Sinema

En İyi Disney Plus Filmleri

disney plus filmleri

Ülkemizde internet dünyasında yayın yapan platformlar arasına Disney Plus da eklendi. 14 Haziran tarihinde Disney Plus Türkiye’de yayına başlayacak. Biz de bu gelişmelerden sonra en iyi Disney Plus filmleri ile alakalı bir içerik hazırlamaya karar verdik. Hazırsanız Disney Plus’ın en iyi filmlerini hep birlikte okuyalım.

Star Wars – Orijinal Üçleme –IMDb: 8.6

Star Wars – Orijinal Üçleme
Star Wars – Orijinal Üçleme

Disney Plus’ta izlenmesi gereken önemli filmlerin başında Star Wars yer alıyor. Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi evrenlerinden birini anlatan film, tüm zamanlarında en sevilen filmleri arasında. Her yaştan insanın hayranlık duyduğu Star Wars serisi, Jedi ve Sith arasında geçen ve bitmek bilmeyen savaşı konu ediniyor.

İyi ve kötünün savaşı arasında iyilerin kazanacağına dair umut hiç bitmiyor. Aynı zamanda yaratılan kahramanlar arasında hangisinin favoriniz olacağına karar veremiyorsunuz. Eğer ki, daha önce izlemediyseniz bu muhteşem filmi Disney Plus’ta izleyebilirsiniz. Bir efsane haline gelmiş olan Star Wars evrenini tanımaya başladığınız andan itibaren filmin sizi büyüleyeceğini garanti ederiz.

Aslan Kral – IMDb: 8.5

Aslan Kral
Aslan Kral

Aslan Kral filmi, çıktığı ilk dönemlerde gişe rekorları kırmıştı. Her yaşa hitap eden bu filmin Disney Plus’ta olması ayrı bir sevindirici haber. Aslan Kral filminin konusu ise, Simba’nın yaşadıklarıdır. Simba, yaşadığı üzücü olay sonrasında hükmetmesi gereken sürüsünden ayrılır. Kaçıp ormana gittiğinde ise Pumbaa ve Timon ile yaşamaya başlar.

Üçlü arasında geçen duygusal diyaloglar bizi oldukça etkilese de eğlence ve aksiyon da filmden eksik olmuyor. Ayrıca ormanda yaşana Timon ve Pumbaa ile de hakuna matata felsefesine dair birçok bilgiye ulaşıyoruz. Simba’nın da bu felsefeyi öğrenmesiyle eğlence başlıyor. Ardından Simba’nın Nala ile karşılaşması ona sorumlulukları olduğunu anımsatıyor. Böylece Simba, artık bir karar vermek zorunda kalıyor.

Coco – IMDb: 8.4

Coco
Coco

Disney Plus’ta 12 yaşındaki kahramanımız olan Miguel’in yaşantısını izlemeye ne dersiniz? Miguel, Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’un hayranıdır. O,  Cruz ile tanışma hayali kurar. Ancak Cruz hayatını kaybetmiştir ve bir gün Miguel onun gitarını bulur. Gitarı çalmasıyla birlikte ölüler diyarına gider. Burada Hector ile tanışan Miguel, çıkış yolunu bulmak için bir maceraya atılır.

Wall-E – IMDb: 8.4

Wall-E
Wall-E

Wall-E verdiği mesajla bizi etkileyecek bir film. İnsanların dünyayı kirletmesiyle birlikte başka bir gezegende yaşamaya başlanmasını konu alıyor. Filmde de çöpler içinde kalan dünyayı temizleme görevi, robotların vazifesi olur. Wall-E’de bu görevi yerine getiren sempatik bir robottur. Bir gün Eve adlı robotun dünyaya gelmesiyle ona karşı büyük duygular besler.

Bu iki zıt karakterin aralarındaki duygusal bağı izlerken aynı zamanda insanların dünyaya vermiş olduğu zararı görürüz. Özellikle tüketim çılgınlığıyla doğal çevreye verilen zarar, filmde yüzümüze çarpıyor. Film, distopik ögeler barındırıyor ve Oscar ödüllü bir film olarak önemli bilim kurgu filmleri arasında bulunuyor.

Oyuncak Hikayesi Üçlemesi – IMDb: 8.3

Oyuncak Hikayesi
Oyuncak Hikayesi

Her yaştan insanın beğenisini yakalayan Oyuncak Hikayesi’de Disney Plus’ta. Film, Andy adında oyuncak koleksiyonu yapmayı seven bir çocuktur. Kovboy Woody önderliğinde de oyuncaklarının hayat bulduğunu bilmez. Aile film gecelerinin vazgeçilmez serilerinden biri olan Oyuncak Hikayesi, hem üst düzey animasyon teknolojisiyle hem de oyuncakların yaşayacağı maceralarla beğenileri üzerine toplamaktadır.

Sevimli Canavarlar – IMDb: 8.1

Sevimli Canavarlar
Sevimli Canavarlar

Her zaman çocukların korkulu rüyası olan canavarlar, bu filmde çocuk, yetişkin demeden bizi güldürüyor. Canavar Şirketi’ne işe transfer olan Tylor Tuskmon, aslında şakacı olması gereken bir canavar. Sınıfının en korkuncu olarak bu onun için oldukça kötü bir haber. Filmi izleyen yetişkinler hem nostaljiye kapılacak hem de tekrar eğlenceli dünyanın kapısını aralayacak gibi duruyor.

Karayip Korsanları – IMDb: 8.0

Karayip Korsanları
Karayip Korsanları

Karayip Korsanları da Disney Plus’ta olan filmlerden biri. Film, asi Barbossa, bağımsız Elizabeth Swann, mülayim Will Turner ve Jack Sparrow’un hikayesini anlatıyor. Her film, ayrı bir macerayı ele alırken aynı zamanda eğlenceli bir vakitte yaratıyor. Karayip Korsanları’nda girdaplar, lanetler ve daha bir çoğu, filmde büyük maceraların yaşanmasına neden oluyor.

Ratatouille – IMDb: 8.0

Ratatouille
Ratatouille

Ratotouille, Oscar ödüllü bir animasyon filmi ve Remy adında yemeğe düşkün bir farenin hikayesini anlatıyor. Remy, Fransız aşçısı olma hayali içindedir ve idealine ulaşmak için maceralar yaşar. Bir gün koşarken kaza geçirir ve kendini şehrin en kaliteli restoranının kanalizasyonun içine düşer. Böylece restoranda çalışan temizlik görevlisiyle bir anlaşma yapar.

Remy, bu anlaşmanın sonunda kendi yeteneklerini sergileyebileceği restorana ulaşmayı başarır. Bir fare olarak tüm ideallerini gerçekleştirme yolunda ilerler. Ancak bir sorun vardır. İnsanlar, bir farenin yemek yapmasından çok hoşnut değildir. Remy, bu durumun farkında olsa da kurmuş olduğu hayalleri bırakmayı asla düşünmez.

Aladdin – IMDb: 8.0

Aladdin
Aladdin

Geçmiş dönemlerde çocukluğumuzu geçirdiğimiz animasyon filmlerinden biri olan Aladdin de Disney Plus’ta yerini almış. Bir sokak faresi olan Aladdin Sultan’ın danışmanı Cafer tarafından bir lamba alması için görevlendirilir. Aladdin lambayı ovuşturur ve karşısına bir cin çıkar. Bu cin hem Aladdin’in prens olmasına hem de Prenses Yasemin’i indirmesine yardım olur. Film, başından sonuna kadar sihirli bir halı yolculuğunda gerçekleşerek çocukluğumuza döndürür.

Iron Man – IMDb: 7.9

Iron Man
Iron Man

Beyaz perdenin sevilen filmi Iron Man, büyük bir beğeni toplamıştı. Disney Plus’ta yayınlanmasıyla daha önce filmi izlemeyenlere de yeni bir şans doğdu. Filmde Tony Stark, bir dâhidir ve silahlar ve füzeler üretmektedir. Ancak bir gün Tony, yeni yapmış olduğu füzeyi tanıtırken yaralanır ve başka kişiler tarafından kaçırılmıştır.

Tony’i esir alanlar, kendilerine bir füze yapmasını ister. Ancak Tony Stark’ın keskin zekasıyla olaylar çok daha farklı bir hal almaya başlar. Marvel uyarlaması olan filmde heyecan ve macera hiç eksik olmadan devam eder. Kurtuluşu da bir zırh yapmakta bulur. Hem kaliteli görüntüsü hem de konusuyla Iron Man, filmseverleri oldukça etkileyen bir filmdir.

Star Wars Devam Üçlemesi – IMDb: 7.8

Star Wars Devam Üçlemesi
Star Wars Devam Üçlemesi

Star Wars evrenin devam üçlemesinde ise yeni kahramanlar karşımıza çıkıyor. Bizi yine yıldızlar arasında bir yolculuğa çıkaran film, eski kahramanlarla bizi buluşturur. Ayrıca her ne kadar Star Wars tarafından beklentileri karşılamadığı söylense de film, Star Wars serisinin en çok hasılat yapan filmi olarak yerini korumaktadır.

Avatar – IMDb: 7.8

Avatar
Avatar

Avatar, döneminde konu olmaya başladığı ilk andan sinemada bir devrim yaratmıştı. Hayal edilemeyecek kadar güzel bir görsellik sunan film, 22. yüzyılda Pandora adlı uydudaki hikayeyi anlatıyor. İnsanlar, dünya kaynaklarını tükettiğinden dolayı bir enerji krizi yaşar. RDA ise Pandora’da değerli madenleri keşfeder.

Burada ise bir sorun vardır. Pandora’nın atmosferi insanları zehirlemektedir. Pandora’da ise Eywa adında bir tanrıçaya ibadet eden Na’vi halkı yaşar. Na’vi halkı ise 3-4 metre boylarında, mavi tenli ve barışçıl bir biçimde yaşayan bir halktır. Pandora’yı keşfetmek isteyen bilim insanları da Na’vi halkının genetiğinden biyolojik genetikler kullanır. Böylece film, sürükleyici olaylarla başlar.

Yıllardır merak edilen Avatar’ın devam filmi hakkında detaylar için: Avatar 2 Ne Zaman Çıkacak? Konusu Ne Olacak?

Doctor Strange – IMDb: 7.5

Doctor Strange
Doctor Strange

Doctor Strange, bir kaza sonrası elindeki sinirleri hasar gören doktor, Stephen Vincent Strange’in hikayesini anlatıyor. Strange, kazadan sonra ne yaparsa yapsın tedavi olamıyor. Böylece kendisine ters düşse de Tibet’te yaşayan Ancient One isimli büyücüden yardım almak için yanına gider. İyileşmek için gittiği Tibet’te çok daha fazlasıyla karşılaşır.

Luca – IMDb: 7.5

Luca
Luca

Son dönemlerde en fazla merak edilen filmler arasında Luca da yerini almış durumda. İtalya’nın Riviera’sında güzel bir kasabada geçen film, küçük bir çocuğun büyüme hikayesini anlatıyor. Luka dondurma, motosiklet ve makarna ile geçen gezilerinde unutulmaz bir yaz yaşıyor. Bu maceralara ise yeni arkadaşı Alberto ile başlıyor.

Luka ve Alberto, eğlence dolu maceralarını yaşarken bir sır perdesi de aralanır. Bu sır bir tehlikeyi de beraberinde getirir. Su yüzeyinin altında bulunan başka bir dünyadan gelen deniz canavarları, Luka ve Alberto’nun eğlencesini büyük bir tehlikeye atar. Her yaştan insanı etkileyecek bu müthiş filmi Disney Plus’ta mutlaka izlemelisiniz.

Cruella – IMDb: 7.4

Cruella
Cruella

Emma Stone’un merakla beklenen filmi Cruella, pandemi nedeniyle sürekli ertelenmek durumunda kalmıştı. Böyle bir durumda da 101 Dalmaçyalı ve Cruella Devil hayranları, filmin dijital platformda yayınlanmasını bekledi. Bu güzel haberi de Disney Plus kaçırmadı ve 14 Haziran’da hayatımıza girecek olan platformda Cruella’yı izleyebileceğiz.

Film, Cruella isimli genç bir kadını ve bir dolandırıcı olan Estalla’nın hikayesini anlatıyor. Zeki ve yetenekli olan Estella, onun haylazlıklarını takdir eden iki hırsızla arkadaş olur. Böylece genç kadın arkadaşlarıyla birlikte Londra’da yeni bir hayat kurar. Moda konusunda meraklı olan Estella bir gün korkunç Barones’in dikkatini çeker ve ikilinin kurduğu ilişki, Estella’nın kötü tarafını kabullenerek Cruella’ya dönüşmesini anlatır.

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi – IMDb: 7.4

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi
Shang-Chi ve On Halka Efsanesi

Film, babası tarafından bir suikastçı olarak yetiştirilen Shang-Chi’nin hayatını anlatır. Babası bir büyücü olan Shang-Chi, aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş teknikleri geliştirmeye başlar. Babasının yıkıcı güçlere sahip olduğunu keşfeden Shang-Chi, güçlerini onu yıkmak için kullanmak ister. Babasının düşmanlarıyla arkadaş olup dünyayı gezecek ve yeni maceralara atılacaktır.

Karlar Ülkesi – IMDb: 7.4

Karlar Ülkesi
Karlar Ülkesi

Snow Queen’in lanetlenmesiyle sonsuza dek buzlarla kaplı olan bir krallığın hikayesi karşımıza çıkıyor. Anna ise Karla Kraliçesini bulup bu kış mevsimine son vermek ister. İyi kalpli kahramanımız, sadece ülkeyi eski güzel günlere döndürmek ister. Bunun içinde yolları kesişen dağcı Kristoff ile büyük bir maceraya atılır. Bu yolculukta sonucun ne olacağı ise merak konusu.

Ant-Man – IMDb: 7.3

Ant-Man
Ant-Man

Eğlenceli bir süper kahraman hikayesi arayanlar için Ant-Man Disney Plus’ta yerini almış durumda. Film, boyunu küçültüp güçlerini artıran hırsız Scott Lang ve akıl hocası Dr Hank Pym’in hikayesini konu alıyor. Dünyayı kurtarmak için yapılan bir planla yeni maceralara yelken açılıyor. Film, planda karşılaşılan sorunlarla birlikte heyecanlı ve eğlenceli bir hal alıyor.

101 Dalmaçyalı – IMDb: 7.3

101 Dalmaçyalı
101 Dalmaçyalı

Disney klasiklerinin sevilen animasyon filmi 101 Dalmaçyalı da Disney Plus’ta karşımıza çıkıyor. Hikayede iki dalmaçyalı olan Porgo ve Perdita’nin maceraları anlatılıyor. Eğlence dolu bir çocuk filmi olarak bilinen 101 Dalmaçyalı, yetişkinlerin de izlemesi gereken filmlerden biridir. Filmde hem eğlenecek hem de çocukluğunuza geri döneceksiniz.

Free Guy – IMDb: 7.2

Free Guy
Free Guy

Free Guy filmi aslında 2021 yapımı, ilk olarak beyaz perde de yer alsa da pandemi süreciyle çoğu kişi izleyemedi. Bu durumda da Disney Plus ile film izlenebilir. Film, bir banka memurunun sıra dışı hikayesini konu alıyor. Guy, rutin hayatına devam eden ve bankada çalışan biridir. Ancak bir gün genç adam, Free City adında bir oyunun arka plan karakteri olduğunu keşfeder.

Oyun yeterince acımasızdır ve Guy, bu keşifle değişmeye başlar. Artık genç adam, rutin hayatına devam edemez. Bambaşka maceralara atılarak kendi hikayesinde kahraman olmaya karar verir. Bir yandan hayatta kalırken diğer yandan da oyundaki diğer karakterlerin kurtulması için büyük bir çaba sarf eder.

Sihirli Dünya – IMDb: 7.2

Sihirli Dünya
Sihirli Dünya

Sihirli Dünya Disney Plus’ta yayınlandığında her kesimden kişinin dikkatini çekeceğe benziyor. Konusunun yanında vermiş olduğu mesajla da oldukça etkileyici bir film. Sihirli Dünya, Enkanto adında sihirli bir evde yaşayan Madrigallerin hikayesini anlatıyor. Enkanto’nun sihri Mirabel adındaki çocuk dışında her çocuğa eşsiz güçler verir.

Ancak Mirabel, bir gün Enkanto’daki sihrin tehlikede olduğunu anlar. Böylece sıradan bir çocuk olarak ailesinin son umududur. Enkanto, anti prenses bir Disney kız karakterini konu alarak kız çocuklarının prenses olmadan da cesur olabileceğini anlatıyor. Böylece kız çocuklarına da büyük bir cesaret verdiğini söylememiz gerekir.

Çaylak – IMDb: 6.9

Çaylak
Çaylak

The Rookie orijinal adıyla film, beysbol koçu Jim Morris’in hikayesini anlatıyor. Morris, çok iyi bi beysbol oyuncusudur. Ancak bir sakatlanır ve beysbolu bırakmak durumunda kalır. Bu nedenle hayallerine küçük bir kentte kimya öğretmeni ve beysbol antrenörlüğü yaparak devam eder. Artık tek amacı, çalıştırmış olduğu takımı, başarılı bir hale getirmek olmuştur. Ancak takım oldukça kötüdür ve bu durum küçük bir detayla ortaya çıkacaktır.

The Etenals – IMDb: 6.3

The Etenals
Bu yılın en çok konuşulan filmi The Etenals da en iyi Disney Plus filmleri içerisinde yer almaktadır.

İnsanlığın en büyük düşmanı olan Deviantlar’ın artık yok olduğu düşünülür. Ancak bir gün bu eski düşmanlar, kimsenin beklemediği şekilde geri döner. Böylece insanlık için gerçekten büyük bir tehlike oluşur. İnsanlığı kurtarmak için ise Eternallar tekrar bir araya gelmek zorunda kalırlar. İnsanlığı kurtaracak olan kahramanların hikayesi oldukça etkileyici bir şekilde izleyiciye aktarılmaktadır.

Pinokyo

Pinokyo
Pinokyo

Merhametli Geppetto ustayı hatırlıyor musunuz? Onun en büyük yeteneği kukla yapmaktır. Bir gün yaptığı kukla Pinokyo canlanmış ve bir çocuk olmuştur. Geppetto ustanın da tek hayali Pinokyo’nun gerçek bir çocuğa dönüşmesidir. Her yaştan hayran kitlesi olan film, Disney Plus’ta yayınlanacak. Çocukluğunuza dönerek Pinokyo’nun maceralarını tekrar hatırlamak güzel bir seçenek olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Disney Plus platformu Türkiye'de ne zaman açılacak?

Disney Plus, 14 Haziran 2022'de sinemaseverlerin kullanımına açılacak.

Disney Plus üyelik fiyatı nedir?

Disney Plus'ın standart planı aylık 34,99₺, yıllık ise 349,90₺ olacak şekilde ücretlendirilmiştir.

Disney Plus üyeliğiyle kaç tane profil açılabilir?

Disney Plus platformunda tek bir üyelik üzerinden 7 farklı profil eklemek mümkündür. Ancak 7 profilde sadece 4 kişi aynı anda platformdan dizi/film izleyebilmektedir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir