Oyun

Epic Games Bedava Oyun Listesi 2023

epic games bedava - Destiny 2

Yeni yılla birlikte güncellenen oyun fiyatları, kurla alakalı gelişmelerden ötürü oyuncuları daha da zorlar geldi, bunda hemfikiriz sanırım. Hal böyle olunca bir kaçış yolu olarak insanlar, oynayabilecekleri ücretsiz oyunlara yönelmeye başladı. Her oyun platformunun bu anlamda kendisine özel bazı ücretsiz oyun listeleri bulunmaktadır. Özellikle Epic Games bedava oyun konusunda kullanıcılarına diğer platformlardan daha cömert davranması ile bilinir.

Günlük ya da haftalık olarak bazı oyunları kullanıcılara bedava olarak sunan Epic Games, yılbaşından yaklaşık 10 günlük bir süre öncesinde de her gün bedava oyun verme gibi bir gelenek edindi. Üstelik bu oyunlardan bazıları oyun severlerin özellikle almayı beklediği oyunlardan oluyor. İsteyenler için bu oyunlar Epic Games istemcisi ya da Epic Games’in kendi internet sitesi üzerinden güncel olarak takip edilebilir.

Oynaması Ücretsiz Epic Games Oyunları Neler?

Epic Games’in güncel olarak takip etmeye gerek kalmadan istediğiniz zaman oynayabileceğiniz bedava oyunları da var. Gittikçe genişleyen bu kütüphanesi sayesinde Epic Games kullanıcıları yeni yeni oyunlar deneme şansına erişebilirler. Epic Games bedava oyun listesinde yer alan bazı oyunları sizler için aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Divine Knockout
 • PUBG: BATTLEGROUNDS
 • Blood of Steel
 • Brawlhalla
 • Vertical Third Tech Demo
 • Paragon: The Overprime
 • Destiny 2
 • Star Stable Online
 • Blankos Block Party
 • Destroy All Humans! – Clone Carnage
 • Fall Guys
 • Genshin Impact
 • Fortnite
 • World of Warships
 • Rocket League
 • SMITE

Çoğu online olarak oynanabilen bu oyunlar arasında geçmişte paralı olup şu an ücretsiz bir şekilde oynanabilenler oyunlar da bulunuyor. Bundan dolayı önceden oynamak isteyip ancak para vermek istemediğiniz bazı oyunları artık Epic Games bedava oyun listesinde bulabilirsiniz. Yazımızın devamında yukarı yer alan listedeki bazı oyunlara bakacağız.

PUBG: Battlegrounds

PUBG: Battlegrounds
PUBG: Battlegrounds

Hala birçok kişinin oynadığı PUBG, mobil platformlara bile gelmiş insanların Battle Royal tabiri ile tanışmasına vesile olmuş oyunlardan birisidir. Önceden paralı olması sebebiyle insanlar denemek isteseler de oyunu oynayamayabiliyordu. Ancak artık bedava olması sebebiyle oynamak isteyenler için Epic Games bedava oyun listelerinde yer alıyor.

En çok 100 kişinin olduğu bir uçakta başlayan oyunda oyuncular, haritanın istedikleri noktasına atlayarak çevrelerinde buldukları silahları toplarlar. Böylece adadaki diğer oyuncuları öldürerek en son hayatta kalan kişi olmaya çalışırlar. Ancak sonsuza kadar saklanamazsınız, çünkü harita aynı zamanda daralmaktadır.

Brawlhalla

Brawlhalla
Brawlhalla

Açık beta versiyonu 2015’te çıkan Brawlhalla, 2 boyutlu bir dövüş oyunudur. Super Smash Bros. serisinden esinlenildiği düşünülen oyun çok büyük bir yankı uyandırmasa da 2016’dan beri her sene ödüllü turnuvalarının düzenlendiği bir seviyede devam ediyor. Hem çevrim içi hem de çevrim dışı oynanabilen modlarıyla birlikte oyun severlere birçok seçenek de sunmaktadır.

Oyunda 50’nin üzerinde farklı karakter bulunuyor. Oyuncular da bu karakterlerden birisini seçerek belirli haritalarda yer alan platformlar üzerinde dövüşmeye başlıyorlar. Rakiplerini platformdan aşağı iterek düşmelerine sebep olan ve ayakta kalan kişi oyunu kazanmış oluyor.

Destiny 2

Destiny 2
Destiny 2

Çok oyunculu çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunu arayışında olanlar için Destiny 2 aradıkları oyun olabilir. 2018’e kadar Activision’ın yayınladığı oyun bu seneden sonra yayın haklarının satın alınmasıyla Bungie şirketine geçti. 2014’te çıkan ilk oyunun devamı niteliğinde hala birçok oyun sever tarafından oynanmaktadır.

Oyunun özelliği sadece çevrim içi dünyada insanlara kapıştığınız değil, rol yapma unsurlarının da yer aldığı efsanevi bir bilim kurgu dünyasına sahip olmasıdır. Yani Destiny 2’de aktiviteler hem oyunculara karşı çevre hem de oyunculara karşı oyuncular şeklindedir. Oyunculara karşı çevre aktiviteleri de çok oyunculu bir şekilde oynanabiliyor.

Fall Guys

Fall Guys
Fall Guys

2020 yazını kasıp kavuran Fall Guys, Mediatonic tarafından geliştirilen birçok oyunculu video oyunudur. 2018’de hem PC hem de Playstation 4 için ilan edilen oyun, PlayStation Plus üyeleri için ücretsiz çıkmış ancak diğer oyuncular parayla satın almak zorunda kalmıştı. 48 saat içinde de oyunu 2 milyondan fazla insan satın aldı.

Çok hızlı popüler olduğu gibi etkisini de çok hızlı yitiren Fall Guys artık Epic Games bedava oyun listesinden ücretsiz olarak oynanabiliyor. Takeshi’s Castle,Wipeout ve Ninja Warrior gibi engellerin aşıldığı TV yarışmalarından esinlenilen oyunda rakiplerinizle birlikte engellerden geçerek birinci olmaya çalışıyorsunuz.

Genshin Impact

Genshin Impact
Genshin Impact

MiHoYo firması tarafından geliştirilen 2020 yapımı Genshin Impact, aksiyon rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Anime tarzı bir açık dünyaya sahip olmasından dolayı birçok insan oyunla alakalı pozitif yorumlarda bulunarak oynamış ve hala da oynamaya devam etmektedir. Çok oyunculu bir şekilde de oynanabildiğinden birçok kişi tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Tevyat isimli fantastik bir dünyada geçen hikâyede Gezgin isimli bir kahramanı oynuyoruz. Hikâyemiz gereği Tevyat’da bulunan her biri farklı bir tanrı ile yönetilen 7 ulusun işlerine de karışmış oluyoruz. Burada da oyunun aksiyona dayalı savaş sistemi ve birbirinden farklı özelliklere sahip karakterleri devreye giriyor.

SMITE

SMITE
SMITE

Hi-Rez Studios tarafından geliştirilmiş olan SMITE, ilk görünüşte sıradan bir MOBA oyunu gibi görünebilir. Ancak oyunu diğerlerinden ayıran özelliği, third-person görüş açısına göre oynanmasıdır. Bundan dolayı oldukça ilgi çekici ve alışık olmayanlar için sıra dışı bir oynanış sunabiliyor. Bundan dolayı Epic Games bedava oyun listesinde mutlaka denenebilecek oyunlardan birisi olabilir.

Oyun tamamen mitolojik karakterlerden oluşuyor ve oyuncular da özel yetenekleri olan bu karakterleri kontrol ederek MOBA deneyimin yaşayabiliyorlar. Ayrıca farklı oyun modları sayesinde de 5v5 bir MOBA oyunu dışında farklı seçeneklere de erişmek mümkündür

Rocket League

Rocket League
Rocket League

2015’te Psyonix tarafından çıkarılan Rocket League bir futbol oyunudur. Ancak oldukça dikkat çekici bir şekilde arabalarla oynanan bir futbol oyunudur. Roket destekli olan arabalarla oynanan bu futbol birçok oyuncu tarafından çok daha eğlenceli olarak nitelendiriliyor. Yine Epic Games bedava oyun listesinde mutlaka değerlendirmeniz gereken oyunlardan birisi olarak sayılabilir.

2015’te düzenlenen The Game Awards’ta “En İyi Bağımsız Oyun” ve “En İyi Spor / Yarış Oyunu” ödüllerini de cebine koyan Rocket League farklı oynanışlar da sunuyor. Bir kişilikten dört kişiliğe kadar olan takımlarla farklı sahalarda farklı modlarda maçlar yapmak mümkündür.

Bonus: Riot Oyunları

Valorant
Valorant

Herkesin bildiği üzere Riot oyunlarının zaten kendi istemcisi bulunuyor. Ancak Epic Games istemcisi üzerinden ulaşmak isteyen oyunseveler de artık;

 • Valorant,
 • Teamfight Tactics,
 • Legends of Runeterra,
 • League of Legends oyunlarını oynayabilirler.

Yukarıda listelenen bütün oyunlar dışında kalan Epic Games bedava oyun seçeneklerini internet sitesi üzerinden görebilir ve oynayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Epic Games İstemcisini Nasıl Kullanabilirim?

Resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan indirme seçeneğinden işletim sisteminize uygun olarak kurulum işlemlerini yapabilirsiniz.

Epic Games Bedava Oyun Seçeneklerini Nasıl Görebilirim?

İnternet sitesinde yer alan “Göz At” kısmındaki filtre seçeneklerinden fiyat bölümünü “Ücretsiz” olarak işaretlerseniz bütün bedava oyunları görebilirsiniz.

Bedava Oyunları Kütüphaneme Nasıl Ekleyebilirim?

Epic Games istemcinizde ya da internet sitesinde oyun sayfasına girdikten sonra “Yükle” seçeneğine tıklayarak oyunu kütüphanenize ekleyebilir, işleme devam ederek isterseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir