FinansEkonomi

DAR Coin Nasıl Alınır? DAR Coin Geleceği ve Yorumları

DAR Coin nasıl alınır

DAR Coin nasıl alınır ve benzeri sorular sık sık sorulmaya başlandı. Çünkü günümüzde artık birçok insan kripto para dünyasına girmek için daha çok çaba göstermekte. Ancak yine bu talep karşısında kripto para dünyası da gittikçe daha karmaşık bir hale gelmektedir. Eğer siz de bu dünyaya çok yakın biri değilseniz şimdi soracağımız soru sizi oldukça şaşırtabilir. Kripto dünyasında oyun oynayarak da para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik bu oyunları coin elde etmek için yaptığınız tekniklerle benzer şekillerde yaparak oynayabiliyorsunuz. Bu konsepte aşina olan birçok yatırımcının duymuş olduğu DAR Coin’den bahsediyoruz. Daha önce duymamış olanlar ya da yeni duymuş olanlar için şu an, “DAR Coin nasıl alınır? DAR Coin geleceği ve yorumları nelerdir?” gibi sorular akıllarda canlanacaktır. Bu yazımızda işte bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

DAR Coin Nedir?

DAR Coin Nedir?
DAR Coin, bir oyun firmasının ortaya çıkardığı kripto para birimidir.

DAR, açılımı Mines of Dalarnia olan Binance Launchpool tarafından tasarlanmış ve hazırlanmış olan bir projedir. Binance Launchpool’un bu tarz birçok projesi bulunmakta ve DAR bunlar arasında 23. olarak karşımıza çıkar. Özünde Mines of Dalarnia, Binance Chain üzerinden oynanabilen bir aksiyon macera oyunu olarak tanımlanabilir. Bu noktada oyunun en büyük özelliği oyna ve kazan temasına sahip olmasıdır.

Kısaca oyunu oynamak isteyen yatırımcılar 29 Ekim 2021 günü saat 03.00’dan itibaren oyuna girerek 30 gün boyunca farming işlemi yapabilirler. Bu sayede farming yapan kullanıcılar DAR Token kazanırlar. Bunun için oyun, BUSD ve BNB’leri ayrı havuzlarda toplayarak stake edecektir. Daha sonra Binance, 4 Kasım 2021 günü saat 11.00 itibari ile DAR coinleri inovasyon kategorisinde listeleyerek alım satım işlemlerine açacak. Bu sayede kullanıcılar BTC/DAR, BUSD/DAR ve USDT/DAR işlem çiftleri ile alım satım yapabileceklerdir.

Mines of Dalarnia Nasıl Oynanır?

Mines of Dalarnia Nasıl Oynanır?
Mines of Dalarnia, tarayıcı üzerinden oynayabileceğiniz bir oyundur.

DAR Coin nasıl alınır sorusunu yanıtlayabilmek için Mines of Dalarnia oyununda bahsetmemiz gerekir. Öncelikli olarak oyunu kendi sitesinden oynayabileceğinizi söyleyelim. Oyundaki genel amacınız, oyun içi öğeleri toplamak ve Dalarnia evreninin sırlarını ortaya çıkarmak için becerilerinizi ve donanımlarınızı geliştirmek üzerine kuruludur. Oyun içinde toplayabileceğiniz öğeler mineraller, nadir kalıntılar ve eserler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu mineralleri ve kalıntıları keşfedebileceğiniz farklı araziler ve bu arazilerde bulabileceğiniz farklı madenler bulunmaktadır. Burada DAR dediğimiz şey oyunun kendi tokenine verilen isimdir ve aşağıdaki şekillerde kullanılabilir:

 • Oyun içi bir para birimi: Yatırımcılar oyunu oynarken elde ettikleri oyun içi öğeleri satmak için ya da diğer oyunculardan bunları satın almak için DAR’ı kullanabilirler.
 • Oyna ve kazan teşvikleri. Yatırımcılar oyun içerişinde verilen görevleri tamamlayarak ya da yarışmalara katılarak da oyun içi öğeler kazabilir ve bunlar satarak DAR token kazanabilirler. Bunlara ek olarak oyunda arazi sahibi olan oyuncular bu arazileri kiralayarak da DAR kazanabilirler.
 • Yönetime katılım: DAR token kazanmak oyunculara madenci politikaları, arazi ekonomisi ve oyun geliştirilmesinde diğer bileşenler üzerindeki karar verme aşamalarında söz hakkı tanımaktadır.
 • Stake ödülleri: Yatırımcılar daha fazla oyun içeriği ve özelliğine erişmek için DAR’ı stake edebilirler. Aynı zamanda token ödüllerine erken erişim sağlamak için de bu yöntem kullanılabilir.

Oyun Modları

oyun modları
Mines of Dalarnia oyununda iki farklı mod bulunuyor.

Oyun içerisinde aktif olarak rol alabileceğiniz iki çeşit oyun modu bulunmaktadır. Bu modlardan birisini seçerek ya da ikisini de deneyerek DAR kazanabilirsiniz.

 • Madencilik Oyunu: Bu oyun modunda bir karakteriniz vardır ve direkt olarak sizin tarafınızdan kontrol edilir. 2D bir platformda kontrol ettiğiniz bu karakter ile birlikte çeşitli arazilerde ilerleyerek blok kazma işlemi yaparsınız ve bu sayede oyun içi öğeler toplarsınız. Bu öğeler sayesinde karakterinizi geliştirebilir ya da oyunun diğer modunu oynamak için de kullanabilirsiniz.
 • Emlakçılık Oyunu: Oyunun bu modunda yukarıda da bahsettiğimiz gibi kiralama sistemi ile bir emlakçılık oyunu oynayabilirsiniz. Normal oyuncuların madencilik yapmak için arazilerde ilerlemesi gerektiğini söylemiştik. Arazilerde kazı işlemleri yapabilmek için o araziye sahip olmalısınız. Eğer sahip olduğunuz bir arazi yoksa sahip olanlardan kiralayarak kazı işlemi yapabilirsiniz. Tam tersi olarak da sahip olduğunuz arazileri kiralama yoluyla DAR token kazanabilirsiniz.

Tüm bunların yanında oyunun sağladığı bazı oyun içi özellikler de bulunmaktadır. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz.

 • Oyun seviyeleri: Oyun içerisinde kazı işlemi yapabileceğiniz birçok farklı seviyede arazi bulunmaktadır. Farklı arazi tiplerinde kazı işlemleri yapabilmek için de karakterinizi geliştirmeli yani oyun içi öğelerinizi akıllı bir şekilde dağıtmanız gerekmektedir.
 • Takas sistemi: Oyuncuların kazandığı bütün oyun içi öğeleri NFT olarak temsil edilmektedir. Oyuncular bu NFTlerini çeşitli NFT pazarlarında takas edebilir ya da satabilirler.
 • Oyun içi pazar yeri. Oyun içerisinde takas yapma ya da alım satım yapmak için kurulmuş bir pazar yeri bulunmaktadır.
 • Sosyalleşme: Dalarnia gezegenini keşif görevlerini tek başınıza yapmanız gerekmez. Oyuna arkadaşlarınızı davet edebilir ya da oyunda bulunan insanlarla tanışarak birlikte madencilik yapabilirsiniz.

DAR Launchpool Detayları Nelerdir?

DAR Launchpool Detayları Nelerdir?
DAR Launchpool’un bazı detayları bulunuyor.

DAR Launchpool detayları içinde öne çıkan noktalar şöyle sıralanabilir:

 • Token Adı: DAR (Mines of Dalarnia)
 • Maksimum Token Arzı:000.000 DAR
 • Launchpool Token Ödülleri:000.000 DAR (Maksimum Token Arzının %3’ü)
 • Dolaşımdaki İlk Arz:200.000 DAR (Maksimum Token Arzının %15,4’ü)
 • Akıllı Sözleşme Adresi: DAR (ERC-20); DAR (BEP-20)
 • Staking Koşulları: Üst limit yoktur. KYC gereklidir.

DAR Coin Geleceği ve Yorumları

DAR Coin Geleceği ve Yorumları
DAR Coin geleceği hakkında olumlu görüşler vardır.

Mines of Dalarnia geleceği açısından oldukça olumlu sonuçlar getireceği tahmin edilen bir coin olarak görülmektedir. Ancak belirtmekte fayda var, bu söylenenler kesinlikle bir yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Ancak benzer bir şekilde Chromia’nın bir önceki oyun projesi olan Alice’in beklenenin çok üstünde bir hasılat karı yaptığını söylemeliyiz. Aynı tür bir başarının bu oyundan da beklenmesinin sebebi işte budur. Binance Launchpool’da 4 Kasım günü listelenecek oyunun nasıl bir başarı getireceğini hep beraber göreceğiz. Bu noktada almak isteyenler de o günden itibaren Binance borsasından alım satım işlemleri yapabilirler.

Eğer oyun firmaları tarafından çıkarılan coinler ile ilgileniyorsanız SLP Coin Nedir? Güncel SLP Coin Yorumları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir