumak oldukça güçleşiyordu. Koboya geçtiğimde ise, tüm bu kötü şeylerden kurtulmuş oldum.

Kobo özel bir ışık dedektörü barındırıyor içinde. Bu ışık dedektörü sayesinde, gün ışığının fazla olmasında ya da hiç ışık olmaması durumunda kobo ekranını otomatik olarak ayarlıyor ve buna göre okuyucunun gözlerini yormayacak özel bir ışık veriyor. Ayrıca E Mürekkep teknolojisi sayesinde, gözler için normal kitaplar kadar zararsız. Bilgisayara bakmak ile bir tutmayın e okuyucuya bakmayı.

Yağmurda kitap okumak hepimiz için büyük bir eksiklik. Kampa gittiğimizde özellikle bu konuda şikayetçi oluyorum. Fakat Kobo su geçirmezlik sertifikası ile satılıyor. Kendim de denedim, su kesinlikle geçirmiyor.

Normal E okuyucuların boyları oldukça ufakken, Kobo’nun sahip olduğu büyük ekran sizi daha çok hapsetmeyi başarıyor. Bu büyük ekran sayesinde yazıyı küçültmeniz durumunda iki sayfayı tek sayfada okumanız bile mümkün. Yazı puntolarını ve yazı imajlarını değiştirmeniz de mümkün. Wi-Fi den kitap indirebilirsiniz.

Ayrıca okuduğunuz yüzeye arkadan verilen ışığın rengi okuduğunuz zamana göre değişmektedir. Uyuma vakti ayarladığınızda, belirlediğiniz bu vakte yaklaştığınızda Kobo’nun verdiği ışık rengi değişmekte. Mum ışığı rengini yavaşça vererek, sizin uykunuz ile aranıza girmeden kitabınızı okumanıza olanak sağlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir