Bakım

Jel Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

jel tırnak ne kadar süre kullanılır?

Jel tırnak, protez tırnak uygulamalarından biridir. Aynı zamanda en popüleridir. Eğer bu uygulama ile akrilik tırnak uygulaması kıyaslanacaksa jel tırnak tercih edilir. Peki, jel tırnak ne kadar süre kullanılır? Bu sorunun yanıtı ve daha fazlası için okumaya devam edebilirsiniz.

Jel Tırnak Nasıl Yapılmaktadır?

Eğer, “Jel tırnak ne kadar süre kullanılır?” sorusunu yanıtlamak istiyorsak önce “Jel tırnak nasıl yapılır?” konusuna değinmeliyiz. Jel tırnağı tamamlanmadan önce tırnağa jel uygulanır ve uçtan gerilir. Tırnağa uygulanan jel çabuk kuruyan bir yapıya sahip olmadığında dolayı farklı yöntemler ile kurutulması gerçekleştirilir. Jel özel bir ışık ile kurutulduktan sonra tırnağın ucu uzun bir tırnak şeklinde şekillendirilir ve tekrar tüm tırnağa uygulanır. Bu işlem, tırnaklarınızın kusursuz görünmesini sağlar.

Tırnağın tamamı son derece dikkatli bir şekilde törpülenir. Bunun yanı sıra tırnak etine de bakım yapılır. Jel tırnak uygulaması protez tırnak alternatifine kıyasla daha fazla kalıcıdır. Kendini kurutmaması ile ömrünü kanıtlamaktadır. Bu jeller, diğer protezler arasında en yaygın kullanım şeklidir.

Jel Tırnaklar Doğal Tırnaklara Zarar Verir mi?

Jel Tırnaklar Doğal Tırnaklara Zarar Verir mi?
Jel tırnak uygulaması iyi yapıldıysa tırnaklar zarar görmez.

Protez tırnak uygulamasının önemli bir kısmı doğal tırnak ile temas aşamasıdır. Bu, hazırlık ve çıkarma aşamalarının önemli olduğu ve hazırlık aşamasında doğal tırnakların yağdan arındırılması gerektiği anlamına gelir.

Eğer tırnaklarınız törpülenirken bilinçsiz uygulama yapılırsa ya da hazırlık aşamasında kalitesiz temizleyiciler kullanılırsa tırnaklarınız zarar görebilir. Ancak bunların yanında başarılı uygulanan bir jel tırnak zararsızdır.

Özetle; her şeyden önce, tırnak artistinizin bilgili ve profesyonel olması oldukça önemlidir. Hazırlama ve çıkarma işlemi doğru yapılırsa, yapay tırnaklar ve kalıcı ojeler doğal tırnaklara zarar vermez diyebiliriz.

Akrilik Protez Tırnak ve Jel Protez Tırnak Farkları

Protez tırnak, günümüzde en popüler kozmetik tedavilerden biridir. Pırıl pırıl, dekore edilmiş, rengarenk ve canlı tırnaklar günümüzde çok moda. Kuaför salonları gibi manikür salonları da yavaş yavaş hemen her bölgede ortaya çıkmaktadır.

Protez tırnağa karar verirseniz, önünüze akrilik tırnak, jel tırnak gibi çeşitli terimler çıkacaktır. Peki, hangisi daha iyi ya da fark nedir? Bu farkı sizler için listeledik.

  • Kullanılan malzemenin farkı olması,
  • Uygulanış Biçimi,
  • Görünüş farklılığı,
  • Çeşitlilik,
  • Fiyat Farkı,
  • Uygulama yapılırken kullanılan aletlerin farklılığı,
  • Dayanıklılık,
  • Esneklik.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki, her birinin kendine göre farklı alanlarda iyi özellikleri bulunmaktadır. Kullanıcının isteğine ve hangi amaçla nasıl kullanacağına göre bu seçimi yapmanızı öneririz. Fikir almak amacı ile bu konuyu uygulama yaptıracağınız yerdeki protez tırnak uzmanınıza danışabilirsiniz.

Jel Tırnaklar Dayanıklı mıdır?

Jel Tırnaklar Dayanıklı mıdır?
Tırnaklar uzadıktan sonra jel tırnakla tırnak etleri arasında bir boşluk oluşur.

Jel tırnakla ilgili değinmemiz gereken konulara değindikten sonra asıl konumuz olan “Jel tırnak ne kadar süre kullanılır?” sorusunu yanıtlamanın zamanı geldi.

Jel tırnaklarda da kırılma durumu olabilir. Kırılmayan protez tırnak asla yoktur. Ancak dikkatli kullanırsanız jel tırnaklarınız kırılmaz. Bir örnekle açıklayacak olursak, takma tırnak ile elle ağır cisimleri kaldırmak, bir yeri kaşımak, sert zemini kaşımak gibi proteze zarar verecek hareketlerden kaçınmanız gerektiği anlamına gelir. Dikkatli kullanıldığında 5 hafta hatta 6 hafta ömrü vardır. Siz istemedikçe tırnaktan çıkmayacaktır.

Tırnağınız uzadığında, görüntüsü sizi rahatsız eden bir boşluk oluşur, protezi bir profesyonel aracılığıyla çıkarıp yenisini yapsanız bile buna düzeltme, kür diyebiliriz. Kısacası kullanım süresi, restorasyonun yapılıp yapılmaması tamamen kullanıcının dikkatine bağlıdır.

Jel Tırnak Fiyatları

Jel tırnak uygulamalarında pek çok seçenek bulunmaktadır. Doğal renk jel tırnağı ise içlerindeki en uygun fiyatlı seçenektir.

Doğal jel tırnak kullanmak istiyorsanız dilediğiniz normal ojeyi kullanabilir ve aseton ile silebilirsiniz. Bu seçenek, ten rengini sevenler ve tırnaklarının rengini sık sık değiştirmek isteyenler için oldukça idealdir.

Doğal jel tırnaklar uygun fiyat açısından ilk sırada yer alırken, bunu kalıcı jel tırnaklar takip ediyor. Bu seçenekte jel tırnaklara alternatif olarak 200’ün üzerinde renk seçeneğinden birini tercih edebilirsiniz. Jel oje olarak da bilinen kalıcı oje, tırnaklarınızda aynı parlaklıkta kalır, bu da fiyata yansıyan bir faktördür. Tırnaklarınıza ekleyeceğiniz diğer süslemeler ve tasarımlar için belirlenecek olan fiyat ise nail arts yaptıracağınız yere göre değişmektedir.

Jel tırnak uygularken tırnaklarımız uzamaya devam ettiği için iki veya üç haftada bir bakım yapılması gerekir. Bu bakım ücreti sıfırdan yapılan yapay tırnaklara veya jel tırnaklara göre daha hesaplıdır, cila uygulaması bir nevi yenilikçi işlemdir. Tırnaklarınız uzadıkça protez ile doğal tırnak arasında boşluklar ortaya çıkar.  Bu boşluklar yine jel ile doldurulur ve yapısı bozulan tırnak onarılır.

Jel tırnak nasıl çıkarılır?

Jel tırnak nasıl çıkarılır?
Jel tırnaklar uzmanlar tarafından çıkarılmalıdır.

Jel tırnakları çıkarmak isteyenler için evde çıkarmak oldukça zor olacaktır. Bu nedenle tırnağın tamamının törpülenmesi gerektiğinden bir uzmandan yardım almak daha faydalıdır. Jel manikür için jel daldırma yöntemi kullanılıyorsa, aseton ile de çıkarılabilir.

Güzel bir tırnak en çok bakımlı bir ele yakışır. O halde, Doğru El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Sıkça Sorulan Sorular

Jel Tırnak Ne Kadar Dayanır?

Kalıcılık süresi tırnaklarınızın uzama hızına göre değişiklik gösterecektir. Ancak ortama 3-4 hafta boyunca kalıcıdırlar.

Jel Tırnak Tırnağa Zarar Verir mi?

Hayır, tırnaklarınız bu işlemden zarar görmez.

Jel Tırnak Üzerine Oje Sürülür mü?

Evet, sürülür. Hatta oje sürmeden kullanırsanız pek de estetik gözükmez.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir