Oyun

Circuit Superstars İnceleme: Yeni Nesil Bir Yarış Oyunu

Circuit Superstars İnceleme: Yeni Nesil Bir Yarış Oyunu

Yarış oyunları, son yılların popülaritesini yeniden arttıran yıldızları olarak görülüyor. Gerek bilgisayar üzerinden gerekse konsollardan oynanabilen yarış oyunları, farklı özellikleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Circuit Superstars da yarış oyunlarının yeni yüzü olarak son günlerde gündeme gelmeye başladı.  Oyun 2021 yılının başlarında piyasaya sürüldü ve geçtiğimiz bu süre boyunca bir hayli beğenildi. Oyun Ekim ayına kadar erken erişimde oynanabiliyordu. Ekim ayının ikinci haftasından itibaren oyun, tam sürüm olarak sunulmaya başlandı. Özellikle tam sürümden sonra oyun oldukça güzel yorumlar almaya başladı. Bu yazımızda sizinle Circuit Superstars incelememizi paylaşacağız. Bu yeni nesil yarış oyununu bizce çok beğeneceksiniz.  Dilerseniz fazla uzatmadan oyunun içeriğini incelemeye başlayalım.

Circuit Superstars Nedir?

Circuit Superstars Nedir?
Circuit Superstars bu sene piyasaya sürülen oyunlardan bir tanesidir.

Circuit Superstars, 2021 yılının ilk aylarında erken erişim versiyonuyla piyasaya çıkarılan ve Ekim ayında tam surum olarak dağıtıma giren yeni nesil bir yarış oyunudur. Oyun Original Fire Games adlı oyun şirketi tarafından tasarlanmış ve Square Enix Collective şirketine satılmıştır. Eski yarış oyunlarının genel altyapılarından esinlenen Circuit Superstars, modern bir yapıyla ortaya çıkıyor.

Circuit Superstars Oyun Tasarımı

Oldukça akıllıca tasarlanan oyun renkleriyle ve atmosferiyle dikkat çekiyor. Oyunun menüsü oldukça basit ve karmaşadan uzak olarak tasarlanmış ki bu oldukça verimli bir uygulama. Bu sayede oyun daha az göz yoruyor ve güzel bir oyun zevki yaşatıyor. Oyunun menü seçimlerinde pist tasarımlarına kadar mükemmel dizayn edildiğini söylemek abartı olmayacaktır. Ayrıca araç seçenekleri ve farklı branş seçenekleri altında oluşturulan temalar da oldukça tutarlı ve dengeli yerleştirilmiş.

Circuit Superstars Oyun Branşları

Circuit Superstars Oyun Branşları
Circuit Superstars oyununda 12 farklı branş bulunuyor.

Circuit Superstars, birçok farklı temayla belirlenmiş yarış branşlarına sahip. Oyunun toplamda 12 ayrı branş seçeneği bulunuyor. Bu branşlar genellikle oyunlarda kullanılan araçların tipine ve pist yapılarına göre belirlenmiş. Ayrıca her branş altında farklı pist seçenekleri de mevcut. Tasarımı9 ve bölümleriyle büyük ilgi toplayan oyunun branşlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Piccino Camp

Küçük araçlardan oluşan bir yarış teması sunuyor. Whistle Valley, Sugar Hill (GP), Copperwood (Club) ve Magdalena (Club) adlı 4 pist seçeneği sunuyor.

Superlights Tropy

Klasik araçlardan oluşan bir filo sunuyor. Sugar Hill (GP), Maple Ridge, Magdalena (Club) ve Whistle Valley pistlerinde oynanabiliyor.

Euro Truck Meeting

Tır biçimindeki araçlarla oynanıyor. Copperwood (Club), Rennvoort, Maple Ridge ve Magdalena (Clup) pistlerini sunuyor.

60’s GP Revival

60’lar dönemine ait araçları sunuyor. Copperwood (GP), Sugar Hill (GP), Rennvoort ve Magdalena (CP) pistlerinde oynanıyor.

Muscle Car Legends

Muscle araçların kullanıldığı bir bölüm. Whistle Valley, Maple Ridge, Sugar Hill (GP) ve Magdalena (Club) pist seçeneklerini sunuyor.

Super Truck Cup

Pikap tarzı araçlar sunuyor. Tilksport (Rallycross), Buffalo Hill (Rallycross), Interstate ve Buffalo Hill (Club) pistlerinde oynanıyor.

50’s GT Memorial Tropy

50’ler dönemine ait araçlar sunuyor. Sugar Hill, Magdalena (Club), Siena, Whistle Valley pistlerinde oynanıyor.

80’s GP Legends

80’ler dönemine ait GP araç modellerini sunuyor. Maple Ridge, Magdalena (Club), Renvoort ve Tilksport (GP) pistlerinde oynanabiliyor.

GT Supercup

Bu grupta daha modern olarak bilinen modeller yer alıyor. Rennvoort, Tilksport (Club), Copperwood (GP) ve Sugar Hill (GP) pistleri tercih edilebiliyor.

Rallycross World Series

Pist üzerinde ve pist dışında verimli araçlar sunuyor. Tilksport (Rallycross), Buffalo Hill (Rallycross), Interstate ve Lost Lagoons pistlerinde oynanıyor.

Prototype World Series

Hız konusunda en gelişmiş araçlardan oluşuyor. Tilksport (GP), Rennvoort, Sugar Hill (GP) ve Faenza pistlerinde oynanabiliyor.

Formula GP World Series

Serinin en güze arabaları Formula yarışlarını sunuyor. Whistle Valley, Rennvoort, Copperwood (GP) ve Tilksport (GP) pistlerinde oynanabiliyor.

Liderler Arasında Yerini Almak Mümkün

Liderler Arasında Yerini Almak Mümkün
Oyunu oynarken skor tablosuna adınızı yazdırmayı başarabilirsiniz.

Circuit Superstars oyunu oldukça farklı bir hizmet daha sunuyor. Leaderboards (Lider Tablosu) üzerinde, yaptığınız skorla yer alabiliyorsunuz. Şu ana kadar bu oyunu birçok ünlü ismin de kullandığı biliniyor. Oynadığınız yarışlardaki performansınıza göre bütün oyun modlarının sunduğu olanaklar oldukça güzel ancak en keyifli noktalardan biri, Leaderboards tablosu üzerinde adınızı görebilmeniz. Şu ana kadar oyunu deneyimleyen isimlerden birkaçı, ilk 11 kişilik listede yerini almış durumda. 1. sırada Formula 1 şampiyonu Romain Grosjean yer alırken, 9. sırada ise iki kez W serisi şampiyonu olmuş yarışçı Jamie Chandwick bulunuyor.

Circuits Superstars’ın Çevrim İçi Seçeneği Var mı?

Circuits Superstars oyununun en güzel yönlerinden biri de çevrim içi seçeneğiyle sunulması. Oyun, online ortamda çoklu olarak oynanabilme olanağına sahip. Henüz 2021 yılının başlarında erken erişimle oyunculara sunulan ve tam sürümünü ekim ayında çıkaran oyun, gelişmeye devam edecek gibi. Circuits Superstars ayrıca sunduğu çapraz oyun desteğiyle de online ortamda bir hayli tercih konusu olacak. Çevrim içi oyunlar hem rekabet açısından hem de oyunun zevki açısından mükemmel bir kazanım sunuyor.

Circuit Superstars Oyununun Oynanışı Nasıl?

Circuit Superstars Oyununun Oynanışı Nasıl?
Circuit Superstars, oldukça keyifli bir oynanışa sahiptir.

Circuit Superstars oyunu, oyun zevki oldukça yüksek bir seçim olacak. Öncelikle araçları yukarıdan görmek ve piste hâkim olmak mümkün. Oyunun sunduğu arabalar oldukça etkileyici bir hız kapasitesi sunuyor. Bu nedenle oldukça hızlı ve rahat bir kullanım sağlamak mümkün. Özellikle aracın yol kenarlarına sürtmesi ve manevralarda yapılan bazı hatalar, hızı 2 saniye civarında ağırlaştırıyor. Ayrıca bu gibi hatalar lastiğin incelme oranını da etkiliyor.  Ayrıca yarışın pist seçenekleri ve temaları da oldukça keyifli bir kullanım sağlıyor. Bu atmosferle yarışlar daha eğlenceli bir hal alıyor. Online oyunlarda ve turnuvalarda da bulunmak mümkün.

Circuit Superstars Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Circuit Superstars sistem gereksinimlerine bakıldığında ortalama ve üstü bilgisayarlarda oynanabileceği görülüyor. Yine de oyunu kurmadan önce bilgisayar özelliklerini karşılaştırmakta fayda var. Oyun için gereken özellikleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Minimum:

İşletim SistemiWindows 8.1 veya Windows 10, 64 bit
İşlemciIntel Core i3 @2.3 GHz veya AMD Dual-Core Athlon 2.4 Ghz
Bellek4 GB RAM
Ekran KartıNVIDIA GeForce GT 730 or AMD Radeon HD 7850
DirectXSürüm 11
Depo Alanı4 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı9.0C

Circuit Superstars Fiyatı

Circuit Superstars Fiyatı
Circuit Superstars’ın uygun fiyatlı olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değildir.

Circuit Superstars, bağımsız bir geliştirici tarafından tasarlanmış olsa da oyunu sonradan satın alan Square Enix Collective şirketi satışa koyduğu için fiyatı biraz pahalı gelebilir. Ancak oyunla fiyat arasında bir değerlendirme yapılırsa oyunun ihtiyacı karşıladığı düşünülebilir. Bilgisayarda kurulum için oyun 100 TL’den satışa sunulmuş durumda. Bu fiyat oyunun gelişim süreçleriyle beraber artabilir a da azalabilir. Ancak oyunun konsol fiyatları biraz daha pahalı. Şu anlık konsol fiyatı 600 TL civarında.

Genel anlamda Circuit Superstars, oldukça keyifli ve beklentileri karşılayan bir oyun olarak görülüyor. İnceleme sonucu oldukça başarılı. Özellikle oyun içindeki tasarımlar ve temalar oyun keyfini arttırıyor. Oyunun en çok artı puan alan kısmı ise tasarımın göz yormayan sade bir yapıya sahip olması. Alternatif bir oyun arayışınız varsa değerlendirebilirsiniz.

Eğer oyun incelemeleri okumaktan keyif alıyorsanız New World Detaylı İnceleme: Adada Soluksuz Bir Mücadele adlı yazımıza da bir şans verebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir