FinansGündem

AC Milan Coin Nedir?

ac milan coin

AC Milan son zamanlarda adından sıkça söz ettiren coinlerden biri olarak dikkatleri çekiyor. Yatırımcılar arasında sıkça araştırılan “AC Milan Coin nedir?” sorusunu bu yazımızda cevaplandıracağız.

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

Kripto para piyasasında kullanıcılar, son dönemlerin en hızlı çıkışını yakalayan AC Milan Fan Token hakkında araştırmalara başladı. Yatırımcılar Bitcoin dünyasının her geçen gün değişen dinamiklerine hazırlıklı olmak için sürekli gelişmeleri odağına alarak işlem yapmaya çalışıyor. Değerleri sürekli değişen kripto para piyasasında bir yandan da her geçen gün yeni para birimleri ve coinler tanıtılıyor.

AC Milan Coin Ne Zaman Çıktı?

ac milan coin
AC Milan Coin hakkında merak edilenler

İtalyan AC Milan Futbol Kulübü’nün Socios ile beraber ortaya çıkardığı AC Milan Fan Token (ACM), Chiliz (CHZ) tabanlı olarak işlem yapan bir kripto para birimidir. AC Milan Fan Token, 2021 yılının başında piyasaya sürülmüştür. ACM, piyasaya bir Utility Token olarak çıkmıştır. Utility Token, kelime anlamıyla fayda tokeni, herhangi bir ürün ya da hizmete özel erişim olanağı sunan kripto para birimine verilen addır. AC Milan Fan Token ile ilgili Socios.com adresinde anketler bulunmaktadır. Socios.com adresinde AC Milan Futbol Kulübünün düzenlemiş olduğu anketlere katılım sağlayarak Kulüple ilgili bu anketler üzerinde oy kullanılabiliyor.

AC Milan Fan Token’in Amacı Nedir?

Utility Tokenlerin kullanım sebebi kullanıcılarla sunucular arasında bir etkileşim ve yardımlaşma alanı oluşturmaktır. Çeşitli faydalar sunularak bu sistem üzerinde sunucular desteklenebilmekte ve karşılıklı kazanç sağlanabilmektedir. AC Milan Futbol Kulübü, ACM Fan Token’i kullanmasındaki en büyük sebep, kulübün taraftarları ile arasındaki bağı güçlendirme çabasıdır. Ayrıca sistem üzerinde sunulan anket gibi imkanlarla taraftarlar sürekli online olarak kulüple etkileşim içinde olacaktır. Bu etkileşim sayesinde taraftarlar alınacak her türlü kararda kulüple beraber koordinasyona dâhil olacak ve söz hakkı kullanacak. Bunun yanı sıra taraftarlar, AC Milan Futbol Kulübü sahiplerine özel olarak sunulan ayrıcalıklardan yararlanma imkânına da sahip olacaklar.

AC Milan Fan Token Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

ac milan coin
AC Milan Coin nedir ve hangi avantajları sağlar?

AC Milan Fan Token edinen kişiler, çeşitli aktiviteler aracılığıyla hem kulüple etkileşim halinde olabilir hem de Socios.com’u aktif olarak kullanabilirler. Socios.com üzerinde çeşitli anket, oyun ve yarışmalar bulunuyor. Söz konusu oyun ve yarışmalar, ödüllü ve kazanç esaslı aktiviteler olarak ilgi çekiyor. AC Milan Fan Token bu avantajlarla güvenli bir ortamda eğlenme ve oyun oynama imkânı sağlıyor. Ayrıca Socios.com üzerinde kulübün taraftarlara özel olarak sunduğu anketler üzerinden kulüplerine geri bildirim yapmış olurlar.

AC Milan Fan Token’in Taraftarlara Özel Sunduğu Avantajlar:

AC Milan Fan Token sahibi olan kişiler birer taraftar olarak değerlendirilir. Dahası ACM Milan Fan Token sahipleri, Kulübün sahipleri gibi değerlendirilirler ve onlara özel hizmetler tanımlanır. Bir nevi sponsorluk gibi düşünülebilecek uygulamayla taraftarların edineceği avantajları şöyle sıralayabiliriz:

  • Kulüp kararlarına müdahalede bulunma hakkı
  • Kulübe özel konularda yapılan anketlerde ve bazı seçimlerde oy kullanma
  • Kulüp özelinde edinilecek deneyimler
  • San Siro Stadyum’unda turlara katılma şansı
  • San Siro Stadyum’unda VIP misafir olma imkânı
  • Özel maçlarda ve AC Milan’ın ev sahibi olduğu maçlarda bedava bilet imkânı
  • AC Milan ürünleri için taraftara özel uygulanacak indirimler
  • Takım oyuncuları ve hocaların imzaladığı ürünler

AC Milan Coin’in Geleceği Var mı?

ac milan coin
AC Milan Coin’in geleceği hakkında bilgiler

2021 yılının başından itibaren hızlı bir çıkış yakalayan AC Milan Fan Token, yakaladığı çıkışın ardından büyük merak konusu oldu. Özellikle yatırımcıların uzunca bir süre markaja aldığı AC Milan Fan Token, sosyal medyada da gündem olmayı başardı. Kısa sürede yükselişiyle ilgi odağı halini alan ACM Coin üst üste 72 saatlik bir yükseliş kaydetti ve yüzdelik dilimde büyük oranda bir kar payı yakaladı. Deneyimli yatırımcılar bu yükselişin Pump olup olmadığını gözlemlemek için Coin’i bir süre yoğun takibe aldı.

Pump, bir Coin’in gündemde yer alıp sürekli satın alındığı birkaç saatlik süreçte talep yoğunluğu nedeniyle yüksek fiyata ulaşması anlamına gelir. Bu şekilde yükselen bir Coin bir süre sonra genellikle Dump durumuna geçer. Yani konu gündemden düşüp ilgi azalınca fiyat aynı hızla (bazen daha hızlı) düşüşe uğrar. İşte bu noktada AC Milan Fan Token’in piyasa değerinde bir Dump görülmemesi yatırımcı açısından ilgi odağı oldu.

Şu anda bu süreci baz alarak AC Milan Fan Token’in geleceği olan bir Coin olduğunu söylemek mümkün. Ancak yine de 2021 sonuna kadar nelerin değişeceği bilinmez. Özellikle yatırımcılara ve Finans uzmanlarına danışarak hareket etmekte fayda vardır.

Eğer Coin piyasası ilginizi çekiyorsa ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Keep Coin Nedir? Nasıl Alınır? yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir