Teknoloji

GoPro 10 İncelemesi

GoPro 10 İncelemesi

GoPro, yıllardır süren kaliteli özelliklerinden dolayı kullanıcıların memnuniyetini kazanmış bir markadır. Bu anlamda, fotoğraf ve video tutkunları için biçilmiş bir kaftan özelliğine sahiptir. Daha önceki modelleri ile dikkatleri üzerine çekmeye başaran GoPro, bu kez GoPro 10 ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Biz de GoPro 10 incelemesi yaptık ve tüm detayları sizler için hazırladık.

Günümüz dünyası, sosyal medya kullanımının zirve yapmasıyla beraber adeta bir fotoğraf çağına dönüştü. İlk kez gidilen bir mekân veya lokasyonda, yapılacaklar listesinin en başında, fotoğraf çekmek ve paylaşmak gelir. Arkadaş buluşmalarında, aile fertlerinin bir araya gelmesinde, her şeyden önce fotoğraf çekilir. Kısacası artık fotoğraf çekimi ve paylaşımı günlük hayatın vazgeçilmezleri arasındadır. İşte böyle durumlarda GoPro 10 sizin için en güzel yardımcı olacaktır.

GoPro 10 Dikkat Çeken Özellikler

GoPro 10 Dikkat Çeken Özellikler
GoPro 10, pek çok etkileyici özelliği ile dikkat çekiyor.

Aksiyon kamera dünyasının en önde gelen markalarından biri olan GoPro yeni modeli ile görüntü kalitesini 5.3K çözünürlükteki kamerası ile bir seviye daha yukarı çekiyor. Youtube içerik üreticilerinin en sık tercih ettiği kamera modeli olan GoPro, kendi yarattığı GP2 işlemcisini piyasaya sürüyor. Daha yüksek çözünürlükte bir kamera ve daha güncel bir işlemci ile GoPro 10, hızlı ve kaliteli çekim yapmak isteyenlerin ilk tercihidir. GoPro 10’un dikkat çeken bazı özellikleri şöyle sıralanabilir:

  • Orijinal GP 2 İşlemcisi
  • 3K Video Çözünürlüğü
  • 1720 mAh Lityum Çıkarılabilir Pil
  • Sesli Komut Desteği
  • Görüntülerin Buluta Otomatik Yüklenmesi ve Sınırsız Bulut Yedeklemesi
  • HyperSmooth 4.0 Görüntü Sabitleme

GoPro 10, muadillerinden bir adım öne çıkmasını sağlayan özellikleri mevcuttur. GoPro 10 şarj olduğu sırasında, kullanıcısına otomatik olarak görüntülerin Bulut sistemine aktarılması imkânını sağlar. Böylece, kullanıcılar görüntüleri yedekleme işlemi için ayrıca vakit ayırmak zorunda kalmazlar.  GoPro 10 USB bağlantı imkânı ile de hızlı bir erişim fırsatı sunuyor. Derinlerde çekim yapmayı sevenler, 10 metreye kadar su geçirmez GoPro 10 ile çekim yapabilir. Suların derinliklerinde saklı kalmış güzellikleri ölümsüzleştirme fırsatını kaçırmamalıdır.

GoPro 10 ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

GoPro ailesinin en genç üyesi GoPro 10 sahip olduğu özellikler ile kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bu özellikleri incelendiğinde bir hayli ilginç detaylar ortaya çıkıyor. GoPro 10 ile ilgili bilinmesi gereken ilk şey, bu cihazın daha önceki modellerden farkının olup olmadığı sorunun cevabıdır. GoPro 10 özelliklerinin incelemesi yapılırken, görüntü kalitesi ve kullanılabilirlik kıstasları önemlidir. Değerlendirme yaparken bu kıstaslar üzerinden gidilmesinin mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

GoPro 10 Modelinin Farklılıkları

GoPro 10 Modelinin Farklılıkları
GoPro 10’un diğer modellerden ayrılan çok fazla özelliği bulunuyor.

Öncelikle, GoPro 10 önceki modellerden daha farklı bir renk profiline sahiptir. Bu yeni modelin renk profili; ne çok renkli ne de çok soluk bir profildir. GoPro 10 daha doğal bir renk profiline sahiptir diyebiliriz. GoPro 10, denge konusunda şu ana kadar ki en iyi model olduğunu iddia ediyor. GoPro 10 sahip olduğu yeni özellikler sayesinde hızlandırılmış ağır çekim modlarında kullanıcılarına yeni imkânlar sağlıyor.

GoPro 10, kullanılabilir dokunmatik ekran kalitesiyle seviyeyi en yukarı çıkarıyor. Dokunmatik ekranın daha önceki modellerden daha kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yeni modelin zaman ayarlama özelliği mevcuttur. Bu özellik sayesinde, çekim başlangıcı, örneğin saat 09.00 olarak ayarlanır. Bir gün boyunca sürecek olan bir inşaat çalışmasını hızlandırılmış bir çekim modunu kullanarak kaydedebilirsiniz. Bu tarz detaylı özellikler daha çok profesyoneller için tasarlanmıştır:

  • Kullanılabilir dokunmatik ekranın gelişimi
  • Geliştirilmiş 4K ve 120 fps ağır çekim modu
  • Yeni doğal renk profili ve iyileştirilmiş dengeleme
  • Daha hızlı kablolu aktarım özelliği

Bir diğer GoPro modeli olan GoPro 9 hakkında tüm detayları GoPro Black 9 İnceleme yazımızda bulabilirsiniz.

GoPro 10 Fiyatları

GoPro 10 modeli, firma tarafından, yeni bir dönem sloganı ve etkileyici görsellerle donatılmış bir teaser aracılığı ile tanıtıldı. Piyasaya 499 dolardan satışa sunulan ürün, bazı indirimler devreye girdiğinde 399 dolara kadar düşebiliyor. Bu fiyatın içerisinde kamera ile birlikte, kutunun içinden çıkan diğer aksesuarlar dâhildir. Ağırlığı yaklaşık 153 gr olan GoPro 10 kamera, hafifliği ve kullanışlı tasarımıyla bisiklet sürüşlerinde kaska takılarak kullanılıyor.

Öte yandan YouTube videosu çekenler için, ön kamerası imkânı, iç adet mikrofon imkânı sayesinde daha kaliteli içerikler üretilebilir. İçerik üreticilerinin 1080p’de canlı yayın yapma olanağı bu üründe mevcuttur. GoPro serisinin mevcut özelliklerinin yanı sıra, bazı yeniklikler GoPro 10 ürününe eklendi. Fiyat değerlendirmesi yaparken bu yenilikler hesaba katılır. Daha önceki modellerden farklı olarak, daha rafine ve kullanıcı dostu olan GoPro 10 için, bu fiyatın uygun olduğu iddia edilebilir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir