FinansEkonomi

HERA Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

HERA Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Hera Coin nedir sorusu kriptoseverler tarafından fazlasıyla merak ediliyor. Kısaca HERA olarak adlandırdığımız Hero Arena, Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir rol yapma (Role-Playing Game) oyunudur. Yaratıcıları tarafından oyunun Dota2’den ilham alınarak hazırlandığı söylenmektedir. Hero Arena’da 5 farklı gruptan oluşan bir dünyada mevcut. Oyuncular bu gruplardan savaşçılarını seçerek düşmanlarıyla savaşa girip kazanmanın yollarını arayacaklar. Büyük bir mücadele ile sürecek oyun oldukça keyif verici olacak gibi görünüyor. NFT markette bu 5 farklı gruptan 20 bin adet karakter bulunuyor. Undead, Elf, Orc, Beast ve Warlord olarak adlandırılan bu karakterler eşsiz. HERA Coin nedir ve nasıl satın alınır diye merak edenler için ne satın alma yolları da yazımızda!

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

HERA Coin Nedir?

HERA Coin Nedir?
Hera Coin, Hero Arena adlı oyuna aittir.

21 Ekim 2021’de 0.1 ABD doları fiyatla satışa sunulan ve ilk etapta 100 milyon adet olarak piyasaya sürülen HERA başlangıçta ortamda 4 milyon 275 bin adet olarak bulunacak. Bu miktarın 500 bin adedi de Gate.io üzerinden satışa açılacak. Hero Arena oyunu ayrıca Binance Smart Chain ve Polygon Blockchain üzerinde de çalışabilecek. HERA Token’ın dağılımı ise şöyle:

  • %7 Çekirdek Satış
  • %13 Özel Satışlar
  • %5 Takım ve Operasyon
  • %5 Danışman
  • %2 Public Satış
  • %7 Market
  • %10 Likidite
  • %21 Oyun Hazinesi
  • %20 Genişleme ve Tarım

Hero Arena partnerleri arasında Binance Smart Chain, Polygon, Seedify, Estudio, Coinmarketcap gibi güçlü firmalar, yatırımcıları arasında ise Unicorn, X21, Faraland, MAvenCapital gibi bilimdik firmalar var. Bu anlamda oyundan beklentilerin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

HERA Nasıl Satın Alınır?

HERA Nasıl Satın Alınır?
Gate.io ve benzeri platformlar üzerinden Hera Coin satın almak mümkün.

20 Ekim 2021’de satışa sunulan HERA Gate.io üzerinden satın alınabiliyor. Fakat bu normal bir satın alma değil talep toplayıp talebe göre fiyat arzı şeklinde gerçekleşti. Gate.io üzerinden tüm talepler toplandı ve tüm taleplerin durumuna göre dağıtım yapıldı. Yani talep miktarı HERA değerini de belirlemiş oldu. Satın alınabilecek her bir paket 20 USD değerinde ve içinde 200 HERA var. Gate.io üzerinde VIP durumunuza göre satın alma yapabilirsiniz. Örneğin üyelik durumunuz VIP1 ise 10 paket, VIP2 ise 40 pakete kadar alım başvurusu yapabilirsiniz. VIP10’a kadar giderek artan bir paket hakkı durumu söz konusu.

HERA, bir dizi kripto borsasında listelendiğinden diğer ana kripto para birimlerinin aksine para ile satın alınamaz. USDT satın alarak ve ardından bu coin ile ticaret yapmayı teklif eden borsaya transfer ederek bu coini satın alabilirsiniz. HERA’nın partnerleri arasında Seedify da bulunuyor. HERA Coinleri, Seedify üzerinde de satışta fakat oradan satın alma yapmak için elimizde Seedify olması gerekiyor. Seedify satın alma işlemleri zahmetli olduğundan diğer yöntemler daha uygun olacaktır.

Nakit Para ile HERA Satın Alabilir miyim?

HERA diğer kripto para birimleri gibi doğrudan para ile satın alınamaz. Önce USDT satın alınır ve bu coin ile ticaret yapan bir borsaya transfer edilerek HERA alımı yapılabilir. Bu işlemler için LocalBitcoins gibi pazaryerleri tercih edilebilir. USDT ve sonrasında kalan adımlar için AltCoin alışverişi yapılabilir. Gate.io dışında Binance ve BitMart da işlem yapabileceğiniz diğer yerler. Hesap açarak Coinbase ve Uphold gibi borsalara para aktarabileceğiniz bankalar da mevcut.

Alacağımız HERA Ne İşe Yarar?

Alacağımız HERA Ne İşe Yarar?
Hera Coin, Hero Arena oyunu içerisinde kullanılabilir.

Oyun içindeki tüm işlemler HERA ile yapılacağından HERA’larınızı oyun oynarken kullanabilirsiniz. Geçerli para birimi HERA olacağından oynamak isteyenlerin HERA’ları elinde tutması ve kullanması gerekiyor. Aslında oyun savaş-kazan şeklinde ve tamamen ücretsiz fakat bazı görevleri yaptığınızda size HERA yerine geçmeyen SHERA şeklinde de ödeme yapılabiliyor.

SHERA sadece oyun içinde kullanılabilen bir birim. SHERA’lar daha sonra HERA’lara da dönüştürülebiliyor. HERA TOKEN ile ilgili NFT markette yapılan her satış için NFT’nin değerinin %20’si kadar HERA yakılıyor ve maksimum miktardan düşülüyor. Böylece HERA’lar alınıp satıldıkça 100 milyon adetten aşağı doğru günden güne azalacak ve böylece kıymetlenecek.

Oyuncu sayısı ne kadar artarsa ve bu NFT’ler ne kadar rağbet görürse işlem sayısı artacak, maksimum miktar hızlıca düşecek ve birim fiyat hızlıca artacaktır. SHERA’ların bir diğer kullanım alanı da elinizdeki kahramanların deneyim ve gücünü artırması.

HERA Fiyatı Güncel Durumu Nedir?

Hero Arena 26 Ekim 2021 fiyatı 8,79 TRY ve 24 saatlik işlem hacmi 14.411.975 TRY, 26 Ekim 2021 CoinMarketCap sıralaması ise 2974. İlk gün olan 21 Ekim 2021’de 13,48 TRY’yi gören HERA dalgalanmalar sonucu 26 Ekim 2021’de 8,79 TRY fiyatına ulaşmış.

Eğer farklı kripto para birimleri hakkında bilgi edinmeye devam etmek istiyorsanız Solve Coin Yorum: Solve Coin Geleceği başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir