Oyun

God of War Ne Zaman PC için Çıkacak?

God of War Ne Zaman PC için Çıkacak?

Sony son yıllarda, isteklerin artması sonucu oyunları PC’ye de çıkarmaya başladı. Büyük bir sürprize yol açan bu olay sonucunda oyuncular God of War’ın da PC için çıkabileceğini düşünmeye başladılar. Ortaya atılan birçok iddianın ardından Sony de bu taleplere yanıt verdi ve God of War’ın PC için de çıkacağını duyurdu. Duyurudan sonra birçok oyunseverin aklında da “God of War ne zaman PC için çıkacak?” sorusu oluşmuştu. Yine oldukça tatmin edici bir haber olarak 14 Ocak 2022’de PC için çıkacak oyun, şimdiden bütün PC oyuncularını heyecanlandırmış durumda.

PlayStation markasını düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk şey genelde bu platforma özel olarak çıkan oyunlardır. Çünkü genel kanı, markanın bu kadar satıyor olmasının sebebini PlayStation özel oyunları olarak görür. Bu çok da yanlış bir kanı değildir. Cidden bu platforma çıkan özel oyunların satış fiyatlarına çok büyük etkileri vardır. Bu oyunlardan biri de 2018 yılında piyasaya çıkan God of War oyunudur. Pek çok oyuncu eski oyunların hayranı olduğu için pek çok oyuncu da İskandinav mitolojisinde gezecekleri bu oyun için PlayStation tercih etmiştir. Oyunun çok fazla ilgi görmesi ve beklentileri karşılaması sebebiyle PC oyuncuları da oyunu oynama zevkine erişmek istediler. Ancak herkes bunun için PlayStation almak istemiyordu. Bundan dolayı bu tür oyunların PC’ye de çıkması üzerine birçok istek ve talep oluştu.

God of War Türkiye Fiyatı ve PC Özellikleri Nelerdir?

God of War Türkiye Fiyatı ve PC Özellikleri Nelerdir?
God of War oyunun fiyatı şimdilik 329 TL tutarındadır.

Çıkış tarhinin belli olması ve duyurunun yapılması ile birlikte online satış mağazalarında oyunun ülkemizdeki fiyatı da belirlendi. Steam’in mağaza sayfasında 329 TL satış fiyatı ile ön siparişe açık durumda. Epic Games’in mağaza sayfasında da yine değişmeyerek 329 TL satış fiyatı ile ön siparişe açık durumda.

Bunun yanında oyunun PC sürümü için bazı ek özellikler de oyun ile beraber gelmekte. Bu özellikleri şöyle listeleyebiliriz:

  • Ultra Geniş Ekran Desteği
  • NVIDIA® DLSS ve Reflex Desteği
  • Kişiselleştirilebilen Kontroller
  • Aslına Sadık Zengin Görseller

Ultra Geniş Ekran Desteği

İskandinav topraklarında yolculuk ederken panaromik geniş ekranınızda daha önce hissetmediğiniz bir oyun deneyimi yaşayabileceksiniz. God of War, 21:9 ölçülerindeki ultra geniş ekran desteği sayesinde oyunculara sinema kalitesinde bir deneyim sunuyor.

NVIDIA® DLSS ve Reflex Desteği

NVIDIA® DLSS ve Reflex Desteği
God of War oyununda NVIDIA® DLSS ve Reflex desteği olacak.

God of War kalitesi NVIDIA performansı ile daha da artıyor. NVIDIA’nın Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) hizmetinin yapay zekâ gücü sayesinde Nvidia GPU’larında güzel keskin görüntüler elde edebilir ve kare hızlarını arttırabilirsiniz. NVIDIA Reflex Düşük Gecikme hizmetinin tepkisel oyun deneyimi sayesinde de daha hızlı tepkiler verebilir ve daha hızlı kombolar yapabilirsiniz.

Kişiselleştirilebilen Kontroller

Bu özellik sayesinde hangi kontrolle nasıl isterseniz öyle oynayabileceksiniz. Dualshock ve Dualsense kontrol cihazları yanında diğer oyun kumandaları ve tuşları tamamen değiştirilebilir fare ve klavyeler ile birlikte her eyleminize uygun ince ayar çekme fırsatı tamamen elinizde.

Aslına Sadık Zengin Görseller

Aslına Sadık Zengin Görseller
Zenginleştirilmiş güçlü görseller sayesinde God of War oynarken gerçekçi bir deneyim elde edebilirsiniz.

God of War’da PC için daha çok geliştirilmiş görseller kullanılmakta. En üst performans seviyesinde oyun deneyimi yaşayabilmeniz için bu özelliğe sahip cihazlarda 4K çözünürlüğün keyfini yaşayabileceksiniz. SSDO ve GTAO eklentileri, geliştirilmiş olan ekran yansımaları, yüksek çözünürlüğe sahip gölgeler ve daha da fazlasını sunan grafik seçenekleri ile dilediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.

God of War Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

God of War Sistem Gereksinimleri Nelerdir?
God of War oyununun sistem gereksinimlerini karşıladığınızda kusursuz bir oyun deneyimleyebilirsiniz.

Henüz bununla alakalı henüz bir açıklama yok ancak PC kullanıcıları için bilgisayarlarında en az 80 GB miktarında boş alana sahip olmaları gerektiğini biliyoruz. Ayrıca oyunun Steam profilinde işletim sistemi kısmında Windows 10 64 bit ve DirectX kısmında ise Sürüm 11 yazdığını görebilirsiniz. Bunun dışındaki sistem gereksinimleri yakında güncellenecek bilgisiyle boş bırakılmış durumda.

Sistem gereksinimleri bir yana oyunun PC sürümü için ekstra yeni içerikler geleceğini de biliyoruz. Bu içerikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Death’s Vow Zırh Seti (Hem Kratos hem Atreus için)
  • Exile’s Guardian Kalkan Görüntüsü
  • Bucker of the Forge Kalkan Görüntüsü
  • Shining Elven Soul Kalkan Görüntüsü
  • Dökkenshieldr Kalkan Görüntüsü

God of War’ın bu anlamda PC’ye gelecek tek büyük oyun olup olmayacağını henüz bilmiyoruz ancak Sony böyle devam ederse birçok oyunseveri mutlu edecek.

Eğer bu oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız God of War PC Sistem Gereksinimleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir