FinansEkonomi

Beta Coin Nedir? Beta Coin Hangi Borsadadır?

beta coin nedir

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birçok insan faaliyeti dijitale entegre olmuş durumdadır. Para ve borsa işlemleri de bundan nasibini almış durumdadır. Kripto paralar fiziki karşılığı olmayan dijital para piyasalarıdır. En popüler kripto para türü olan Bitcoin’in yanı sıra birçok farklı para birimi de dijital alanda var olmaya başlamıştır. Son zamanlarda gördüğü talep bağlamında bir diğer önemli para birimi ise Beta Coin’dir. Bu nedenle Beta Coin nedir sorusunun cevabı da sıklıkla merak edilmektedir. Kripto paralarla ilgilenen kişiler bu konu hakkında araştırmalar yaparak bilgi edinmeyi hedefleyebilir. Peki Beta Coin nedir ve Beta Coin hangi borsada bulunur? Detaylar yazımızda….

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

Beta Coin Nedir

beta coin nedir
Beta Coin uluslararası ve merkezi olmayan bir kripto para birimidir.

Beta Coin nedir sorusunun cevabını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Beta Coin açık, merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Kripto para piyasasıyla ilgilenen herkes Beta Coin ağına katılabilir ve para birimi geliştirmede yer alabilir. İnternet üzerinden işlem yapılması sebebiyle Beta Coin de diğer kripto paralar gibi doğası gereği uluslararasıdır. Beta Coin, dünya çapında güvenli ve güvenilir işlemlere izin verir ve anında ücretsiz para işlemleri yapma rahatlığı sunar. Beta Coin ağını Beta Coin para biriminden ayırt etmek için para birimine BET adı verilmiştir. Örneğin, mevcut Beta Coin emisyon oranı her 120 saniyede 65.000 BET’tir.

Beta Coin Alma

Beta Coin alma
Beta Coin çeşitli web siteleri üzerinden satın alınabilmektedir.

Beta Coin açık bir kripto para birimidir. Bu nedenle, isteyen herkes bu para biriminin bir kullanıcısı olabilir ve ağın işletiminde gönüllü olarak yer alabilir.

Beta Coin nedir sorusunun cevabını merak edeler bu coinin nasıl satın alınacağını da merak ediyor. Bu konuda yapmanız gereken tek şey, sizin için bir cüzdan oluşturabilecek bir web sitesini ziyaret etmek ve o siteye kaydolmaktır. Örneğin, Binance bu konu için sık sık kullanılan bir web sitesidir. Bu web sitesinin yardımıyla diğer kullanıcılara coin gönderebilir ve onlardan ödeme alabilirsiniz. Beta Coin algoritmaları, diğer kullanıcıların cüzdan bakiyenizi, kime para gönderdiğinizi ve parayı nereden aldığınızı bilmelerine izin vermez.

Bilgisayarınızın bilgi işlem gücünü tahsis ederek ağın işleyişinde yer alabilirsiniz. Bu mekanizma nedeniyle, işlem işleme merkezi değildir. Bu durum da bir kişinin yalnızca kullanıcı değil aynı zamanda katılımcı olmasına da izin verir. Beta Coin almanın iki yolu vardır:

 • Ağ bakımına katılabilir ve bunun için bir ödül alabilirsiniz.
 • Doğrudan borsalarda BET satın alabilirsiniz.

Beta Coin İşlemleri

Kişiler arasındaki itibari para işlemleri bir aracı, bir banka veya finans kurumu aracılığıyla gerçekleştirilir. Beta Coin kullanıcıları arasındaki işlemler internet üzerinden gerçekleştirilir. İşlem gizliliği, parayı kimin gönderdiğini, alıcının kim olduğunu ve ne kadar para transfer edildiğini kimsenin belirleyemediği güvenli algoritmalarla korunmaktadır.

Beta Coin işlemlerinin işlenmesi, tüm kullanıcı ağı tarafından yapılmaktadır. Ancak hiçbir katılımcının işlem detaylarına erişimi yoktur. Tüm transferler tamamen anonimdir. İşlemlerin işlenmesi önemli miktarda hesaplama kaynağı gerektirir. Ağa katılan kullanıcılar, işlem işlemek için bilgisayarları üzerinden zaman ayırırlar. Ödül olarak ise BET alırlar. Böyle bir işleme de “madencilik” denir.

Beta Coin Emisyonu

emisyon
Beta Coin emisyon sürecine kimse katılamamaktadır.

İtibari para birimlerinin emisyonu, bir ihraççının kendi yeteneklerini kullandığı kapalı bir süreçtir. Emisyon sürecine kimse katılamaz. Beta Coin emisyonu, tüm ağ üyelerinin bilgi işlem güçlerini kullanan açık bir süreçtir. Herhangi bir kullanıcı Beta Coin ağına ve emisyon sürecine katılabilir ve böylece madenci olabilir.

Ağda madencilik, işlemleri işlemek için bilgi işlem güçlerini kullanan kullanıcılar için ödül olarak hizmet eden yeni para yaratılmasıyla sonuçlanır. Tüm işlemler 120 saniyede bir gerçekleştirilir. Madenciler, işlemlerin doğru bir şekilde işlenmesini sağlarlar ve tüm kişisel verilerin korunmasını mümkün kılarlar. Ancak, Beta Coin gönderenin ve alıcının kimliğini koruduğu ve aktarılan tutarı gizlediği için madenciler kullanıcıların finansal verilerine erişemezler. Ödül olarak, madenciler her 120 saniyede yaklaşık 65.000 BET alırlar. Bu yaklaşım hem yeni para emisyonuna hem de sıfır ücretli işlemlere izin verir.

Deflasyon

Emisyon 55 milyon coinle sınırlı olduğundan Beta Coinler zamanla giderek daha pahalı hale gelmektedir. Her 120 saniyede verilen Beta Coin sayısı git gide azalmaktadır. Sonuç olarak BET değer kazanır ve döviz kuru artar. Blok başına ödülü keskin bir şekilde düşen para birimleri, ağ gücünde yoğun düşüşlere maruz kalırken, Beta Coin emisyonu yavaş yavaş azalmaktadır, bu da para birimini ekonomik travmalardan koruyan bir durumdur.

Beta Coin Borsası

beta coin borsası
Beta Coin, dijitale entegre bir kripto para birimidir.

Beta Coin nedir sorusunun cevabını ve diğer bilgileri öğrendiyseniz sırada borsası hakkındaki bilgileri öğrenmeniz var. İtibari para birimleri belirli bölgelerde yer alırlar. Beta Coin ise dijitale entegredir ve bu nedenle doğası gereği uluslararasıdır. Beta Coin, karşılıklı anlaşmalar için Beta Coin’i kullanan kullanıcıları kapsayarak kendi ağını oluşturmuştur. Beta Coin ağı açıktır ve katılmak isteyen herkes Beta Coin para biriminin kullanıcısı olabilir.

Güvenlik ve Güvenilirlik

guvenlik ve guvenilirlik
Beta Coin’in güvenilirliği işlem gücü ile ilişkilidir.

Beta Coin’in güvenilirliği, işlemlerin işlenmesinde yer alan tüm bilgisayarların toplam hesaplama gücü ile tanımlanır. İşlem gücü ne kadar büyük olursa, ağ o kadar güvenilir olur. Böylece cüzdanınızda depolanan tüm para işlem sırasında korunur ve güvenlik ağ güvenilirliğine bağlı değildir.

Borsalar aracılığıyla Beta Coinleri kolayca ABD dolarına dönüştürebilir veya bunun tersini yapabilirsiniz.

Beta Coin Piyasası

Beta Coin piyasasında toplam 55 milyon coin bulunmaktadır.

Blok süresi Beta Coin ağında 120 saniyedir. Bir işlemin gerçekliğini kontrol etmek ve işleme koymak 120 saniye sürer. Bu süre kriptografik algoritmalar uygulamak ve ödemeleri güvenli hale getirmek için kullanılır. Toplam coin sayısı 55 milyondur. Beta Coin emisyonu sınırlıdır. Her 120 saniyede, yaklaşık 65.000 BET’lik yeni bir parti madenciler arasında ödül olarak dağıtılır, bu da sıfır ücretli işlemleri mümkün kılar.

Eğer kripto para birimleri hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız Fenerbahçe Token Nasıl Alınır? yazımıza da mutlaka göz atmalısınız.

Shares:

1 Yorum

 • Dilara
  Dilara
  18 Aralık 2021 at 07:06

  Bu açıklayıcı yazı sayesinde Beta Coin hakkındaki soru işaretlerime yanıt buldum, teşekkürler.

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir