Sinema

Dabbe 7 Ne Zaman Çıkacak? 

Dabbe 7 Ne Zaman Çıkacak? 

Korku filmi sevenlerin en çok izlediği yapımlardan biri olan Dabbe serisi, yeni bir filmle ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Yıllardır büyük bir ilgiyle takip edilen yapım hakkındaki bu sevindirici haber, akıllara “Dabbe 7 ne zaman çıkacak?” sorusunu getirdi. Hasan Karacadağ’ın yönettiği yapımın çok yakında izleyicisiyle buluşacağı, sosyal medya üzerinden bildirildi. 

Buluntu film türü kapsamında yer alan bu seri, kendisine has tarzıyla pek çok sinemaseverin gözdesi arasında yer alıyor. Türk korku filmi denildiğinde şüphesiz ki akla ilk gelen isim olmasının yanında, anlattığı hikayelerdeki gerçeklik ve kurduğu atmosfer ile seyirciyi filmin içerisinde yaşatmayı başarıyor. 

Serinin yedinci filmi olan Dabbe 7 El- Nazar’ın neden henüz vizyona girmediği hakkında çeşitli söylentiler mevcut. Çekimlerin büyük çoğunluğunun Japonya’da gerçekleştiği yapımın ayrıntıları hakkında fazla bir bilgi bulunmuyor. TAFF ve J Plan’ın yapımcılığını üstlendiği filmi, her seride olduğu gibi yine Hasan Karacadağ yönetiyor. 

Dabbe Serisi Ne Anlatıyor?

Dabbe 7 Ne Zaman Çıkacak? 
Dabbe 7, her seride farklı bir paranormal olaya eğiliyor.

Seride her alan her bir film, farklı insanların hayatlarında meydana gelen paranormal olaylara ışık tutuyor. Genellikle yapılan bir büyü temelinde gelişen filmin senaryosu, olayın arka yüzünü aktararak devam eder. Böylelikle seyirci, olaylar arasında bir bütünlük kurabiliyor. 

Dabbe 7 ne zaman çıkacak henüz belli değil. Bununla birlikte filmin konusunun ne olacağına dair kesin bir bilgi paylaşılmadı. Serinin bir önceki filmi olan El Cin’de, Şile’de yaşayan genç bir kızın aniden kaçırılması ve devamında ortaya çıkan paranormal olaylar anlatılmıştı.

En yeni korku filmleri yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dabbe Serisi Kaç Filmden Oluşuyor?

Hasan Karacadağ’ın yönettiği ve en önemli buluntu film yapımlarından olan Dabbe serisinin şu ana kadar yayımlanan altı filmi mevcut. Serinin yedinci filmi için çalışmalar devam ediyor.

Dabbe Filmleri Birbiriyle Bağlantılı mı?

Serinin filmi istenilen sırada izlenebilir, olaylar ve karakterler serinin diğer filmleriyle bağlantılı değil. İlk film 2006 yılında seyirciyle buluşmuştu, o dönem işlenen konu ve karakterler ilerleyen bölümlerde çok daha derinlemesine ve etkileyici biçimde sunuluyor.

Dabbe Serisinde Anlatılan Olaylar Gerçek mi?

Serinin yönetmeni Hasan Karacadağ tarafından verilen bilgilere ve yapılan araştırmalara göre yapımda anlatılan hikayeler gerçek olaylara dayanıyor. Olayda geçen kişilerin gerçek isimleri ve kişisel bilgileri kullanılmaz. Genellikle her bir filmin sonunda yaşanan olayın detayları kısaca veriliyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir