Teknoloji

Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamaları arasında Instagram yer alıyor. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram, her yaştan kesime hitap ediyor. Özellikle de Facebook tarafından satın alınmasından sonra Instagram kullanıcı sayısı oldukça arttı. Bazı kullanıcılar ise çeşitli sebeplerden dolayı Instagram dondurma işlemini uygulamak istiyor. Peki, Instagram dondurma nasıl yapılır? Bu sorunun çok sık sorulmasının tek sebebi Instagram dondurmanın fazla karmaşık olması olabiliyor. Durum böyleyken biz de bu yazımızda Instagram dondurma işleminin nasıl yapıldığı hakkında önemli detayları açıklamak istedik.

Sosyal medya kullanıcıları çeşitli nedenlerden dolayı hesaplarını dondurmak isteyebiliyor. Bunun nedeni ise dondurulan hesapların daha sonra tekrar açılabilmesi. Instagram ise bu noktada milyarlarca kullanıcıyı barındırıyor. Bu kullanıcıların önemli bir kısmı Instagram dondurma işlemini gerçekleştirmek istiyor. Ancak, bu işlem için yeterli bilgiye sahip olmadıklarından hesaplarını geçici süreliğine donduramıyorlar.

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesap dondurma işlemi sayesinde hesaplarınızı kalıcı olarak silmeden geçici süreliğine kapatabilirsiniz. Daha sonra ise dilediğiniz zaman hesabınızı açabilir ve tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. Instagram hesabınızı geçici olarak dondurduğunuzda fotoğraflarınız veya diğer paylaşımlarınız kaybolmamış oluyor. Bu nedenle sosyal medyaya ara vermek için hesabınızı geçici olarak dondurmak oldukça mantıklı. Instagram hesap dondurma işlemi için ise şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  • Instagram adresinize bilgisayardan veya telefonunuzda yer alan mobil tarayıcılardan giriş yapın.
  • Sağ üst tarafta yer alan üç noktaya tıklayarak profili düzenleye tıklayın.
  • En aşağı sağ tarafta yer alan hesabımı geçici olarak kapat butonun tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekrandan uygun olanı seçerek şifrenizi tekrar girin.

Yukarıdaki adımları gerçekleştirdikten sonra hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki Nedir?

Instagram Hesap Dondurma Linki Nedir
Hesap dondurmak için “Ayarlar” menüsü üzerinden işlemlere başlayabilirsiniz. Bunun yanında hesap dondurma linki de işlevseldir.

Instagram hesabınızı dondurmak için tek seçenek hesap ayarlarınızı giriş yapmak değil. Aynı zamanda, Instagram hesap dondurma linki ile de hesabınızı daha hızlı bir şekilde dondurabilirsiniz. Bu işlem için ise tek yapmanız  https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ adresine gitmek. Linke tıkladıktan sonra hesabınızı kolay ve hızlı bir şekilde geçici olarak dondurabilirsiniz.

Instagramda Neden Hesap Dondurulur?

Sosyal medya hayatımızın büyük bir bölümünü kaplıyor. İstesek de istemesek de gün içerisinde yaptığımız birçok aktiviteyi paylaşma gereği duyuyoruz. Paylaşmasak bile diğer kişilerin neler yaptıklarını takip ediyoruz. Bu nedenlerden dolayı zaman zaman sosyal medyadan uzak kalma ihtiyacı hissedebiliyoruz. Özellikle de sınav dönemleri veya yoğun işlerin olduğu pek çok durumda Instagram gibi sosyal ağlar vaktimizin çoğunu kaplayabiliyor. Böyle dönemlerde ise hesabımızı silmek yerine geçici olarak kapatmayı tercih ediyoruz. Çünkü Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabımızı dilediğimiz zaman tekrar açabiliyoruz. Bu sayede fotoğraflarımız veya diğer paylaşım silinmemiş oluyor.

Instagram Hesap Silme

Çeşitli nedenlerden dolayı hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Ancak, çoğu zamanlarda bir anlık heves ile hesabımızı silmek isteyebiliyoruz. Bu konuda ise hesap silmek yerine hesap dondurma işlemi daha mantıklı olmaktadır. Çünkü anlık olarak karar verdikten sonra hem fotoğraflarımız hem de paylaşımlarımız kaybolacaktır. Daha sonra hesabınızı geriye almak istediğinizde ise alamayacaksınız. Bu nedenlerden dolayı Instagram hesap dondurma işlemi oldukça faydalı oluyor. Sosyal medyadan dönem dönem uzak kalmak isteyen kullanıcıların yardımına koşuyor. Instagram hesap dondurma işlemi sayesinde takipçileriniz ve paylaşımlarınız silinmiyor ve dilediğiniz zaman hesabınızı açabiliyorsunuz.

Instagram hesabınızı tümüyle kapatmak istiyorsanız, Instagram Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır? yazımızda ipuçlarını bulabilirsiniz.

Kenan Mert Delipoyraz

Yazmayı severim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu