FinansEkonomi

SLP Coin Nedir? Güncel SLP Coin Yorumları

SLP Coin Nedir? Güncel SLP Coin Yorumları

Kripto para borsalarının altın çağını yaşadığı günümüzde son zamanlarda en çok araştırılan kripto paralardan birisi de SLP Coin oldu. Peki SLP Coin nedir? Güncel SLP Coin yorumları ve diğer önemli bilgileri şimdi sizlerle paylaşacağız…

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

SLP Coin Nasıl Değer Kazandı?

SLP Coin Nasıl Değer Kazandı?
SLP Coin, bir oyun firması tarafından piyasaya sürülmüştür.

Smooth Love Potion kelimelerinin kısaltması olan SLP, sanal oyun Axie Infinity için dahili ödeme para birimi olarak çalışan bir yardımcı program belirtecidir. SLP, NFT’lerle dolu bir evreni ve AXS veya Axie Infinity olarak adlandırılan oyun yönetimine yönelik başka bir yardımcı program belirtecini de kapsar. Eylül 2021 itibariyle, SLP’nin piyasa değeri 137.646.849 USD idi ve bir yıldan kısa bir süre içinde değerinde bir sıçrama yaşandı. Tüm zamanların en yüksek değerine, 0,025 USD’den 0,36 USD’ye ulaştı. Yani yaklaşık %1440’lık bir değer kazandı.

SLP belirteci, Axie Infinity adlı sanal oyun tarafından oluşturulan merkezi olmayan ekosistemin bir parçasıdır. Oyun, Ethereum Blockchain’i üzerine kuruludur ve yerel ERC-20 ağ standardında çalışır. SLP’nin nasıl çalıştığını tam olarak anlamak için birkaç adım geriye gitmek ve belirli kavramları ayrı ayrı analiz etmek gerekir.

Axie Infinity bir “kazanmak için oyna” oyunudur. Pokémon Go ve Neopets gibi oyunlara benzeyen Axie, ana karakterleri olan Axies’in yaratılması, geliştirilmesi ve yeniden üretilmesi süreçlerine oyuncuları da dahil eden bir oyundur. Axies, oyunun maceralarını, savaşlarını ve dövüşlerini yaşayacak sanal canavarlardır. SLP Coin’in ana işlevleri, bu küçük Axies canavarlarıyla, özellikle üreme ve oyun savaşlarıyla ilgilidir.

Oyunda SLP’ye ek olarak, Axie’nin ana yardımcı programı simgesi olan AXS de bulunur. İşlevleri temel olarak proje kararlarında (yönetim) oy verme gücü ve aktif söz vermeyi ve tıpkı SLP gibi dahili bir ödeme para birimi olarak hareket etmeyi içerir.

SLP Coin Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

SLP Coin Nasıl Ortaya Çıkmıştır?
SLP Coin, 2020 senesinin kasım ayında ortaya çıkmıştır.

Axie Infinity, 2018 yılında CEO’su Trung Nguyen olan oyun geliştiricisi Sky Mavis tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir uygulamadır (dApp). Oyun, Ethereum’un Blockchain platformunda oluşturulmuştur ve bu nedenle, AXS veya SLP’nin kendisi olsun, tokenlerinden herhangi birini satın alan kişinin, onun velayetini aldığı ve böylece borsalar gibi diğer pazarlarda ticaret yapmayı başardığı, merkezi olmayan bir pazar olarak çalışmaktadır.

Oyun 2018’de oluşturulmuş olmasına rağmen, oyunun ERC-20 standardındaki iki yerel coini olan AXS ve SLP’nin uygulanması Kasım 2020’de hayata geçmiştir.

SLP Coin’in, oyunun dahili süreçlerinden, özellikle de küçük Axies canavarları günlük görevlerden geçtiğinde veya savaşlar kazandığında çıkarıldığı için herhangi bir limit arzı yoktur. SLP belirteçleri, üreme adı verilen bir süreçte Axies’leri yeniden üretmek için kullanılır. Piyasa hiperenflasyonundan kaçınmak için, her oyuncunun SLP jetonlarını kullanarak bu üremeyi gerçekleştirebileceği bir limit sayısı vardır ve her yeni üreme ile SLP’de ücretlendirilen miktar artar.

Axie Infinity SLP Nasıl Çalışır?

Axie Infinity SLP Nasıl Çalışır?
SLP Coin, Axie oyunu ile bağlantılıdır.

Yukarıda açıklandığı gibi, SLP belirtecinin işleyişi, özünde Axie Infinity‘nin işleyişiyle bağlantılıdır. Bütünlüğünü anlamak için, kavramları ayırarak incelememiz gerekebilir:

Axie Infinity

Axie Infinity, merkezi olmayan bir uygulama formatında bulunan ve çalışması için Ethereum blockchain ağına ihtiyaç duyan oyundur. İçinde, oyunun NFT’leri olan diğer belirteç türlerinin alınıp satıldığı bir pazar yeri de oluşturulmuştur. Oyuncuların katılımını ve ekosistemini sürdürülebilir kılmak için, yatırım amacıyla kullanıldığında kullanıcıları ödüllendiren yardımcı program belirteçleri, AXS ve SLP yaratılmıştır.

SLP

SLP, Axie Infinity oyununun ikinci yardımcı programıdır, ana işlevi dahili bir ödeme para birimi olmak ve oyuncuları meşgul etmektir. Oyun içinde, üreme adı verilen ve Axies karakterlerinin üremesine benzeyen bir süreçte kullanılır.

Axies

Axies oyundaki küçük canavarlardır ve aynı zamanda kripto dünyasında hızla yükselen başka bir kriptoaktif sınıfı olan NFT’lerdir. Kısacası NFT’ler, dijital dünyada öznel değeri olan bir öğenin, özel ve benzersiz olduğu için sanat eseriymiş gibi temsilidir. Kart formatında, dijital sanatlarda, oyunlarda vb. tahsil edilebilir NFT’ler vardır.

Ancak şuna dikkat edilmesi gerekir: yazılıştaki benzerliğine rağmen AXS Coin, Axies’in kendisiyle aynı şey değildir. AXS, yönetim belirteçleridir ve Axes, NFT’lerden farklı şeylerdir.

SLP Nasıl Kazanılır?

SLP Nasıl Kazanılır?
SLP Coin kazanmak için oyun üzerinde vakit geçirmelisiniz.

Belirtildiği gibi, SLP’ler, oyuncular günlük oyun görevlerini tamamlarken veya macera modunda yahut diğer oyunculara karşı oynanabilecek savaşlarda satın alınabilir. Bu günlük görevler nispeten basittir ve günlük olarak oyuna giriş yapmak, 5 arena maçı kazanmak ve macera modu seviyelerini tamamlamak gibi eylemleri içerir.

Oyun yoluyla SLP edinmenin bir başka yolu da Macera Modunda NPC’lere karşı maçlar kazanmaktır. Bu da temel olarak oyunun kendisi tarafından kontrol edilen robotlara karşı savaşacağınız anlamına gelir. Bu modda oyuncular günde 50 SLP kazanabilir ve Axies seviyesi ne kadar yüksek olursa, yarışmaları kazanmak o kadar kolaydır. Oyun robotları ile oynadığınız bu moda ek olarak PVP Modu adı verilen diğer oyunculara karşı oynadığınız Arena Modu da bulunmaktadır.

Coinlerin aşırı şişmesini önlemek için, her oyuncunun yapabileceği yedi çoğaltma sınırı vardır ve üreme süreci başına maliyet giderek artar.

Maliyetler ilk yetiştirme için 100 SLP’den başlar, daha sonra ikincide 200 SLP, üçüncüde 300, dördüncüde 500, beşincide 800, altıncıda 1300 ve yedinci ve son üreme fırsatında 2100’e gider. Bundan sonra oyundaki Axies’i kullanabilir veya yavruları AXS karşılığında satabilirsiniz.

Axie Infinity oyunu diğer AXS tokeni ve NFT’lerle dolu pazarı popülaritesini artırdıktan sonra, SLP çok değer kazanmıştır ve birçok borsada alınıp satılabilir hale gelmiştir. Diğer kripto paralar gibi, token alıp satan ve onu yatırım çeşitlendirmesi olarak kullanan yatırımcıların hedefi haline gelmiştir.

SLP Coin’in Avantajları

SLP Coin’in Avantajları
SLP Coin’in birçok avantajı bulunuyor.

SLP Coin’e yatırım yapmanın ana avantajı, Axie Infinity oyununun NFT’lerle dolu bir evrene dalmış olmasıdır. Oyunun içinde, sanal evcil hayvan Axies NFT’lerdir. Ancak dijital araziler, üreme çiftlikleri, evcil hayvanlarına sanal fırsatlar sağlayabilecek başka avantajlar da bulunmaktadır.

Kripto piyasası hakkında uzmanlaşmış The Block portalına göre, Temmuz 2021’de NFT platformlarının işlem hacmi 300 USD’den fazlaydı. Ağustos’ta bu rakam 3,25 milyar dolara sıçradı ve Eylül’de bu rakam şimdiden 2 milyar dolara ulaştı.

Smooth Love Potion (SLP) Coin Nasıl Satın Alınır?

Smooth Love Potion (SLP) Coin Nasıl Satın Alınır?
Smooth Love Potion (SLP) Coin’i birçok borsa üzerinden satın alabilirsiniz.

Genellikle Coinler 3 şekilde elde edilebilir:

  • Coinext gibi bir komisyoncu tarafından,
  • P2P modeli tarafından veya
  • Axie Infinity oyununun kendisi tarafından.

SLP’ye yatırım yapmanın ilk yolu, Coinext gibi bir komisyoncuyu araya sokmaktır. Bu seçenekte, aracı kurum, kripto para birimlerini depolamak için kendi sanal cüzdanını sağlamanın yanı sıra, ilgili taraflar arasındaki tüm aracı işlemler sürecini gerçekleştirir. Ayrıca, diğer para birimi seçenekleri, farklı ticaret türleri ve tüccarın başarılı bir yatırım yapmasına yardımcı olabilecek önemli verilerle daha eksiksiz bir arayüz sunar.

İkinci yol, Axie Infinity oyununun kendisi tarafından belirteçlerin çıkarılmasıdır. Oyuncu görevleri, savaşları ve anlaşmazlıkları fethettikçe, SLP Coin’den giderek daha fazla birim kazanılır.

Üçüncü yol, temelde ilgili diğer tarafla, komisyoncu gibi bir aracı kullanmadan doğrudan işlem gerçekleştirmenin bir yolu olan eşler arası P2P sürecidir. Bu tür bir işlemin riski, taraflar arasındaki ilişki tamamen güvene dayalı olduğundan, coinlerinizi veya paranızı alacağınızın garantisinin olmamasıdır.

SLP Coin Geleceği

SLP Coin Geleceği
SLP Coin gelecek için umut vaat ediyor.

SLP, Coinext in Real (BRL) üzerinde işlem görmektedir ve fiyatı piyasa arz ve talebine göre değişiklik gösterecektir. Eylül 2021 itibariyle, SLP Coin’in piyasa değeri 137.646.849 USD’ydi ve 0.063 USD olarak kote edildi.

SLP kotasyonundaki en büyük hareketler 2020’nin ikinci yarısından günümüze kadar gerçekleşti. Ağustos 2020 ile Nisan 2021 arasında, coinin değeri 0,07 USD ile 0,10 USD arasındaydı.

1 Mayıs’ta önemli ölçüde değer kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,36 USD’ye ulaştı. Ardından kademeli bir düşüş yaşadı. Temmuz 2021’den itibaren, Bitcoin ve ana altcoinlerin geri çekilmesinin ardından SLP, şu anki fiyatına ulaşana kadar kademeli bir geri çekilme hareketine girdi. Uzmanlara göre bu gerileme hareketi gelecekteki yükselişlerin habercisi konumunda. Birkaç yıl içerisinde SLP Coin’in tekrar rekor kırmasını ve mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşmasını bekleyebiliriz.

Oyun firmaları tarafından sunulan kripto para birimleri ile ilgileniyorsanız HERA Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır? adlı yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir