Oyun

Conway: Disappearance at Dahlia View Sistem Gereksinimleri

Conway: Disappearance at Dahlia View Sistem Gereksinimleri

Conway, Disappearance at Dahlia View, son dönemde kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. 2 Kasım 2021 tarihinde çıkması planlanan Conway: Disappearance at Dahlia View sistem gereksinimleri açıklanınca, tüm oyuncuların gözleri tekrar oyuna döndü. İlgi çekici bir konuya sahip olan Conway, Charlotte May adında 8 yaşındaki bir çocuğun kaybolması ve emekli dedektif Robert Conway’in kızı bulmak için koyulduğu maceraları önümüze seriyor. Ether One ve The Occupation yaratıcıları tarafından geliştirilen Conway, derin hikayesi ile oynayanları germek ile kalmıyor aynı zamanda küçük detaylara da dikkat etmesini gerektiriyor. Oyuncuların bu oyundaki ana misyonu ise 8 yaşındaki kızı bulmak ve tüm bu karanlık sırları aydınlığa çıkartmak.

Conway: Disappearance at Dahlia View Oynamak için Ne Gerekli?

Conway: Disappearance at Dahlia View Oynamak için Ne Gerekli?
Belirli sistem gereksinimlerini karşıladığınızda oyunu kesintisiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

1950’lerin İngiltere’sinde oldukça gerilim dolu bir göreve hazır mısınız? Conway: Disappearance at Dahlia View, oyunculara gözlemsel bir gerilim oyunu sunuyor. Dönemin İngiltere’sine dair tüm detayları oldukça iyi bir şekilde gözler önüne süren oyunda, Charlotte May adındaki kızı bulmak için karakterimiz emekli dedektif Robert Conway yola koyuluyor. Oturduğu dairenin penceresinden etrafı izleyen ve detayları analiz eden Conway, daha sonra Charlotte May’i aramak için kendisi yola koyuluyor. Oldukça derin bir hikâyeye sahip Conway: Disappearance at Dahlia View sistem gereksinimleri ise şöyle:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi:Windows 10 x64
İşlemci:Intel Core i5 -4670K ya da AMD Ryzen 5 2500U
Bellek8 GB RAM
Ekran KartıGeForce GTX 660 ya da Radeon RX 560X
Depolama:10 GB Kullanılabilir Alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi:Windows 10 x64
İşlemci:Intel Core i5-5675C ya da AMD Ryzen 5 1600
Bellek16 GB RAM
Ekran KartıGeForce RTX 1060 ya da Radeon RX 570
Depolama:10 GB Kullanılabilir Alan

Önerilen sistem gereksinimlerine baktığımızda, Conway: Disappearance at Dahlia View oyununun ortalamanın üzerinde bir sistem gerektirdiğini söylememiz gerekiyor. Özellikle de ülkemizdeki kur seviyesinin sürekli olarak yükselmesini göze alırsak, oyunu rahat bir şekilde oynamak için oyuncuların cebinden hatırı sayılır bir meblağ çıkacağını ön görmek zor olmayacaktır.

Gerçeği Ortaya Çıkarın

Gerçeği Ortaya Çıkarın
Oyunu oynarken ipuçlarını takip ederek gerçeğin peşine düşebilirsiniz.

Son dönemlerde, point and click gizem oyunları önemli bir popülarite kazandı. Bunun en büyük nedenleri arasında Darkestville Castle gibi daha modern oyunların büyük talep görmesi. İngiliz merkezli indie oyun ekibi White Paper Games tarafından bu oyun türüne yeni bir dokunuş geliyor: Conway: Disappearance at Dahlia View.

Tanıtım fragmanı ile aynı anda yapılan basın açıklamasında White Paper Games oyun planını açık bir şekilde özetlemişti. Bu özet ile birlikte gözlemsel gerilim türünün ne olduğunu da çok daha iyi bir şekilde anlatmışlardı.

Conway: Disappearance at Dahlia View Özellikleri

Conway: Disappearance at Dahlia View Özellikleri
Oyunun en önemli özelliklerinden biri bol miktarda bulmaca içermesidir.

Oyunun bu kadar çok merak edilmesindeki en önemli etkenler arasında hikayesinin oldukça derin olması ve gözlemsel gerilim türünde olması. Ortalama üstü grafikleri ile de kullanıcıları memnun eden Conway, oyunculara sunduğu diğer özellikleri ile de ilgi çekiyor. İşte oyun hakkındaki kısa bilgiler.

  • Conway: Disappearance at Dahlia View, The Occupation ve Ether One oyunlarının yaratıcısı olan White Paper Games tarafından piyasaya sürülüyor. Duygu ve gerilim yüklü bir dedektiflik macerası olan oyun detayları ile de dikkat çekiyor.
  • Ana karakterimiz olan emekli dedektif Robert Conway olarak oynadığımız oyunda 8 yaşındaki kayıp bir kızı bulmak için çabalıyoruz.
  • Dahlia View’de yaşayan diğer kişilerin davranışlarını analiz ederek ipuçlarını bulmaya çalışmaktayız. Diğer karakterlerin şüpheli davranışları, sizi sonuca götürme konusunda oldukça yardımcı olabilir.
  • Kayıp kızı bulmak için Dahlia View’ı keşfedip bulmacaları çözmeniz gerekiyor. Olay hakkında yeni deliller elde etmek için diğer insanları sorgulayın ve onları analiz edin. Şüphelilerin bir listesini çıkarıp tüm ipuçlarını bir araya getirerek gerçeği açığa çıkarın.

Her geçen gün yeni oyun türleri ile birlikte gerçeklikten biraz da uzaklaşarak keyifli vakitler geçirebiliyoruz. Özellikle de gözlemsel gerilim oyunları bu konuda dikkatimizi gerektirmekte ve gerilme hissi ile de duygusal olarak da bizi etkilemekte. Conway: Disappearance at Dahlia View oyununda tüm bu faktörlerin nasıl bir arada olacağı ise en büyük merak konusu.

Eğer farklı oyunlar hakkında da bilgi edinmek istiyorsanız Circuit Superstars İnceleme: Yeni Nesil Bir Yarış Oyunu başlıklı yazımıza bir şans verebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir