EkonomiFinans

Ziraat Bankası Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?

Ziraat Bankası, 1800’lü yılların ortasında kurulmuş ve günümüzde de çalışmaya devam eden bir bankadır. Günümüzde şube ve atm sayısı oldukça fazla olan banka her geçen gün hizmetlerinde dijitalleşmeye ve gelişmeye devam etmektedir. Ziraat Bankası içeriğinde birçok kart ve hesap çeşidi bulundurmaktadır. Bunlardan biri kredi kartıdır. Bu bankadan hizmet almak isteyenler, kredi kartı başvurusunu nasıl yapabileceğini merak etmektedir. Peki Ziraat Bankası kredi kartı nasıl çıkartılır? Kart çeşitleri ve özellikleri nelerdir? Bu soruların yanıtı yazının devamında ayrıntılı şekilde bulunmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusunun Yapılabileceği Kanallar

 

Kredi Kartı Başvurusunun Yapılabileceği Kanallar
Birçok kanal üzerinden Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gelişen koşullarla birlikte bankalarda yapılmak istenen işlemlerin ya da başvuruların birçok seçeneği bulunmaktadır. Müşteriler bu başvuru yollarından istediklerini seçerek istedikleri işlemi yaptırabilmektedir. Kredi kartı başvurusu için de bu durum geçerlidir. Ziraat Bankası’nın kredi kartı hizmetine başvurmak için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler şunlardır;

 • İnternet Şubesi: Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden “Bankkart Başvurusu” sekmesine ulaşmak gerekmektedir. Sekmeye ulaşıldıktan sonra ekranda bazı bilgilerin istendiği bir formla karşılaşılmaktadır. Bu formda T.C. Kimlik No, cep telefonu ve güvenlik kodu sorulmaktadır. Bu bilgiler doldurulduktan sonra site belirtilen telefona doğrulama kodu göndermektedir. Sitede ilgili yere doğrulama kodunun girilmesinden sonra son bölüme geçilmektedir. Son bölümde “Gelir/Limit Bilgisi” bölümünden gelir durumu ve kart limiti belirtilmesi gerekmektedir. Bunların doldurulmasıyla birlikte başvuru işlemi tamamlanmaktadır.
 • Ziraat Mobil Ziraat Bankası Mobil Uygulaması: Uygulama üzerinden kart başvurusu yapılabilmektedir. “Başvurular” sekmesinden “Bankkart Kredi Kartı Başvurusu” sekmesine tıklanması gerekmektedir. Bu adımdan sonra internet sitesinden başvuru sırasında uygulanan adımların aynısının uygulanmasıyla başvuru işlemi gerçekleştirilmektedir.
 • Müşteri İletişim Merkezi: 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralarını arayarak kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Yetkili tarafından istenen bilgilerin söylenmesiyle birlikte başvuru işlemi gerçekleştirilmektedir.
 • ATM
 • SMS: Bu seçenek için yazılması gereken mesaj ise şu şekildedir; KREDIKARTI T.C Kimlik No, istenen kart limiti, aylık gelir. Bu bilgiler eksiksiz şekilde mesajda yazıldıktan sonra 4757’ye gönderilerek kart başvurusu yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartları Nelerdir?

Ziraat Bankası kullanıcılarına birçok kart seçeneği sunmaktadır. Sunulan bu kart seçenekleri, her gelir düzeyine uygun kart kullanımını sağlayabilmek amacıyla oluşturulmuştur.

Bankkart

Bankkart
Bankkart, Ziraat Bankası’nın en çok kullanılan kartlarından bir tanesidir.

Bu kart seçeneğinde banka kartı ve kredi kartı bir arada bulunmaktadır. Kartın ön yüzünde kredi kartı numarası, arka yüzünde banka kartı numarası bulunmaktadır. Kartın kullanımı sırasında ekranda hangi kartın kullanılacağının seçiminin yapılmasıyla kart kolayca kullanılabilmektedir.

Bankkart’ın kredi kartı kısmının birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler şunlardır;

 • Anlaşmalı üye iş yerlerinin sunduğu taksitli alışveriş seçeneklerinden faydalanılabilir,
 • Puan kazanılabilir,
 • Bankkart’ın sunduğu indirimlerden yararlanılabilir,
 • Günün her saati nakit avans çekilebilir.

Bankkart Gold

Bankkart Gold
Bankkart Gold da Bankkart ile benzer özellikler taşımaktadır.

Bankkart’ta yapısı açısından bulunan tüm özellikler Bankkart Gold kart seçeneğinde de bulunmaktadır.

Bankkart Gold’un sunduğu alışveriş özellikleri şunlardır:

 • Anlaşmalı üye iş yerlerinde yapılan alışverişleri taksitli yapabilir,
 • Puan kazanılıp, biriken puanlar alışverişte kullanılabilir,
 • Bankkart sistemine sunulan indirimlerden yararlanılabilir,
 • Temassız işlemde, Bankkart’ın kredi kartı özelliği açık olduğunda kredi kartı için, kapalı ise banka kartı için belli özellikler sunulmaktadır. Bu özellik sayesinde, yapılan işlemlerde bir sınır bulunmaktadır. Bu sınır; kartın iki kısmında da temassız işlemlerin 350 TL’ye kadar şifresiz, 350 TL ve üstünde şifreli şekilde gerçekleşebilmesidir.

Bankkart Platinum

Bankkart Platinum
Bankkart Platinum, en yüksek limitli kredi kartlarından bir tanesidir.

Diğer kartlarda olduğu gibi Bankkart Platinum’unda ön yüzünde kredi kartı bilgileri, arka yüzünde banka kartı bilgileri bulunmaktadır. İşlem sırasında hangi kartın kullanılacağının seçilmesi işlem yaptırmak için yeterlidir.

Bankkart Platinum’un sunduğu özellikler şunlardır:

 • Puan kazanılabilir ve bu puanlarla alışveriş yapılabilir,
 • Anlaşmalı üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapılabilir,
 • Kampanyalardan faydalanılabilir,
 • Günün her saati nakit avans çekme işlemi gerçekleştirilebilir,
 • Temassız işlemlerde Bankkart Gold’a sunulan özellik Bankkart Platinum için de geçerlidir. 350 TL’ye kadar şifresiz, 350 TL ve üstündeki işlemler şifreli şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bankkart Genç

Bankkart Genç
Bankkart Genç sahibi olabilmek için öğrenci olmanız gerekmektedir.

Bu kartı kullanabilmek için belli koşullara sahip olmak gerekmektedir. Bu özellikler:

 • Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs ya da kredi alıyorlar olmak,
 • 18-26 yaş aralığında Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora öğrencisi olmaktır.

Bu özelliklere sahip olunması durumunda bu kartı almak için başvuruda bulunulabilmektedir. Bu kartta da banka kartı ve kredi kartı bir arada bulunmaktadır. Bankkart Genç’in sahip olduğu özellikler şunlardır;

 • Hesapta para olmasa da Harçlık Avans bölümünden para çekme işlemi yapılabilir,
 • ATM’lerden ya da İnternet Şubesi’nden telefon hattına, mevduat hesabından GSM TL yüklemesi yapılabilir,
 • Kampanyalar, puan birikimi ve alışverişlerde puanları kullanmak gibi özelliklerden faydalanılabilmektedir.
 • Bankkart Genç’in kredi kartı bölümü, istendiğinde açılabilir veya kapatılabilmektedir. Bunun için şubeye gidilip başvuruda bulunulması gerekmektedir.
 • Bankkart Genç’e başvurmak için GENC BANKKART yazıp 4747’ye gönderilmesi gerekmektedir.
 • Hesap bakiyesi sorgulaması için BAKIYE yazılıp 4747’ye gönderilmesi gerekmektedir.

Her kart çeşidi için internet alışverişlerinde 3 boyutlu güvenlik sisteminden yararlanılarak (3D Secure) alışveriş yapılabilmektedir. Bu sistem sayesinde kartın başkası tarafından kullanılması durumunun önüne geçilmektedir.

Eğer siz de öğrenciyseniz ve bir kredi kartı edinmek istiyorsanız Ziraat Bankası Öğrenci Kartı Nasıl Çıkartılır? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir