Sinema

Karanlık Zihinler 2 Ne Zaman Çıkacak?

Karanlık Zihinler 2 Ne Zaman Çıkacak

Gençlik romanlarını seviyor musunuz? Karanlık Zihinler serisini okudunuz mu? Üstüne bir de filmini izleyip beğendiyseniz, “Karanlık Zihinler 2 ne zaman çıkacak?” diye sormuşsunuzdur mutlaka. Alexandra Bracken’ın “young adult” diye tabir edilen distopik roman serisinin ilk filmi Karanlık Zihinler, 2018 yılında Kung Fu Panda filmlerinden tanıdığımız yönetmen Jennifer Yuh Nelson’ın önderliğinde beyaz perdeye çıkmıştı.

Eleştirmenler tarafından son derece kötü bulunan film, serinin okuyanları tarafından oldukça beğenildi. Öyle ki, Rotten Tomatoes’da eleştirmenlerden %15 skor almasına rağmen izleyiciler tarafından %72 gibi oldukça yüksek bir puan alarak herkesi şaşırttı. İkinci film ile alakalı sorular da bu şekilde başlamış oldu.

İlk Film Neyi Anlatıyordu?

İlk Film Neyi Anlatıyordu
İlk film güçlerini yeni keşfeden karakterlerin maceralarını anlatıyordu.

2018 yılında beyaz perdeye gelmiş olan ilk filmde, baş karakterimiz Ruby’i, yeni yeteneklere sahip gençlerin güçlülerinden birisi olarak takip ediyoruz. Gizemli bir şekilde güçlü yetenekler edinen bu gençler, hükümet tarafından bir tehdit olarak algılandıkları için toplanarak kamplara götürülüyorlar.

Hikayemizde de Ruby karakterinin, bulunduğu kamptan kaçarak, kendisi gibi kaçmış ve güvenli bir sığınak arayan başka yetenekli gençlere katıldığı görüyoruz. Hükümetin baskıları sonrası kaçmanın yeterli olmayacağını anlayan bu genç grup bir direniş başlatmaları gerektiğinin farkına varıyorlar ve hikayemiz de aslen bu şekilde başlamış oluyor.

Devam Filmi Geliyor mu?

Devam Filmi Geliyor Mu?
Devam filminin gelip gelmeyeceği hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor.

Hayranların devam filmlerini beklediği kesin. Çünkü “Karanlık Zihinler 2 ne zaman çıkacak?” sorusu sık sık dile geliyor. Ancak üzerinden 3 sene geçmesine rağmen devam filmi ile ilgili hiçbir resmi açıklama yapılmadı. Bu da birçok insana devam filmi yapılması olasılığının çok az olduğunu gösteriyor. Bunun da aslında birden çok sebebi var.

Öncelikle filmin gişe sonuçlarına bakmak her zaman mantıklı olacaktır. 34 milyon dolar bir bütçe ile çekilen Karanlık Zihinler filmi gişede toplam 41,1 milyon dolar hasılat elde edebildi. Genellikle başarılı filmlerde bu oranın en az iki katı olması beklenir. Üstelik filmin bütçesine reklam masraflarının dahil edilmediğini hesaba katarsak gişede oldukça başarısız olduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan film, eleştirmenlere tarafından da oldukça fazla olumsuz yorum aldı. Birçok eleştirmenin üzerinde durduğu konu, filmin kendine ait bir karakteri olmadığı üzerineydi. Bunun en büyük sebebinin aynı sene beyaz perdeye çıkan Maze Runner: The Death Curse ve Ready Player One filmleri olduğunu da söyleyebiliriz. Sanırım insanlar 2018’de distopik dünyalar görmekten biraz sıkıldılar.

Umut verici olan tek şey, oyuncuların ve yönetmenin devam filmlerinde rol almak konusunda pozitif yaklaşımları olarak görülebilir. Ancak şu an için “Karanlık Zihinler 2 ne zaman çıkacak?” diye düşünüyorsanız büyük ihtimalle hiç çıkmayacağına dair kendinizi ikna edebilirsiniz. Yine de yılmayın, izleyiciler artık sektörde büyük bir güç. Justice League filminin Zack Synder’ın çektiği versiyonunu görmek isteyen kullanıcıların internetin altını üstüne getirerek filmi çektirdiği bir gerçeklikte yaşıyoruz artık.

Filmin Devamı Ne Olacak?

Filmin Devamı Ne Olacak
Filmin devamı için sabırsızlananlar kitaplarını okuyabilirler.

Filmi izleyip beğenmiş olan izleyiciler bu durumda devam filmlerinde neler olacağını merak edecek ve yeni filmlerin gelmeyeceğini öğrenince hayal kırıklığına uğrayacak olabilirler. Ancak üzülmelerine hiç gerek yok. Çünkü yukarıda da açıkladığımız gibi bu bir kitap uyarlaması ve devam kitapları çoktan çıktı bile. Kitap uyarlaması filmlerde sıkça gördüğümüz kitabın filmden daha güzel olması olayı da izleyicileri mutlu edecektir diye düşünüyorum. Serinin diğer kitaplarını aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

  • The Darkest Minds (Film yapılan ilk kitap)
  • In Time
  • Never Fade
  • Sparks Rise
  • In The Afterlight
  • Beyond the Night
  • The Darkest Legacy

The Hunger Games ve The Maze Runner serilerini okumuş ya da izlemiş ve sonucunda çok sevmişseniz, Karanlık Zihinler serisini de okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Şimdilik, “Karanlık Zihinler 2 ne zaman çıkacak?” sorusu hakkında ancak bu kadar bilgi paylaşıyoruz. Yeni gelişmeleri de sizlere aktaracağımızdan emin olabilirsiniz.

Karanlık Zihinler 2’yi beklerken sıkılmanıza gerek yok. Bu Yılın En İyileri: 2022 Oscar Adayları listemizde size hitap edecek bir içeriğin de yer aldığına eminiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Karanlık Zihinler filmi IMDb puanı kaçtır?

Serinin ilk filmi olan Karanlık Zihinler’in IMDb puanı  5.7’dir.

Karanlık Zihinler Netflix’te var mı?

Film henüz dijital platformlarda yer almıyor. Ancak beklemede kalın, çok yakında gelebilir.

Buz Kapanı: Karanlık Zihinler 2 kitabı kaç sayfa?

Kitap yaklaşık 560 sayfadır. Net sayfa sayısı kitabı basan yayınevine göre değişiklik gösterebilir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir