Sinema

En İyi Hrithik Roshan Filmleri  

Hrithik Roshan Filmleri

Bollywood’un ünlü isimlerinden olan Hrithik Roshan, köklü bir ailenin çocuğudur. Babası müzik direktörü olan Roshan’ın annesi ise yapımcı ve yönetmen olan J. Om Prakash’ın kızıdır. Halihazırda sanatçı bir aileden gelen ünlü oyuncu, camiaya pek de yabancı olmayan bir isimdir. Hrithik Roshan, geçmişten günümüze birçok filmde rol almıştır. Dikkat çekici akışı, sürükleyici senaryoları ile en çok sevilen Hrithik Roshan filmleri ve konularını sizler için derledik.

Fiza (2000)

Fiza (2000)
Fiza (2000)

Polisiye türünde bir film olan Fiza’da Hrithik Roshan, Amaan ismindeki karakteri canlandırmaktadır. 1993 Bombay isyanlarında ortadan kaybolan Amaan’ı annesi ve kız kardeşi umutla bekler. Fiza, altı yılın ardından kardeşini aramak için yola çıkar. Onu bulduğunda ise Amaan’ın bir terör örgütüne katıldığını öğrenecektir.

Jodhaa Akbar (2008)

Jodhaa Akbar (2008)
Jodhaa Akbar (2008)

Romantizm türündeki yapım, Babür İmparatorluğu döneminde geçmektedir. Hrithik Roshan bu filminde Celal-üd-din Muhammed Akbar’ı (Babür İmparatoru) canlandırmaktadır. Akbar, iki krallığın da huzuru için Jodhaa ile nişanlı bir imparatordur. Fakat bu durum diğer krallıkların da dikkatini çekecek ve olaylar gelişecektir. En iyi Hrithik Roshan filmleri arasında yer alan Jodhaa Akbar, izleyicilerin de beğenisini toplamış bir projedir.

Kahoo Naa… Pyaar Hai (2000)

Kahoo Naa… Pyaar Hai (2000)
Kahoo Naa… Pyaar Hai (2000)

Hasılat rekoru kıran filmde Hrithik Roshan, yoksul bir şarkıcı olarak rol almaktadır. Zengin ve güzel bir kız olan Sonia, Rohit karakterine ilk görüşte aşık olur. Bu nedenle Sonia, onun ünlü bir sanatçı olması için elinden geleni yaparken Rohit’in başı polis ile derde girecektir.

Koi… Mil Gaya (2003)

Koi... Mil Gaya (2003)
Koi… Mil Gaya (2003)

Bilim kurgu ve romantizm türüne hizmet eden filmde Roshan (Rohit), zihinsel engelli olarak dünyaya gelmiş biridir. Rohit’in annesi doğum sonrası onu doğduğu kasabaya götürür. Rohit burada Nisha ve Raj ile arkadaşlık kurar. Bu üçlü zaman içinde kaynaşarak bir gün Rohit’in babasının bilgisayarı ile uzaylıları çağıracaktır.

Krrish (2006)

Krrish (2006)
Krrish (2006)

Fantastik/bilim-kurgu türündeki filmde Hrithik Roshan, Krishna isimli, üstün yeteneklere sahip bir karakteri canlandırmaktadır. Fakat Krishna, ailesine verdiği sözden dolayı bu yeteneklerini gösterememektedir. Bir zaman sonra Krishna, “Krrish” karakteri ile yeteneklerini sergilemeye başlar. Tüm bunları bir maske takıp ceketini de ters giyerek yapacaktır. Sevilen Hrithik Roshan filmleri arasında yer alan eser, izlenmeye değer bir proje olarak öne çıkmaktadır.

Mohenjo Daro (2016)

Mohenjo Daro (2016)
Mohenjo Daro (2016)

Film, İndus Uygarlığının bir vilayetinde yaşayan ve hayatlarını çiftçilik yaparak geçiren Sarman ismindeki karakterin hikayesini ele almaktadır. Mohanjo Daro’ya giden Sarman, burada bir aşk savaşı vermekte ve aynı zamanda siyasi bir olayın içinde de kendisini bulmaktadır. Sarman, yüksek tabakadaki Channi’ye aşık olduğu için halk ile üst tabaka arasında bir savaşa girecektir. Epik ve macera türündeki bu yapım, Hrithik Roshan filmleri arasında baş sırada yer alan projelerden bir tanesidir.

Lakshya (2004)

Lakshya (2004)
Lakshya (2004)

1999 Kargil Savaşı sırasında geçen film, bir gencin karakterinin değişimine odaklanmaktadır. Karan (Hrithik Roshan), amacı ve hedefi henüz olmayan bir gençtir. Bir tavsiye üzerine Askeri Akademi eğitimi almaya başlar. Fakat bazı disiplin problemleri yüzünden okuldan atılan Karan, bu olayı kaldıramaz ve geri dönerek teğmen olur. Hayatın gerçeklerini de bünyesinde barındıran yapım, en iyi Hrithik Roshan filmleri arasında yer almaktadır.

Mujhse Dosti Karoge (2002)

Mujhse Dosti Karoge (2002)
Mujhse Dosti Karoge (2002)

Romantik bir drama türündeki filmde Hrithik Roshan, Raj ismindeki karakteri canlandırmaktadır. Çocukluk arkadaşları ile sıkı sıkıya bağlı olan Raj’ın dostlarından olan Tina, Raj’ı oldum olası beğenmektedir. Pooja da Raj’a karşı bir sevgi besler fakat bu durumu gizler. Raj, ailesinin işi sebebi ile İngiltere’ye taşınmak zorunda kalır. Giderken daima ona yazacağına dair Tina’ya bir söz verecektir.

Agneepath (2012)

Agneepath (2012)
Agneepath (2012)

Vijay (Hrithik Roshan), babasını öldüren bir mafya liderinin peşine düşer. Bu amaç doğrultusunda gangster olan Vijay Chauhan, intikam için çıktığı bu yolda ağır bedeller ödemek zorunda kalacaktır. Heyecan verici Hrithik Roshan filmleri arasında yer alan bu yapım, aksiyon türünde olup izleyicilerin beğenisini kazanan bir eserdir.

Kites – Uçurtma (2010)

Kites – Uçurtma (2010)
Kites – Uçurtma (2010)

2010 yapımı olan “Uçurtma” filminde Hrithik Roshan, Jay Ray isimli bir öğretmeni canlandırmaktadır. Bir dans öğretmeni olan Jay Ray, göçmen kadınlar ile yeşil kart alabilmeleri adına onlar ile sahte evlilikler yapmaktadır. Bu sahte evlilikler, başkahraman için artık bir sorun olmaktadır.

Kabhi Khushi Kabhie Gham (2001)

Kabhi Khushi Kabhie Gham (2001)
Kabhi Khushi Kabhie Gham (2001)

Bir çeşit aile dramasının ele alındığı film, dünya genelinde en yüksek hasılat yapan projelerden bir tanesi olmuştur. Film, zengin ve geleneklerine bağlı olan Raichand ailesinin etrafında ilerlemektedir. Ailenin Rahul ve Rohan adında iki oğlu vardır. Rahul, yurt dışında aldığı eğitimin sonrasında eve döner. Anjali ismindeki bir kıza aşık olur ve evlenmeye karar verirler. Fakat Anjali, orta halli bir ailenin kızıdır ve bu da Raichand ailesi için bir sorun olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Hrithik Roshan Filmlerini Nereden İzleyebilirim?

Birçok online platform üzerinden izleyebilirsiniz.

Hrithik Roshan Filmleri Hangi Türde?

Fantastik, bilim kurgu, dram gibi birçok türde filmi vardır.

En İyi Hrithik Roshan Filmleri Hangileri?

Fiza ve Krrish gibi yapımları, en beğenilen filmleri arasında yer alıyor.

 

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir